gdzie zamieszka donald trump po zakonczonej prezydenturze razem z melania trump w mar a lago czy trump tower 1
Fot. Getty Images
domy gwiazd

Gdzie teraz zamieszkają Melania i Donald Trumpowie?

Para rozważa kilka opcji… Która z nich jest najbardziej luksusowa?

Redakcja VIVA! 21 stycznia 2021 17:28
gdzie zamieszka donald trump po zakonczonej prezydenturze razem z melania trump w mar a lago czy trump tower 1
Fot. Getty Images

Koniec prezydentury Donalda Trumpa oznacza dla byłego prezydenta i jego żony Melanii szereg życiowych zmian. Niezwykle istotna jest oczywiście wyprowadzka Trumpów z Białego Domu i opuszczenie Waszyngtonu. Gdzie para zamieszka? Czy prawdziwe są pogłoski, że Melania zamierza teraz rozstać się z Donaldem i budować swoje życie z  dala od byłego prezydenta? Na to pytanie nie znamy odpowiedzi, ale wiemy na pewno, że Trump nie musi kupować nowego domu (chyba że chce!), bo w swoich rękach posiada  kilka niesamowitych nieruchomości, w których może spędzić prezydencką emeryturę. Przyjrzyjmy się im z bliska!

Gdzie zamieszkają Donald i Melania Trump: Mar-a-Lago, rezydencja na Florydzie

Posiadłość Trumpa w słonecznym Palm Beach na Florydzie ma 58 sypialni, 33 łazienki i 12 kominków. Została zbudowana przez dziedziczkę potentatów zbożowych Marjorie Merriweather Post w 1927 roku i zakupiona przez Trumpa za 5 milionów dolarów w 1985 roku. Obecnie specjaliści szacują, że jest warta znacznie więcej. Nieruchomość o powierzchni 80 000 metrów kwadratowych otoczona jest ogrodami, a na terenie posesji znajdują się baseny, więc nic dziwnego, że rodzina Trumpów spędza tam każdą wolną chwilę.

gdzie zamieszka donald trump po zakonczonej prezydenturze razem z melania trump w mar a lago czy trump tower
Fot. Marc Serota/ Getty Images

gdzie zamieszka donald trump po zakonczonej prezydenturze razem z melania trump w mar a lago czy trump tower
Fot. Marc Serota/ Getty Images

Gdzie zamieszkają Donald i Melania Trump: Trump Tower w Nowym Jorku

Zanim przeprowadzili się do Waszyngtonu, Donald, Melania i ich syn Barron mieszkali w luksusowym penthousie przy Piątej Alei w Nowym Jorku. Barron miał podobno do dyspozycji własne piętro w wieżowcu o powierzchni ponad 900 metrów kwadratowych, którego wartość szacuje się na 54 miliony dolarów. Oto pokój dziecięcy w wydaniu lux! Podobnie jak sam budynek, w którym znajduje się mieszkanie Trumpów.

58-piętrowy Trump Tower znajduje się na Manhattanie i został ukończony w 1984 roku, a wnętrza penthouse'u, zdobione 24-karatowym złotem były wzorowane na pałacu w Wersalu. Nowojorska rezydencja Trumpa zaprojektowana przez Angelo Donghia jest na sufitach ozdobiona freskami ze scenami greckiej mitologii namalowane na sufitach, wspaniały widok na Central Park czy marmurowy kominek i ozdobione diamentami drzwi wejściowe.

gdzie zamieszka donald trump po zakonczonej prezydenturze razem z melania trump w mar a lago czy trump tower nowy jork
Fot. AdobeStock.com

Wspaniałe rezydencje Donalda Trumpa: Seven Springs, Bedford, stan Nowy Jork

Kiedy Trumpowie chcą uciec z miasta, mają do dyspozycji 60-pokojową rezydencję z kręgielnią (w rezydencji znajduje się aż 15 sypialni). Trump kupił tę niesamowitą rezydencję o powierzchni 4600 metrów kwadratowych w 1996 roku za 7,5 miliona dolarów. Obecnie podobno jest ona warta 24 miliony dolarów.

Wspaniałe rezydencje Donalda Trumpa: winnica Trumpów w stanie Wirginia

Posiadłość o powierzchni 445 hektarów w Charlottesville jest naprawdę imponująca. Główny budynek rozciąga się na ponad 2000 metrów kwadratowych i operuje jako Hotel Trump z 45 pokojami. Mało prawdopodobne, że para wybierze właśnie to miejsce na stały pobyt - mogą mieć problem z zapewnieniem sobie odpowiedniego poziomu prywatności.

donald melania trump w mar-a-lago
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.