louis-vuitton-ruler-nikki
Fot. mat.prasowe LV
VIVA! Tylko u nas

Najdroższa linijka świata? Nie zgadniecie na ile swoją designerską miarkę wycenił Louis Vuitton!

Marcin Marczak 19 lutego 2017 18:17
louis-vuitton-ruler-nikki
Fot. mat.prasowe LV

Francuski dom mody Louis Vuitton walczy ze spadkiem koniunktury na dobra luksusowe i zamierza zawalczyć o portfele mniej zasobnej klienteli, której nie stać na markową skórzaną galanterię, czy słynne torby.

Z myślą o takich klientach firma opracowała unikalną kolekcję przyborów biurowych, przy czym ich ceny – choć niskie jak na standardy LV – i t ak potrafią przytłoczyć. Ot, choćby dlatego, że Nikki, czyli 15-centymetrową linijkę ze skórzaną wyściółką i szablonami klasycznych kwiatowych wzorów wyceniono na 140 funtów, czyli niemal 700 złotych. Oznacza to, że za każdy centymetr miarki w kolorze pudrowego różu trzeba zapłacić 50 zł.

Inne przyborniki biurowe też nie są tańsze. Za parę ołówków June trzeba zapłacić ponad 600 zł, a skórzany piórnik Elizabeth kosztuje ok. 1400 zł.

Polecamy też: Louis Vuitton prezentuje kolekcję biżuterii Color Blossom. Podobno przynosi szczęście!

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?