Wiemy, ile kosztuje ta posiadłość

Gabriela Łaskowska 24 września 2018 16:32

Jeśli tak, jak my, jesteście fanami filmu Grand Budapest Hotel, mamy dla Was dobrą wiadomość! Na sprzedaż został wystawiony dom, który wygląda jak tytułowy hotel!

Gdzie rozgrywa się akcja filmu?

Amerykańsko-niemiecki komediodramat, wyreżyserowany przez Wesa Andersona, jest filmem wyjątkowym. Nie tylko ze względu na wspaniałą obsadę, świetne kostiumy i niebanalną fabułę. To scenografia, która zapiera dech w piersiach, jest jego głównym atutem. Akcja filmu rozgrywa się w fikcyjnej krainie, nazwanej Żubrówką. Co ciekawe, Andersona zainspirowała nazwa polskiej wódki! Miejsce przypomina romantyczne kurorty środkowoeuropejskie.

Fasada hotelu, to tak naprawdę makieta, która została zainspirowana czeskimi hotelami - Bristolem i Grand Hotel Pupp’em. Natomiast jego wnętrza były prawdziwe. Sceny kręcone były w niemieckim hotelu, Görlitz Warenhaus. Budynek, wybudowany w 1912 roku, „grał” piękne hotelowe lobby z witrażowym dachem.

Grand Budapest Hotel na sprzedaż?

Bajkowa posiadłość The Little Daisy Mansion zbudowana została w 1919 roku i znajduje się w miejscowości Jerome w Stanach Zjednoczonych. Jest uderzająco podobna do filmowego Grand Budapest Hotel! Ma powierzchnię ponad 1100 metrów kwadratowych. Początkowo pełniła funkcję 40-pokojowego hotelu. Z czasem budynek przeszedł gruntowny remont, podczas którego został przekształcony w ogromną rezydencję. Mimo że, został wzbogacony o bardziej nowoczesny styl, nie stracił swojego uroku. Obecnie posiada 8 sypialni, 7 łazienek oraz ogród na dachu!

Ile kosztuje?

Cena jest tak samo powalająca, jak wnętrza budynku. Żeby kupić posiadłość, trzeba posiadać ponad… 22 600 000 złotych! Możemy jedynie dodać, że The Little Daisy Mansion jest naprawdę warta swojej ceny. Koniecznie zobaczcie zdjęcia!  

1/7
grand budapest hotel
Copyright @UNCRATE.COM
1/7

Po wejściu do budynku trafiamy do przestronnego holu, udekorowanego w różnych stylach.

2/7
grand budapest hotel
Copyright @UNCRATE.COM
2/7

Stylowa kuchnia, z wyspą na środku. Chętnie byśmy coś tam ugotowali!

3/7
grand budapest hotel
Copyright @UNCRATE.COM
3/7

Ogromna jadalnia, która mimo że posiada skromne umeblowanie, to robi wrażenie.

4/7
grand budapest hotel
Copyright @UNCRATE.COM
4/7

Pokój rozrywek utrzymany jest w stylu retro, choć wprowadzono do niego elementy nowoczesności.

5/7
grand budapest hotel
Copyright @UNCRATE.COM
5/7

Widok z okien w sypialni jest zachwycający! I to ogromne łóżko...!

6/7
grand budapest hotel
Copyright @UNCRATE.COM
6/7

W takim miejscu na pewno przyjemnie pije się poranną kawę.

7/7
grand budapest hotel
Copyright @UNCRATE.COM
7/7

Z tego ogromnego tarasu podziwiać można piękny amerykański krajobraz.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.