po wakacjach
Fot. Adobe Stock
STYL ŻYCIA

Jak szybko wrócić do formy po zakończeniu urlopu?

Wiemy, że to nie jest proste

Paulina Borówka 27 sierpnia 2019 16:00
po wakacjach
Fot. Adobe Stock

Urlop to czas na oczyszczenie umysłu i relaks. Na wakacjach tworzą się piękne wspomnienia, które później przed długi czas krążą w naszych myślach. Przez to po powrocie do pracy często trudno jest skoncentrować się na ważnych zadaniach i byciu na bieżąco ze zleceniami. Znamy sposoby na to, jak możesz ułatwić sobie życie po dłuższej przerwie.

Po urlopie odpoczywaj dalej

Koniec urlopu nie oznacza, że powinnaś pracować bez wytchnienia. Wręcz przeciwnie! Jeśli będziesz prowadzić regularny tryb życia, twoja praca da o wiele lepsze efekty. Sypiaj w podobnych godzinach i staraj się, żeby zawsze było to potrzebne twojemu organizmowi 8 godzin. Zainwestuj w dobry planer i tam notuj swoje zadania i potrzeby. Jeśli jesteś fanką aplikacji na telefon, ściągnij kilka, które zaplanują i policzą wszystko za ciebie! 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez K A T E (@katebadan)

Strategia pomaga

Jeśli potrafisz, ustaw na czas urlopu autoresponder. Każda osoba, która do ciebie napisze będzie wiedzieć, że jesteś w tym czasie nieosiągalna. Weźmie też pod uwagę, że możesz być zajęta przez kilka następnych dni i da ci więcej czasu. Żeby strategii stało się za dość - po powrocie postaw na swoim biurku kartkę z napisem „jestem po urlopie”. Twoi współpracownicy znają to uczucie i nie będą dręczyć cię dodatkowymi zadaniami. 

Nic na siłę

Nie forsuj się, nie bierz na siebie wszystkiego. To zrozumiałe, że możesz potrzebować wsparcia dlatego nie wahaj się poprosić o pomoc. Na pewno znajdzie się w biurze ktoś, kto darzy cię sympatią i chętnie pomoże. Badania wykazują, że ludzie przez pierwsze kilka dni po powrocie do pracy mają problem z koncentracją, więc przyda się rozsądna, pomocna, dłoń. 

planowanie po urlopie
Fot. Adobe Stock

Świeży umysł

Będzie twoją mocną stroną po wypoczynku. Użyj go w zadaniach, w których może się wykazać. Nie trać szansy na pokazanie się z innej strony - nie zamykaj się na stałych zleceniach. Spróbuj czegoś całkiem nowego, a może wpadniesz na świetny pomysł i doceni cię szef i współpracownicy. 

Zadbaj o ciało, a ono zadba o ciebie

Do regularnego trybu życia zalicza się również stałe godziny posiłków. Spróbuj bogatej w witaminy diety warzywnej i znajdź czas na ruch. Biegaj, tańcz, graj w piłkę - możesz robić to, co lubisz. Ważne, żeby zgadzało się to z twoimi zdrowotnymi potrzebami. Jeśli w ten sposób zorganizujesz swój dzień, twój umysł zacznie pracować znacznie lepiej i szybciej wrócisz do pracowniczej formy. 

Jogging
Fot. ADOBE STOCK

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.