Popularne wróżby
Fot. STOCK ADOBE
O tym się mówi!

To może być wyjątkowy wieczór! Andrzejki 2021 – jakie wróżby przygotować?

Robimy przegląd tych najpopularniejszych!

Marta Baran 28 listopada 2021 19:26
Popularne wróżby
Fot. STOCK ADOBE

Andrzejki co roku obchodzimy w wigilię dnia świętego Andrzeja – czyli w nocy z 29 na 30 listopada. W tym roku dzień wypada w weekend i chociaż nie mamy możliwości spotkań w większym gronie, warto zorganizować miły wieczór chociaż dla swoich domowników. Zgodnie z tradycją na Andrzejkach aktualnie nie może zabraknąć wspólnego wróżb – które z nich są najpopularniejsze i przy okazji najciekawsze? Koniecznie czytajcie dalej!

ZOBACZ TEŻ: Organizujesz imprezę andrzejkową i nie masz pomysłu na wróżby? Te propozycje sprawdzą się idealnie!

Lanie wosku

To chyba jedna z popularniejszych wróżb. Na czym polega? Do tej zabawy niezbędny jest klucz z dużą dziurką, świeczka oraz miska z zimną wodą. W pierwszej kolejności należy rozgrzać świeczkę, aby pojawił się na niej płynny wosk. Jedna z osób powinna trzymać klucz na miską, a osoba która sobie wróży przelewa spływający wosk przez dziurkę od klucza. Kształty które się formują mają oznaczać co będzie czekało nas w przyszłości.

Jak będzie się nazywał Twój przyszły mąż?

Podczas andrzejkowej imprezy możesz poznać nawet imię swojej drugiej połówki. Wróżba jest bardzo prosta i nie potrzebujesz do jej wykonania zbyt dużo rzeczy – jedynie długopis i małe karteczki. Wypisz na każdej z nich jak najwięcej imion męskich, a później zrób losowanie. Według tej wróżby wylosowane imię będzie miał Twój przyszły partner! Istnieje również wersja zabawy, dzięki której poznamy pierwszą literę imienia naszej przyszłej miłości.

Wróżba z jabłkiem

Ta wróżba na pewno sprawia więcej frajdy, ale też wymaga większej ostrożności. Przygotuj jabłka oraz nożyki i rozdaj każdemu uczestnikowi. Cała zabawa polega na obraniu jak największej części jabłka bez rozerwania skórki. Zawijas, który powstanie z obierek to pierwsza litera imienia Twojej drugiej połówki.

CZYTAJ TEŻ: Andrzejki 2021! Sprawdź jaką przyszłość wywróżą Ci fusy na dnie kubka!

Kto spełni swoje marzenia jako pierwszy?

Dzięki tej wróżbie dowiesz się, czy Twoje marzenia są na wyciągnięcie ręki! Na kartkach goście imprezy wypisują swoje marzenie, następnie należy zwinąć papierki i wrzucić je do miski z wodą. Właściciel karteczki, która wypłynie jako pierwsza ma duże szanse, że jego marzenie spełni się szybko!

Kto pierwszy na ślubnym kobiercu?

Ta zabawa ma na celu wyłonienie spośród uczestników osobę, która jako pierwsza zwiąże się węzłem małżeńskim. Uczestnicy stawiają w rządku swoje buty, jeden za drugim tak, aby stykały się one czubkiem i piętą. Następnie zaczynamy spacer – but ostatni w kolejce zostaje przeniesiony na jej początek, a czynność tę powtarzamy aż jeden z nich przejdzie przez wyznaczoną wcześniej linię mety. Właściciel zwycięskiego buta jako pierwszy weźmie ślub.  

Popularne wróżby na imprezę
Fot. STOCK ADOBE

andrzejki
Fot. STOCK ADOBE

TAGI #Andrzejki

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.