W końcu Dubaj to nie tylko pustynia i szklane wieżowce...

Gabriela Łaskowska 17 lutego 2019 15:30

Dubaj wszystkim kojarzy się ze szklanymi budynkami, wyrastającymi z pustyni, tradycyjnym ubiorem i arabską kuchnią. I jest to w pewnym stopniu prawda. Jednak miasto to skrywa miejsca, które choć mało arabskie, warte są poświęcenia odrobiny uwagi. Jeśli wybieracie się w podróż po tym wyjątkowym, arabskim świecie i oczekujecie czegoś więcej, niż spacer po piaszczystej plaży, koniecznie zajrzyjcie do naszej galerii! Znajdziecie tam najbardziej wyjątkowe i nieznane jeszcze miejsca z obszaru kulinariów, muzyki i sztuki w Dubaju.

Zaplanuj razem z nami wyjazd do Dubaju i odkryj go na nowo. Zawrzyj w swoim programie wycieczki najbardziej hipsterskie miejscówki w mieście i ciesz się niezapomnianym wyjazdem!  

1/6
hipsterskie miejsca w Dubaju
Copyright @INSTAGRAM.COM/alserkalavenue
1/6

Alserkal Avenue

To najpopularniejsza artystyczna dzielnica w całych Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Znajdziecie tam głównie galerie sztuki współczesnej i targi artystyczne. Często na terenie dzielnicy odbywają się także różne imprezy dla miłośników sztuki.

2/6
hipsterskie miejsca w Dubaju
Copyright @INSTAGRAM.COM/boxparkdubai
2/6

Boxpark

To obowiązkowe miejsce na kulinarnej mapie Dubaju. Znajduje się tam wiele restauracji i kawiarni, w których serwowane są tradycyjne specjały, często we współczesnym wydaniu! 

3/6
hipsterskie miejsca w Dubaju
Copyright @INSTAGRAM.COM/d3dubai
3/6

Dubai Design District (D3)

To miejsce święte dla dubajskich hipsterów. To tu mieszkają, pracują i piją kawę. Znajdują się tu liczne start-upy czy ekskluzywne marki modowe. 

4/6
hipsterskie miejsca w Dubaju
Copyright @INSTAGRAM.COM/thefridgedubai
4/6

The Fridge

Tutaj macie szansę odkryć młode talenty muzyczne. Odbywają się tu liczne koncerty, konkursy muzyczne, a także różne imprezy otwarte. Jeśli więc jesteście fanami spędzania wieczorów przy muzyce na żywo, koniecznie odwiedźcie The Fridge!

5/6
hipsterskie miejsca w Dubaju
Copyright @INSTAGRAM.COM/cinemaakil
5/6

Cinema Akil

Jesteście fanami dobrego kina? Alternatywny wystrój wnętrza w połączeniu z najlepszymi produkcjami filmowymi, to idealna mieszanka, która zapewni wam niezapomniane wrażenia.

6/6
hipsterskie miejsca w Dubaju
Copyright @INSTAGRAM.COM/ripemarket
6/6

Ripe Market

To wydarzenie kulinarne, które zimą odbywa się w Police Academy Park, a latem w Times Square Centre. Wybierzcie się tam i skosztujcie lokalnych przysmaków oraz najlepszych organicznych produktów!

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.