ice hotel
Fot. EAST NEWS
PODRÓŻE

W Szwecji możecie spędzić noc w hotelu z... lodu!

Ile kosztuje taka atrakcja?

Gabriela Łaskowska 5 stycznia 2019 16:34
ice hotel
Fot. EAST NEWS

Marzyliście o tym, aby spędzić noc w prawdziwym igloo? Teraz to możliwe! W szweckiej miejscowości, Jukkasjärvi, znajduje się prawdziwy lodowy… hotel! ICEHOTEL jest pierwszym takim miejscem na świecie.

Pierwszy hotel lodowy

Hotel znajduje się około 200 kilometrów od koła podbiegunowego. Jego historia sięga lat 90. W każdym sezonie zimowym budowany jest od początku, by już na za kilka miesięcy, na wiosnę, wrócić do formy ciekłej. Każdego roku hotel prezentuje się nieco inaczej, przez to odwiedziny tam za każdym razem są tak wyjątkowe. 

Wnętrza ICEHOTEL

Na samym początku istnienia, ICEHOTEL był galerią sztuki. Mieściły się w niej lodowe rzeźby, wykonane przez utalentowanych artystów. Po namowach klientów, zdecydowano się rozbudować budynek i stworzyć w nim pokoje hotelowe. Ściany budynku zbudowane są z bloków lodu, zaczerpniętych z rzeki Torne, znajdującej się w okolicy. Każdy apartament, znajdujący się w hotelu, jest subiektywnym obrazem każdego z artystów, którzy nad nimi pracują. 

W pomieszczeniach panuje niska temperatura, w okolicach -6 stopni Celsjusza. Dlatego gościom zaleca się zabranie ze sobą czapek i rękawiczek do spania. Hotel zapewnia swoim gościom dodatkowo śpiwory, przystosowane do tak niskich temperatur. Dodatkowo, hotel posiada w swoich murach ogrzewane pokoje 

Ile trzeba zapłacić za taką atrakcję? Ceny za noc dla dwóch osób wynoszą około 700 zł. Jesteście chętnie na nocleg w prawdziwym lodowym królestwie? Koniecznie obejrzyjcie zdjęcia! Wnętrza wyglądają nieziemsko!  

ice hotel
Fot. EAST NEWS

ice hotel
Fot. EAST NEWS

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.