sztuczki wnętrzarskie kuchnia dieta
Fot. stock.adobe.com
STYL ŻYCIA

7 rozwiązań wnętrzarskich, dzięki którym… bez trudu utrzymasz dietę!

Wszystkie sprawdzą się w Twojej kuchni!

Ksenia Krasko 25 kwietnia 2019 14:30
sztuczki wnętrzarskie kuchnia dieta
Fot. stock.adobe.com

Kiedy jesteś na diecie i jesteś zmuszona do ograniczania jedzenia, wokół, jak na złość, znajduje się wiele pokus – pudełko z ciasteczkami, połowa batonika, napoczęte opakowanie czekolady... Jeśli chcesz dotrzymać postanowienia, pomogą Ci zorganizowana przestrzeń i kilka sztuczek psychologicznych.

Wnętrze kuchni, które pomoże wytrzymać na diecie

Wypełnij otwarte półki talerzami

Jeśli masz otwarte półki w kuchni, usuń z nich wszelkie pożywienie – poukładaj tam różne naczynia, takie jak talerze, kubki, szklanki czy miseczki. Otrzymasz piękny i modny wystrój wnętrza, a dodatkowo nie będzie Cię męczyć pokusa podjadania.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Zara Home (@zarahome)

Nie zapomnij o motywacji!

Określ krótkoterminowe i długoterminowe cele swojej diety, zapisz je na karteczkach, umieść na tablicy korkowej i powieś ją w najbardziej widocznym miejscu – czyli właśnie w kuchni. Nie zapomnij o liście zdrowej żywności, której potrzebujesz, aby utrzymać dietę, a także o harmonogramie treningów. Na zdjęcia, kartki i inne rzeczy znajdź osobne miejsce.

Ukryj niezdrowe jedzenie

Zazwyczaj sięgamy po niezdrową przekąskę nie z powodu głodu, ale z nudów! Jeśli nie możesz całkowicie wyeliminować takiego jedzenia z domu, chowaj taką żywność w głąb szafki, schowaną za naczyniami i słoikami ze zdrowymi, niskokalorycznymi potrawami.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Scandinavian Homes (@scandinavianhomes)

Uporządkuj lodówkę

Zdrowe jedzenie powinno znaleźć się na środkowych półkach lodówki, gdzie natychmiast je zobaczysz, jak tylko otworzysz jej drzwiczki. Wszelkie pokusy trzymaj z dala od oczu, np. w dolnej komorze na warzywa.

Wyeksponuj zdrowe produkty

Zboża – takie jak quinoa, płatki owsiane i brązowy ryż – przepięknie wyglądają w przezroczystych słoikach! Umieść je w najczęściej otwieranej szafce. Miskę z owocami postaw w widocznym miejscu – z pewnością przyciągnie Twój wzrok, jeśli zaczniesz rozglądać się za czymś słodkim. To psychologiczne sztuczki, które pomogą stworzyć dobre nawyki.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez H&M Home (@hmhome)

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Nauczyciel, autorytet, mistrz”, mówi o JANUSZU JÓZEFOWICZU NATASZA URBAŃSKA. A które z nich jest… mistrzem w życiu prywatnym? ŚCIBAKÓWNA i ENGLERT, STUHROWIE, CICHOPEK i HAKIEL, OLBRYCHSCY, CHOTECKA i PAZURA – pary z najdłuższym stażem w polskim show-biznesie. PRZEMYSŁAW KOSSAKOWSKI – pan od rysunków, podróżnik, dziennikarz, a może wkrótce... art terapeuta. OTYLIA JĘDRZEJCZAK o tym, czy marzy o sportowej karierze dla dzieci i o partnerskim związku z narzeczonym Pawłem. W cyklu Extra: DORA MAAR, GALA, MARIA BALOWA, JADWIGA VON UNRUNG… – muzy genialnych malarzy.