Zobacz je, zanim miasto całkiem zniknie pod wodą…

Marta Roszewska 25 sierpnia 2018 16:29

Obok Paryża, Wenecja uchodzi za najbardziej romantyczne miasto na świecie. Znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Kusi swoją architekturą i zabytkami. Poza wszystkimi zaletami, którymi zalewają nas przewodniki, istnieje tez kilka mniej oczywistych powodów, dla których warto odwiedzić to włoskie miasto. Jednym z nich jest brak samochodów, a co za tym idzie czyste powietrze i absolutna cisza. Nie można zapomnieć o romantycznej podróży gondolą po uroczych weneckich kanałach! Co warto zobaczyć w Wenecji?  

1/5
Pałac Dożów w Wenecji.
Copyright @Fotolia
1/5

Pałac Dożów

Mówi się o nim jako o perle weneckiej architektury”. Ten elegancki i nieco egzotyczny budynek datuje się na IX wiek. Był rezydencją doży, czyli najwyższego urzędnika w Republice Weneckiej. Obecnie znajduje się tam muzeum. 

2/5
Bazylika Św. Marka w Wenecji.
Copyright @Fotolia
2/5

Bazylika św. Marka

Nazywana przez Europejczyków „Bizancjum w Europie” to najcenniejszy zabytek sakralny w Wenecji, obiekt zachwytu znawców sztuki i rzesz turystów z całego świata. Zbudowana została prawie 1000 lat temu. Mieszczą się tam szczątki patrona miasta św. Marka Ewangelisty.

3/5
Festiwal Filmowy w Wenecji.
Copyright @East News
3/5

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji

Odbywa się od 1932 roku. Wbrew pozorom, nie odbywa się w samej Wenecji, tylko na wyspie Lido pod koniec sierpnia lub na początku września. Obok Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes jest jedną z najważniejszych imprez filmowych organizowanych w Europie. 

4/5
Wyspa Burano
Copyright @Fotolia
4/5

Wyspa Burano

Nazywana jest „kolorowym ptakiem wysp”. Słynie ze znanych na cały świat kolorowych domów, które nie są dziełem wyobraźni mieszkańców, lecz przymusu. Na Burano panuje obowiązek odnawiania fasad domów co pół roku – kolor farby ustalany przez władze miasta.

5/5
Canal Grande w Wenecji.
Copyright @East News
5/5

Canal Grande

Największy kanał wodny w Wenecji w kształcie litery „S”. Przecina Wenecję na pół, a w każdej połowie znajdują się po trzy dzielnice. Najlepszymi punktami widokowymi są cztery mosty przecinające Wielki Kanał: Ponte dell’ Accademia, Ponte di Rialto, Ponte degli Scalzi oraz Ponte della Costituzione.

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!