PODRÓŻE

Możesz zamieszkać w rezydencji identycznej jak ta z filmu Grand Budapest Hotel!

Wiemy, ile kosztuje ta posiadłość

Gabriela Łaskowska 24 września 2018 16:32

Jeśli tak, jak my, jesteście fanami filmu Grand Budapest Hotel, mamy dla Was dobrą wiadomość! Na sprzedaż został wystawiony dom, który wygląda jak tytułowy hotel!

Gdzie rozgrywa się akcja filmu?

Amerykańsko-niemiecki komediodramat, wyreżyserowany przez Wesa Andersona, jest filmem wyjątkowym. Nie tylko ze względu na wspaniałą obsadę, świetne kostiumy i niebanalną fabułę. To scenografia, która zapiera dech w piersiach, jest jego głównym atutem. Akcja filmu rozgrywa się w fikcyjnej krainie, nazwanej Żubrówką. Co ciekawe, Andersona zainspirowała nazwa polskiej wódki! Miejsce przypomina romantyczne kurorty środkowoeuropejskie.

Fasada hotelu, to tak naprawdę makieta, która została zainspirowana czeskimi hotelami - Bristolem i Grand Hotel Pupp’em. Natomiast jego wnętrza były prawdziwe. Sceny kręcone były w niemieckim hotelu, Görlitz Warenhaus. Budynek, wybudowany w 1912 roku, „grał” piękne hotelowe lobby z witrażowym dachem.

Grand Budapest Hotel na sprzedaż?

Bajkowa posiadłość The Little Daisy Mansion zbudowana została w 1919 roku i znajduje się w miejscowości Jerome w Stanach Zjednoczonych. Jest uderzająco podobna do filmowego Grand Budapest Hotel! Ma powierzchnię ponad 1100 metrów kwadratowych. Początkowo pełniła funkcję 40-pokojowego hotelu. Z czasem budynek przeszedł gruntowny remont, podczas którego został przekształcony w ogromną rezydencję. Mimo że, został wzbogacony o bardziej nowoczesny styl, nie stracił swojego uroku. Obecnie posiada 8 sypialni, 7 łazienek oraz ogród na dachu!

Ile kosztuje?

Cena jest tak samo powalająca, jak wnętrza budynku. Żeby kupić posiadłość, trzeba posiadać ponad… 22 600 000 złotych! Możemy jedynie dodać, że The Little Daisy Mansion jest naprawdę warta swojej ceny. Koniecznie zobaczcie zdjęcia!  

Wideo

Ten kosmetyk zmniejszy widoczność zmarszczek w ciągu jednej nocy!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Niezwykła rozmowa z Grażyną Torbicką o jej wszystkich miłościach. A Remigiusz Mróz zdradza nam tajemnice swojego sukcesu!