Ile warta jest piękna nowojorska rezydencja?

Redakcja Viva! 16 listopada 2020 19:15

Nowy serial produkcji HBO „The Undoing”/„Od Nowa” z Nicole Kidman i Hugh Grantem w rolach głównych to prawdziwy hit ostatnich tygodni. Grace Sachs (Kidman) jest odnoszącą sukcesy terapeutką, ma oddanego męża (Grant), a jej syn uczęszcza do elitarnej prywatnej szkoły w Nowym Jorku. Nieoczekiwanie jej świat wywraca się do góry nogami, a ona sama musi uporać się z gwałtowną śmiercią w swoim otoczeniu i zaginięciem męża, który nie był tym, za kogo go uważała… Akcja serialu rozgrywa się na Manhattanie, a jedną z ważniejszych lokalizacji jest apartament głównych bohaterów w pięknej kamienicy.

Dom z serialu „Od Nowa” HBO na sprzedaż!

Kamienica w eleganckiej dzielnicy Upper East Side z rozpoznawalną fasadą z czerwonej cegły została wystawiona na sprzedaż za 30 milionów dolarów. Pięciopiętrowy dom, który pojawia się w hitowym serialu HBO, po raz pierwszy wyceniono na 35 milionów dolarów w maju 2018 roku, ale od tego czasu cena spadła. Jest duża szansa, że teraz dom szybko znajdzie nabywcę, bo kamienica zyskała popularność właśnie dzięki „Od Nowa”.

W serialu Grace Fraser mieszka w eleganckim mieszkaniu właśnie w tej kamienicy, której fasada często pojawia się w serialu. Warto jednak dodać, że wnętrza, które występują w produkcji nie znajdują się w tym budynku. W rzeczywistości rezydencja na Upper East Side ma aż dziewięć sypialni i położona jest zaledwie kilka kroków od Central Parku. Została zbudowana w 1878 roku przez C.P.H. Gilberta na wzór brytyjskich kamienic z XVIII wieku. Niedawno podzieloną ją na dwa dwupoziomowe mieszkania do wynajęcia i parterową powierzchnię handlową, ale nadal można ją przekształcić w luksusową jednorodzinną rezydencję.

1/4
undoing-dom-serial-hbo-11
Copyright @mat. prasowe Sotheby's International Realty
1/4

W kamienicy królują oryginalne detale, w tym podłogi w jodełkę, zabytkowe listwy, wysokie sufity i elegancka historyczna klatka schodowa.

2/4
undoing-dom-serial-hbo-8
Copyright @mat. prasowe Sotheby's International Realty
2/4

W budynku znajduje się sześć kominków, a także wyjątkowe wykuszowe okna i dwa prywatne tarasy.

3/4
undoing-dom-serial-hbo-2
Copyright @mat. prasowe Sotheby's International Realty
3/4

Wnętrza urządzone są w typowo nowojorskim stylu.

4/4
undoing-dom-serial-hbo-5
Copyright @mat. prasowe Sotheby's International Realty
4/4

W środku przeważają jasne kolory i biel.

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.