Marcin Brzeziński 4 września 2016 12:45
1/7
The Beekman Hotel w Nowym Jorku
Copyright @
1/7

W Nowym Jorku są setki hoteli, ale mało który może się równać z otwartym właśnie The Beekman. Nowy obiekt ma bowiem siedzibę w wiekowym budynku położonym pomiędzy ulicami Beekman i Nassau. 9-piętrowa zwieńczona szpiczastymi kopułami budowla z gigantyczną szklaną piramidą została oddana do użytku w roku 1883. W potężnym gmaszysku będącym szaloną mieszanką tak zwanych amerykańskich neo-stylów początkowo mieściły się kancelarie prawnicze i biura maklerskie. Niestety od początku budynek prześladował dziwny pech. A to tajemniczy pożar, a to bankructwo najemcy… Mijały dziesięciolecia, w czasie których budynek stopniowo popadał w ruinę. Procesu tego nie z mienił nawet fakt, że w 1998 roku wpisano go na listę szczególnie wartościowych obiektów architektonicznych „New York City Landmarks”. W 2008 roku nieruchomość kupili panowie Joseph Cherit i Charles Dayan, którzy planowali otworzyć w niej luksusowy hotel. Im też jednak się to jednak nie udało. Dzieła dokończyło dopiero grupa Thompson Hotels.

 

Polecamy też: Marzysz, by pomieszkać w pałacu w Wersalu? Niebawem stanie się to możliwe. Warunek: karta kredytowa bez limitu
 

 

Mrok kontra światło w hotelu The Beekman

I oto jest! Pieczołowicie odrestaurowany przez firmę Gerner Kronick + Valcarcel Architects budynek mieści teraz 287 pokoi, w tym 45 apartamentów. Do dyspozycji gości są również dwa penthouse’y z prywatnymi tarasami i niesamowitym widokiem na Woolworth Building i One World Trade Center. Wnętrza wspólne zachowały oryginalny, mroczny charakter budowli, która - przyznajmy - świetnie nadawałby się na scenerię filmu grozy. Niesamowite wrażenie sprawiają chociażby metalowe barierki ozdobione smokami. Za to pokoje hotelowe zaprojektowane przez Martina Brudnizkiego są niezwykle przyjazne i pełne światła. Po wizycie w gotyckim lobby przyjemnie się przecież zanurzyć w pomieszczeniu pełnym orzechowych mebli, jedwabiu i aksamitu. Mamy nadzieję, że wspaniały budynek przy nowojorskiej 5 Beekman Street w końcu przestanie prześladować pech! A jak jak teraz wygląda The Beekman Hotel możecie się przekonać w naszej galerii!

 

Stylowy The Beekman Hotel znajduje się przy nowojorskiej 5 Beekman Street.

 

Polecamy też: W Dubaju powstaje pierwszy na świecie luksusowy hotel z plażą i... lasem deszczowym! Jak wygląda?

2/7
The Beekman Hotel w Nowym Jorku
Copyright @
2/7
3/7
The Beekman Hotel w Nowym Jorku
Copyright @
3/7
4/7
The Beekman Hotel w Nowym Jorku
Copyright @
4/7
5/7
The Beekman Hotel w Nowym Jorku
Copyright @
5/7
6/7
The Beekman Hotel w Nowym Jorku
Copyright @
6/7

The Beekman Hotel w Nowym Jorku.

 

Polecamy też: Co powiecie na luksusowy hotel, który… pływa po Sekwanie w Paryżu?!

7/7
The Beekman Hotel w Nowym Jorku
Copyright @
7/7

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!