Twoje dziecko będzie zachwycone

Gabriela Łaskowska 1 września 2018 13:00

Alpaki to jedne z najprzyjaźniejszych zwierząt na świecie. Dlatego, jeśli chcesz zorganizować swojemu dziecku niezapomnianą atrakcję, zabierz je do alpakarni!

Te przepiękne zwierzęta, oprócz swojego uroku, mają korzystny wpływ na samopoczucie ludzi. Nie bez powodu mówi się ostatnio o alpakoterapii. Naukowcy potwierdzili, że przebywanie z tymi zwierzętami pozytywnie wpływa na ludzi z problemami z nadciśnieniem, autyzmem, chorobami psychicznymi, depresją, ADHD czy nerwicą.

Co ciekawe, przed rozpoczęciem prowadzenia takich terapii, nie tylko właściciele alpak muszą przejść szkolenie. Również same zwierzęta taki kurs muszą skończyć.

Wizyta u alpak to więc nie tylko pomysł na miłe po południe. To również działanie prozdrowotne. Chyba każdy chciałby być leczony poprzez kontakt z tymi pięknymi zwierzętami, prawda?  

1/5
alpaki
Copyright @STOCK ADOBE
1/5

Alpakarnia w Zabrańcu
W alpakarni państwa Turlej znajduje się 13 alpak. Miejsce można zwiedzić, po uprzednim umówieniu się przez Facebook`a. Właściciele zwierząt traktują je członków rodziny, są z nimi bardzo zżyci. Obie strony darzą się ogromną miłością. I to widać!

2/5
alpaki
Copyright @STOCK ADOBE
2/5

Alpakarium, Stara Kornica
W małej wiosce na podlasiu, pewne małżeństwo znalazło drewniany domek przy lesie, które postanowiło przerobić na alpakarnię. Tu możecie spędzić z alpakami nie godzinę, nie dwie, ale nawet cały dzień. Alpakarnia połączoną z małym pensjonatem, więc jest to idealne miejsce na weekendowy odpoczynek. Z alpakami!

3/5
alpaki
Copyright @STOCK ADOBE
3/5

Przystanek Alpaka, Warszawa
W stolicy również znajdziemy miejsca, w których odwiedzić można te urocze zwierzęta. Na Białołęce, od czerwca 2018 roku, mieszkają 4 alpaki: Gucio, Chico, Wicherek i Szeryf. Właściciele chcą wprowadzić trochę radości do miasta. I z pewnością udaje im się to!

4/5
alpaki
Copyright @STOCK ADOBE
4/5

Nasza Zagroda Alpaki i Przyjaciele, Gniezno
Zagroda, otwarta przez cały rok, jest domem nie tylko alpak, ale również świnek, królików i psów. Jeśli chcecie odpocząć, podczas gdy wasze dziecko spędzało czas na świeżym powietrzu pośród zwierząt, będzie to idealne miejsce.

5/5
alpaki
Copyright @STOCK ADOBE
5/5

Alpaki na Kaszubach
W samym sercu Kaszub, gdzie panuje cisza i spokój, znajduje się gospodarstwo agroturystyczne, które oprócz przytulnych pokoi, oferuje również zabawę z alpakami. Oprócz odpoczynku, w otoczeniu natury, zapewnicie również sobie i waszemu dziecku świetną przygodę z alpakami.

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.