W końcu Dubaj to nie tylko pustynia i szklane wieżowce...

Gabriela Łaskowska 17 lutego 2019 15:30

Dubaj wszystkim kojarzy się ze szklanymi budynkami, wyrastającymi z pustyni, tradycyjnym ubiorem i arabską kuchnią. I jest to w pewnym stopniu prawda. Jednak miasto to skrywa miejsca, które choć mało arabskie, warte są poświęcenia odrobiny uwagi. Jeśli wybieracie się w podróż po tym wyjątkowym, arabskim świecie i oczekujecie czegoś więcej, niż spacer po piaszczystej plaży, koniecznie zajrzyjcie do naszej galerii! Znajdziecie tam najbardziej wyjątkowe i nieznane jeszcze miejsca z obszaru kulinariów, muzyki i sztuki w Dubaju.

Zaplanuj razem z nami wyjazd do Dubaju i odkryj go na nowo. Zawrzyj w swoim programie wycieczki najbardziej hipsterskie miejscówki w mieście i ciesz się niezapomnianym wyjazdem!  

1/6
hipsterskie miejsca w Dubaju
Copyright @INSTAGRAM.COM/alserkalavenue
1/6

Alserkal Avenue

To najpopularniejsza artystyczna dzielnica w całych Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Znajdziecie tam głównie galerie sztuki współczesnej i targi artystyczne. Często na terenie dzielnicy odbywają się także różne imprezy dla miłośników sztuki.

2/6
hipsterskie miejsca w Dubaju
Copyright @INSTAGRAM.COM/boxparkdubai
2/6

Boxpark

To obowiązkowe miejsce na kulinarnej mapie Dubaju. Znajduje się tam wiele restauracji i kawiarni, w których serwowane są tradycyjne specjały, często we współczesnym wydaniu! 

3/6
hipsterskie miejsca w Dubaju
Copyright @INSTAGRAM.COM/d3dubai
3/6

Dubai Design District (D3)

To miejsce święte dla dubajskich hipsterów. To tu mieszkają, pracują i piją kawę. Znajdują się tu liczne start-upy czy ekskluzywne marki modowe. 

4/6
hipsterskie miejsca w Dubaju
Copyright @INSTAGRAM.COM/thefridgedubai
4/6

The Fridge

Tutaj macie szansę odkryć młode talenty muzyczne. Odbywają się tu liczne koncerty, konkursy muzyczne, a także różne imprezy otwarte. Jeśli więc jesteście fanami spędzania wieczorów przy muzyce na żywo, koniecznie odwiedźcie The Fridge!

5/6
hipsterskie miejsca w Dubaju
Copyright @INSTAGRAM.COM/cinemaakil
5/6

Cinema Akil

Jesteście fanami dobrego kina? Alternatywny wystrój wnętrza w połączeniu z najlepszymi produkcjami filmowymi, to idealna mieszanka, która zapewni wam niezapomniane wrażenia.

6/6
hipsterskie miejsca w Dubaju
Copyright @INSTAGRAM.COM/ripemarket
6/6

Ripe Market

To wydarzenie kulinarne, które zimą odbywa się w Police Academy Park, a latem w Times Square Centre. Wybierzcie się tam i skosztujcie lokalnych przysmaków oraz najlepszych organicznych produktów!

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.