domy gwiazd Jak mieszkala Melania Trump w Słowenii Sevnica dziecinstwo 2
Fot. Jack Taylor/Getty Images, Julien Mattia/NurPhoto via Getty Images
domy gwiazd

Jak mieszkała Melania Trump zanim została pierwszą damą USA?

Mieszkanie w skromnym bloku i mały dom po latach zamieniła na… Biały Dom

Barbara Łubko 26 kwietnia 2022 16:30
domy gwiazd Jak mieszkala Melania Trump w Słowenii Sevnica dziecinstwo 2
Fot. Jack Taylor/Getty Images, Julien Mattia/NurPhoto via Getty Images

Melania Trump jest drugą w historii pierwszą damą urodzoną poza granicami Stanów Zjednoczonych. Pierwszą była żona Johna Quincy'ego Adamsa (był prezydentem USA w latach 1825 - 1829), Louisa Catherine Adams, która urodziła się w Londynie. Nic więc dziwnego, że w swojej ojczystej Słowenii, Melania traktowana jest wyjątkowo. Melanija Knavs urodziła się w Novo Mesto w Słowenii 26 kwietnia 1970 roku. Właśnie kończy 52 lata. Z tej okazji postanowiliśmy przyjrzeć się jej rodzinnym stronom. Jak w dzieciństwie mieszkała przyszła pierwsza dama USA? Trzeba przyznać, że żyła bardzo skromnie.

ZOBACZ TAKŻE: Była pierwsza dama Melania Trump to prawdziwa ikona stylu

Gdzie spędziła dzieciństwo Melania Trump i jak mieszkała?

Kiedy Melania przyszła na świat Słowenia była częścią Jugosławii, rządzonej przez Josipa Tito. Kraj uzyskał niepodległość w 1991 roku. Melania dzieciństwo spędziła w małym miasteczku Sevnica, które liczy zaledwie około 5 tys. mieszkańców. Miasteczko było znane z fabryk mebli i odzieży, a także… festiwalu salami. Dziś Sevnica jest popularna głównie ze względu na Melanię, a w mieście produkowane jest nawet salami o nazwie „Pierwsza Dama”. W roku poprzedzającym objęcie urzędu przez Donalda Trumpa (był prezydentem USA w latach 2017-2021) ruch turystyczny w Sevnicy podwoił się, ponieważ wzrosło zainteresowanie Melanią Trump, donosiła w 2018 roku agencja Reuters.

domy gwiazd Jak mieszkala Melania Trump w Słowenii Sevnica miasto
Fot. Jack Taylor/Getty Images

W dzieciństwie Melania mieszkała z rodzicami i starszą siostrą Ines w niewielkim mieszkaniu w zwykłym bloku. Podobne znamy też z polskich osiedli z PRL-u. Jej ojciec, Viktor Knavs, pracował jako sprzedawca samochodów, a matka, Amalija, pracowała w lokalnej fabryce włókienniczej.

domy gwiazd Jak mieszkala Melania Trump w Słowenii Sevnica blok
Fot. Jack Taylor/Getty Images

Kiedy Melania była nastolatką rodzina przeniosła się do piętrowego domu przy ulicy Ribniki w Sevnicy. To była duża zmiana i choć budynek prezentuje się skromnie, dla Melanii i jej rodziców zapewne było to wielkie wydarzenie i duży wydatek. Dziś w okolicach domu często można spotkać turystów, których ciekawi historia byłej pierwszej damy USA.

domy gwiazd Jak mieszkala Melania Trump w Słowenii Sevnica dom
Fot. Jack Taylor/Getty Images

Melania chodziła do szkoły podstawowej Savo Kladnik w Sevnicy. Po latach dyrektorką tej szkoły została dawna przyjaciółka Melanii, Mirjana Jelancic. W wywiadzie dla ABC w 2016 roku wspominała Melanię jako „bardzo dobrą uczennicę”. Kiedy Trump i jej siostra Ines chodziły do szkoły średniej, rodzina Knavsów przeniosła się do Lubljany, stolicy Słowenii. Tam, w wieku 18 lat, Trump podpisała kontrakt z agencją modelek i wkroczyła do „wielkiego świata”.

domy gwiazd Jak mieszkala Melania Trump w Słowenii Sevnica szkola
Fot. Jack Taylor/Getty Images

CZYTAJ TEŻ: Małżeństwo Melanii i Donalda Trumpów to fikcja?

Rzeźba w hołdzie Melanii Trump

Amerykański artysta Brad Downey zamówił u słoweńskiego rzeźbiarza Alesa „Maxi” Zupevca pomnik Melanii Trump, który stanął na polu pod Sevnicą w 2019 roku. Drewniany posąg, wzorowany na niebieskiej stroju Melanii z ceremonii inauguracyjnej prezydenta, nie wszystkim przypadł do gustu. Niestety w 2020 roku uległ zniszczeniu. Wtedy zastąpiono go rzeźbą z brązu. Jak Wam się podoba?

domy gwiazd Jak mieszkala Melania Trump w Słowenii Sevnica pomnik
Fot. Ales Beno/Anadolu Agency via Getty Images

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.