Kostka Rubika
Fot. Canva
O tym się mówi!

Dziś Dzień Kostki Rubika! To najpopularniejsza zagadka logiczna świata!

Powstaje o niej film i teleturniej!

Aleksandra Frankowska 17 kwietnia 2021 12:27
Kostka Rubika
Fot. Canva

Kostka Rubika to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych zabawek i gadżetów na świecie. Mówi się, że do tej pory sprzedano aż 450 milionów egzemplarzy, a jej popularność wciąż rośnie. Kolorowy sześcian to niezwykła zagadka dla dzieci i dorosłych, a stworzył ją Erno Rubik pochodzący z Węgier w 1974. Z uwagi na jej ogromną popularność, powstaje nawet film na jej temat.

Czytaj również: Dziś świętujemy Światowy Dzień Scrabble!

Dziś Dzień Kostki Rubika - najpopularniejszej zagadki logicznej na świecie

Ogromna popularność Kostki Rubika sprawiła, że dla jej fanów postanowiono nakręcić film obrazujący historię jej powstania. To jednak nie koniec niespodzianek dla fanów – poza filmem, powstaje również teleturniej.

Kostka Rubika od prawie 50 lat jest jedną z najpopularniejszych zagadek logicznych na świecie. Co ciekawe, powstał specjalny ruch, tak zwanych speedcuberów, których hobby to układanie Kostki Rubika na czas. Organizacja ta powstała w 2018 roku w Bostonie, a jej popularność sprawiła, że została nawet sportretowana w dokumencie Netflixa pt. Speedcuberzy.

Z Kostką Rubika wiążą się moje osobiste i nostalgiczne wspomnienia dotyczące młodości w Indiach. Jestem podekscytowany możliwością stworzenia wspaniałego i złożonego uniwersum opartego na tej zabawce - powiedział Ashok Amritraj, który będzie jednym z producentów powstającego filmu.

Popularność Kostki Rubika wydaje się nie mieć końca. A Wy, również układacie ten skomplikowany sześcian? 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…