dzień prosecco
Fot. materiały prasowe
STYL ŻYCIA

Świętuj z nami dzień prosecco!

Przedstawiamy 5 faktów, które powinieneś znać!

Aleksandra Charzewska 13 sierpnia 2018 15:29
dzień prosecco
Fot. materiały prasowe

Czy jest coś lepszego niż lampka schłodzonego prosecco w upalny dzień? Obawiamy się, że nie! Nie wiesz czym jest prosecco?  To nic innego jak musujące wino, wytrawne lub półwytrawne, które produkowane jest w regionie Wenecji Euganejskiej i Julijskiej.  Dokładnie dziś, 13 sierpnia obchodzimy jego święto! Celebruj je z nami 5 nieznanymi faktami o prosecco. 

5 faktów o prosecco 

1. Bąbelki prosecco są trwalsze, niż te w piwie 

Bąbelki prosecco powstają podczas drugiej fermentacji, jaką przechodzi w szczelnym, zbiorniku. Metoda, jakiej się używa do wytworzenia bąbelków zwana jest metodą Charmata. Dzięki niej prosecco dłużej zachowuje swoją gazowaną formę. 

2. Prosecco ze wszystkim smakuje dobrze 

Przystawki, ryby, mięsa, desery... prosecco możesz podać do wszystkiego! Jest również idealnym uzupełnieniem różnych koktajli np. słynnego Aperol Spritz. 

3. Prosecco ma wielu wiernych fanów 

Niektórzy są mu wierni do tego stopnia, że wiele firm pokusiło się na wyprodukowanie różnych gadżetów specjalnie dla nich. Koszulki, obudowy na telefon, balsamy do ust o smaku prosecco, specjalne kieliszki i kubki – jest tego mnóstwo! 

4.  OPI stworzyło lakier do paznokci inspirowany prosecco

Nazywa się I be there in a prosecco i ma piękny naturalny kolor o delikatnie żółtym zabarwieniu. Prawdziwa gratka dla fanów tego wina. 

5. Doczekało się swojego festiwalu 

Zapomnicie o Oktoberfest! Teraz najpopularniejszy festiwal obywa się w Londynie. Od 12 do 14 maja po raz pierwszy można było hucznie celebrować swoją miłość do prosecco. 

Z okazji dnia prosecco życzymy wam wielu wspaniałych chwil z lampką tego doskonałego musującego wina!

dzień prosecco
Fot. instagram.com/the.pinkwink
dzień prosecco
Fot. instagram.com/nikkiwhitelotus
 

TAGI #napoje #kuchnia

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.