dzień bez zakupów
Fot. STOCK ADOBE
STYL ŻYCIA

Co zrobić, by zakupy internetowe były udane i efektywne? Sprawdź nasze porady!

Obchodzimy dziś Dzień Darmowej Dostawy

Gabriela Łaskowska 1 grudnia 2018 07:02
dzień bez zakupów
Fot. STOCK ADOBE

Ludzie coraz mocniej przekonują się do robienia zakupów przez internet. Nie dość, że jest to o wiele wygodniejsze rozwiązanie, to do tego daje możliwość na szybsze sprawdzenie cen w różnych sklepach i kupienie czegoś taniej!

Trzeba być natomiast bardzo ostrożnym. Taka forma kupowania rzeczy niesie ze sobą również wiele zagrożeń. Przede wszystkim łatwo zostać oszukanym przez sprzedawcę. Produkty, pokazywane na zdjęciach, często mocno odbiegają od tego, co później dostajemy. 

Co więc zrobić, by tego uniknąć? Przedstawiamy 5 porad, dzięki którym zakupy w sieci będą bardziej efektywne i bezpieczne!

Strony, które będą za nas licytować

Licytujesz jakiś przedmiot i boisz się, że ktoś przebije Twoją ofertę, a Ty stracisz szansę na zakup? Istnieją strony, które mogą za Ciebie śledzić rozwój licytacji. Będą także podbijać Twoją ofertę do sumy, która wcześniej została ustawiona. Przykładem takiej strony jest aukcjoner.pl.

Porównywarki cen

Nie masz czasu na sprawdzanie cen w każdym sklepie? Są strony, które zrobią to za Ciebie! Sklepy prześcigają się w proponowaniu jak najatrakcyjniejszych ofert klientowi. Dlatego ten sam produkt może mieć inną cenę w każdym sklepie. Przeglądanie ich wszystkich trwało by wieki, dlatego polecamy w takim przypadku skorzystać np. ze strony ceneo.pl, która szybko przedstawi Ci oferty różnych sklepów.

Sprawdzaj opinie i sprzedawcy/sklepie

Dosyć oczywista rzecz, o której niestety wielu klientów sklepów internetowych zapomina. A przecież inni użytkownicy zostawiają komentarze, żebyśmy mogli z nich skorzystać. Dzięki temu jest wielkie prawdopodobieństwo, że unikniemy sytuacji, w której sprzedawca nas oszuka lub produkt, który dostaniemy, nie będzie niczym przypominać tego ze zdjęcia. 

Strony ze zniżkami

Wiele osób wie o istnieniu takich stron, ale wciąż rzadko się z nich korzysta. A przecież to najprostszy sposób, by zaoszczędzić trochę pieniędzy! Przykładami takich stron są: alerabat.com, qpony.pl czy picodi.pl. Znajdziemy na nich wiele ciekawych rabatów do sieciówek, zarówno z branży modowej, jak i urodowej czy wnętrzarskiej. W końcu każdy z nas chciałby móc kupić wymarzony ciuch czy kosmetyk w niższej cenie! 

Zwroty

Wiele osób rezygnuje z zakupów online, ponieważ boi się, że kupiona rzecz będzie nietrafiona. Oczywiście zawsze może się tak zdarzyć. Musicie natomiast pamiętać, że zawsze macie możliwość zwrócenia lub zareklamowania czegoś. Czas na dokonanie zwrotu trwa 14 dni. Nie musimy wtedy podawać żadnego powodu zwrotu, a sprzedawca ma obowiązek oddać nam pieniądze. 

Wprowadź te rady w życie, a zakupy internetowe już zawsze kończyć się będą sukcesem!  

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.