dzień prosecco
Fot. materiały prasowe
STYL ŻYCIA

Świętuj z nami dzień prosecco!

Przedstawiamy 5 faktów, które powinieneś znać!

Aleksandra Charzewska 13 sierpnia 2018 15:29
dzień prosecco
Fot. materiały prasowe

Czy jest coś lepszego niż lampka schłodzonego prosecco w upalny dzień? Obawiamy się, że nie! Nie wiesz czym jest prosecco?  To nic innego jak musujące wino, wytrawne lub półwytrawne, które produkowane jest w regionie Wenecji Euganejskiej i Julijskiej.  Dokładnie dziś, 13 sierpnia obchodzimy jego święto! Celebruj je z nami 5 nieznanymi faktami o prosecco. 

5 faktów o prosecco 

1. Bąbelki prosecco są trwalsze, niż te w piwie 

Bąbelki prosecco powstają podczas drugiej fermentacji, jaką przechodzi w szczelnym, zbiorniku. Metoda, jakiej się używa do wytworzenia bąbelków zwana jest metodą Charmata. Dzięki niej prosecco dłużej zachowuje swoją gazowaną formę. 

2. Prosecco ze wszystkim smakuje dobrze 

Przystawki, ryby, mięsa, desery... prosecco możesz podać do wszystkiego! Jest również idealnym uzupełnieniem różnych koktajli np. słynnego Aperol Spritz. 

3. Prosecco ma wielu wiernych fanów 

Niektórzy są mu wierni do tego stopnia, że wiele firm pokusiło się na wyprodukowanie różnych gadżetów specjalnie dla nich. Koszulki, obudowy na telefon, balsamy do ust o smaku prosecco, specjalne kieliszki i kubki – jest tego mnóstwo! 

4.  OPI stworzyło lakier do paznokci inspirowany prosecco

Nazywa się I be there in a prosecco i ma piękny naturalny kolor o delikatnie żółtym zabarwieniu. Prawdziwa gratka dla fanów tego wina. 

5. Doczekało się swojego festiwalu 

Zapomnicie o Oktoberfest! Teraz najpopularniejszy festiwal obywa się w Londynie. Od 12 do 14 maja po raz pierwszy można było hucznie celebrować swoją miłość do prosecco. 

Z okazji dnia prosecco życzymy wam wielu wspaniałych chwil z lampką tego doskonałego musującego wina!

dzień prosecco
Fot. instagram.com/the.pinkwink
dzień prosecco
Fot. instagram.com/nikkiwhitelotus
 

TAGI #napoje #kuchnia

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Napisałam tę książkę po to, żeby oczyścić siebie dla dzieci. Żeby nie mieć już bagażu”, mówi w poruszającym wywiadzie wybitna pływaczka, OTYLIA JĘDRZEJCZAK. Były mąż Anji Rubik, SASHA KNEZEVIC, rozpoczął nowe życie – jako tata i jako… artysta. DEMI MOORE odkrywa mroczne strony swojego życia. Ile zostało z buntowniczki w MAŁGORZACIE OSTROWSKIEJ?