Wiemy, ile kosztuje ta posiadłość

Gabriela Łaskowska 24 września 2018 16:32

Jeśli tak, jak my, jesteście fanami filmu Grand Budapest Hotel, mamy dla Was dobrą wiadomość! Na sprzedaż został wystawiony dom, który wygląda jak tytułowy hotel!

Gdzie rozgrywa się akcja filmu?

Amerykańsko-niemiecki komediodramat, wyreżyserowany przez Wesa Andersona, jest filmem wyjątkowym. Nie tylko ze względu na wspaniałą obsadę, świetne kostiumy i niebanalną fabułę. To scenografia, która zapiera dech w piersiach, jest jego głównym atutem. Akcja filmu rozgrywa się w fikcyjnej krainie, nazwanej Żubrówką. Co ciekawe, Andersona zainspirowała nazwa polskiej wódki! Miejsce przypomina romantyczne kurorty środkowoeuropejskie.

Fasada hotelu, to tak naprawdę makieta, która została zainspirowana czeskimi hotelami - Bristolem i Grand Hotel Pupp’em. Natomiast jego wnętrza były prawdziwe. Sceny kręcone były w niemieckim hotelu, Görlitz Warenhaus. Budynek, wybudowany w 1912 roku, „grał” piękne hotelowe lobby z witrażowym dachem.

Grand Budapest Hotel na sprzedaż?

Bajkowa posiadłość The Little Daisy Mansion zbudowana została w 1919 roku i znajduje się w miejscowości Jerome w Stanach Zjednoczonych. Jest uderzająco podobna do filmowego Grand Budapest Hotel! Ma powierzchnię ponad 1100 metrów kwadratowych. Początkowo pełniła funkcję 40-pokojowego hotelu. Z czasem budynek przeszedł gruntowny remont, podczas którego został przekształcony w ogromną rezydencję. Mimo że, został wzbogacony o bardziej nowoczesny styl, nie stracił swojego uroku. Obecnie posiada 8 sypialni, 7 łazienek oraz ogród na dachu!

Ile kosztuje?

Cena jest tak samo powalająca, jak wnętrza budynku. Żeby kupić posiadłość, trzeba posiadać ponad… 22 600 000 złotych! Możemy jedynie dodać, że The Little Daisy Mansion jest naprawdę warta swojej ceny. Koniecznie zobaczcie zdjęcia!  

1/7
grand budapest hotel
Copyright @UNCRATE.COM
1/7

Po wejściu do budynku trafiamy do przestronnego holu, udekorowanego w różnych stylach.

2/7
grand budapest hotel
Copyright @UNCRATE.COM
2/7

Stylowa kuchnia, z wyspą na środku. Chętnie byśmy coś tam ugotowali!

3/7
grand budapest hotel
Copyright @UNCRATE.COM
3/7

Ogromna jadalnia, która mimo że posiada skromne umeblowanie, to robi wrażenie.

4/7
grand budapest hotel
Copyright @UNCRATE.COM
4/7

Pokój rozrywek utrzymany jest w stylu retro, choć wprowadzono do niego elementy nowoczesności.

5/7
grand budapest hotel
Copyright @UNCRATE.COM
5/7

Widok z okien w sypialni jest zachwycający! I to ogromne łóżko...!

6/7
grand budapest hotel
Copyright @UNCRATE.COM
6/7

W takim miejscu na pewno przyjemnie pije się poranną kawę.

7/7
grand budapest hotel
Copyright @UNCRATE.COM
7/7

Z tego ogromnego tarasu podziwiać można piękny amerykański krajobraz.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.