Kostka Rubika
Fot. Canva
O tym się mówi!

Dziś Dzień Kostki Rubika! To najpopularniejsza zagadka logiczna świata!

Powstaje o niej film i teleturniej!

Aleksandra Frankowska 17 kwietnia 2021 12:27
Kostka Rubika
Fot. Canva

Kostka Rubika to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych zabawek i gadżetów na świecie. Mówi się, że do tej pory sprzedano aż 450 milionów egzemplarzy, a jej popularność wciąż rośnie. Kolorowy sześcian to niezwykła zagadka dla dzieci i dorosłych, a stworzył ją Erno Rubik pochodzący z Węgier w 1974. Z uwagi na jej ogromną popularność, powstaje nawet film na jej temat.

Czytaj również: Dziś świętujemy Światowy Dzień Scrabble!

Dziś Dzień Kostki Rubika - najpopularniejszej zagadki logicznej na świecie

Ogromna popularność Kostki Rubika sprawiła, że dla jej fanów postanowiono nakręcić film obrazujący historię jej powstania. To jednak nie koniec niespodzianek dla fanów – poza filmem, powstaje również teleturniej.

Kostka Rubika od prawie 50 lat jest jedną z najpopularniejszych zagadek logicznych na świecie. Co ciekawe, powstał specjalny ruch, tak zwanych speedcuberów, których hobby to układanie Kostki Rubika na czas. Organizacja ta powstała w 2018 roku w Bostonie, a jej popularność sprawiła, że została nawet sportretowana w dokumencie Netflixa pt. Speedcuberzy.

Z Kostką Rubika wiążą się moje osobiste i nostalgiczne wspomnienia dotyczące młodości w Indiach. Jestem podekscytowany możliwością stworzenia wspaniałego i złożonego uniwersum opartego na tej zabawce - powiedział Ashok Amritraj, który będzie jednym z producentów powstającego filmu.

Popularność Kostki Rubika wydaje się nie mieć końca. A Wy, również układacie ten skomplikowany sześcian? 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.