Galentine's Day
Fot. ADOBE STOCK
STYL ŻYCIA

Dzisiaj obchodzimy Galentine's Day!  Czym jest i czy warto je obchodzić?

Konkurencja dla walentynek?

Weronika Chocholska 13 lutego 2019 09:32
Galentine's Day
Fot. ADOBE STOCK

Nieważne, czy obchodzisz walentynki, czy nie, to święto powinno znaleźć się w twoim kalendarzu. Mowa o Galentine’s Day, które przypada 13 lutego i ma na na celu celebrowanie… damskiej przyjaźni! Ten wieczór świętujemy ze swoimi ”gal-friends”, czyli po prostu swoimi przyjaciółkami, z którymi możemy spędzić ten dzień. Tak jak powiedziała Leslie Knope z serialu Parks and Recreation - to najlepszy dzień w roku!

Zaczęło się od serialu

Skąd się wziął pomysł na to święto? Przybyło ono ze Stanów Zjednoczonych, a dokładnie z sitcomu Parks&Recreations. Leslie Knope podczas 16 odcinka II sezonu, grana przez Amy Poehler, właśnie 13 lutego zaprosiła swoje przyjaciółki, aby pokazać im jakie są dla niej ważne. Tak właśnie narodził się pomysł, aby w natłoku obowiązków, przyjaciółki miały okazję świętować to, że po prostu… są! W tym dniu zostawiamy naszych partnerów w domu, bierzemy przyjaciółki i ruszamy obchodzić Galentine’s Day!

Dlaczego warto?

Z roku na rok popularność święta wzrasta. Zarówno singielki jak i kobiety w związkach pokazują siłę damskiej przyjaźni, a hashtag #galentines zyskuje coraz większą sławę. Dziewczyny wymyślają przeróżne sposoby jak spędzić ten dzień. Ważne natomiast jest to, aby przede wszystkim, spędzić je razem. Pomyśl, z kim dawno się nie widziałaś lub nie rozmawiałaś? W codziennym rytmie czasami trudno znaleźć czas dla dawno niewidzianych przyjaciółek. 13 lutego to dobry moment, aby przekazać swoim gal-friends, że mimo braku czasu, zawsze jesteście dla siebie ważne. 

Jak świętować?

Co można robić w galantine’s? To dobry pomysł, aby podarować przyjaciółce drobny upominek! Możecie obdarować się wzajemnie... kwiatami! Żółte i różowe, symbolizujące szczęście i troskę, będą dobrym wyborem. Oprócz tego, warto zorganizować babski wieczór. Okazja na taką „nockę” nie zdarza się często. Pizza, dobre wino i ulubiony serial - tradycyjne trio, które i w tym przypadku sprawdzi się w stu procentach! 

Na srebrnym ekranie

Parks&Recreations wprowadziło galantine’s day do naszego słownika. Mimo, że święto jest dosyć nowe, to sam koncept można dostrzec w popkulturze, w starszych serialach. W 14 odcinku sezonu 1 kultowych „Przyjaciół”, Phoebe, Monica i Rachel spotkały się w walentynki, aby razem, solidarnie, spalić zdjęcia przypominające im o przeszłych związkach. Nie polecamy jednak tej metody, gdyż serialowe przyjaciółki tym sposobem wznieciły mały pożar w swoim mieszkaniu. Przypadek „Przyjaciół” pokazuje, że nie jest to chwilowa moda, tylko stare zjawisko, które zyskało nową, unikalną nazwę i datę.  

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA SMASZCZ-KURZAJEWSKA Kiedy zebrała siły po dramatycznych życiowych wydarzeniach, musiała zmierzyć się z rozwodem… O zawrotnej karierze, jej załamaniu i reaktywacji opowiada lider zespołu Papa D. – PAWEŁ STASIAK. ROMA LIGOCKA o życiu z traumą Holocaustu, relacji kat–ofiara i swoich książkach. JUDY GARLAND – ofiara Hollywood.