Black Friday - akcja Przyda Się Ikea
Fot. Ikea
zakupy

To już dziś! Jak nie oszaleć w Black Friday?

A może wcale nie potrzebujesz tych rzeczy…

Barbara Łubko 23 listopada 2018 08:00
Black Friday - akcja Przyda Się Ikea
Fot. Ikea

Czarny Piątek - Black Friday. To święto kupowania, absolutnej wyprzedażowej gorączki. Sklepy dosłownie prześcigają się dziś w prezentowaniu klientom superkorzystnych ofert! Niestety te szalone okazje, atakujące nas z każdej strony sprawiają, że większość zakupów jest spontaniczna i impulsywna. Ikea postanowiła zwrócić naszą uwagę na ilość oraz wartość posiadanych przez nas już przedmiotów.

W tym celu została stworzona specjalna kolekcja „Przyda się”, która przypomina
o rzeczach leżących na strychach, w piwnicach oraz w szafach. Odłożone i zapomniane, bo może „kiedyś się przydadzą”.

Zastanów się, ile masz takich rzeczy! Pomyśl, jakie skarby możesz znaleźć w piwnicy, schowku, pawlaczu, na dnie szafy! Ile z tych rzeczy, kiedy je kupowałaś było „wyjątkowych”, „wspaniałych”, „idealnych”, „wymarzonych”? A teraz nawet nie pamiętasz o ich istnieniu!

Rzeczy (nie)potrzebne - projekt „Przyda się”

Projekt „Przyda się” to wirtualna seria prezentująca odłożone i zapomniane przez nas przedmioty, ale także wskazówki od Ikea, które pokazują, co zrobić, by zapomnianym przedmiotom podarować drugie życie lub zadbać o te ulubione. Ikea chce zachęcić klientów do korzystania jak najdłużej z rzeczy, które już posiadają, m.in. poprzez znajdowanie im nowych zastosowań tak, by ograniczyć ich marnowanie oraz wyrzucanie.

Chcielibyśmy zachęcić do tego, by zatrzymać się na chwilę i przemyśleć, co realnie „Przyda się” w naszych domach, czego faktycznie potrzebujemy, a także szukać wyprzedażowych ofert, które pomogą przywrócić do życia przedmioty, jakie mamy już w domu. Można dać im drugą szansę, np. poprzez naprawę, dodanie nowych elementów, przemalowanie na inny kolor. Nieużywane akcesoria można też przekazać tym, którzy chętnie je wykorzystają. Stąd właśnie pomysł na wirtualną serię IKEA, która nic nas nie kosztuje. Dlaczego? Bo każdy ma ją już w swoim domu! W Ikea chcemy ograniczać zużycie zasobów, dlatego dążymy do tego, by naszą działalność prowadzić w oparciu o koncepcję gospodarki o obiegu zamkniętym. Co to znaczy? To, że wykorzystujemy materiały odnawialne, ponownie przetworzone i nadające się do recyklingu, korzystamy z odnawialnych źródeł energii, pracujemy nad rozwiązaniami, dzięki którym nasze produkty będą mogą służyć jeszcze dłużej i wrócić do obiegu – naprawiane, ponownie użyte oraz poddane recyklingowi - podkreśla Agata Czachórska, Kierownik Projektu Circular IKEA, IKEA Retail w Polsce.

Więcej informacji o kolekcji „Przyda się” oraz rozwiązań na podarowanie domowym przedmiotom drugiej szansy znajdziesz na stronie IKEA.pl/przydasie

Black Friday - akcja Przyda Się Ikea
Fot. Ikea

Black Friday - akcja Przyda Się Ikea
Fot. Ikea

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.