Ukochana kotka wiodła przy boku projektanta iście królewskie życie

Weronika Chocholska 17 lutego 2022 14:37

Choupette Lagerfeld, kotka, która stała się dziedziczką fortuny Karla Lagerfelda. Razem z właścicielem stworzyli nierozłączny duet, który znalazł swoje miejsce nawet w popkulturze. Została okrzyknięta przez media najpopularniejszą kotką świata. Jej imię oznacza po francusku "kochanie", a historia w jaki sposób trafiła do Lagerfelda jest dosyć nietypowa. Dziś z okazji Dnia Kota przypominamy o jednej z najsłynniejszych i żyjących w luksusie kotce projektanta.

ZOBACZ TEŻ: Dziś Światowy Dzień Kota 2022. Poznaj najpopularniejsze instagramowe koty

7 ciekawostek z życia Choupette Lagerfeld

Choupette trafiła do Lagerferda w dość niesamowity sposób i była to prawdziwa miłość od pierwsze wejrzenia. Ma nie tylko swoje własne konto na Instagramie, ale również stronę internetową, które zostały utworzone zaraz po śmierci Lagerfelda. Projektant organizował dla niej nawet specjalne przyjęcia urodzinowe i traktował jak prawdziwego członka rodziny. Jej niesamowite kocie życie było prawdziwym rajem u boku Karla.

CZYTAJ TAKŻE: Światowy Dzień Kota. Które gwiazdy pozowały ze zwierzakami w sesjach VIVY!?

Choupette to prawdziwa księżniczka, której żyło się lepiej niż niejednemu człowiekowi. Była prawdziwą miłością projektanta, który, jak sam przyznał... gdyby istniały małżeństwa zwierząt i ludzi, chętnie by ją poślubił. W naszej galerii znajdziecie 7 niesamowitych ciekawostek dotyczących Choupette. 

1/7
Choupette, kotka Lagerfelda
Copyright @INSTAGRAM.COM
1/7

Choupette jest białym kotem syjamskim. Ma swoje własne konta na Instagramie, gdzie obserwuje ją 260 tysięcy osób i na Twitterze - jej wpisy czyta ponad 52 tysięcy ludzi. 

2/7
Choupette, kotka Lagerfelda
Copyright @INSTAGRAM.COM
2/7

Kotka trafiła pod opiekę Lagerfelda trafiła w 2011, jej ówczesny właściciel Baptiste Giabionic musiał wyjechać w podróż. Projektant podobno tak się w niej zakochał, że odmówił zwrócenia kotki właścicielowi. 

3/7
Choupette, kotka Lagerfelda
Copyright @INSTAGRAM.COM
3/7

Kotka może odziedziczyć po swoim właścicielu, niebagatelny, 200 milionowy spadek. Kreator mody tak uwielbiał swoją kotkę, że był gotowy nawet...ją poślubić!

4/7
Choupette, kotka Lagerfelda
Copyright @INSTAGRAM.COM
4/7

Kotka prowadziła u boku projektanta iście królewskie życie - miała ochroniarza, własnego kucharza i dwie opiekunki. Ich obowiązkami było szczotkowanie Choupette 6 razy dziennie i ćwiczenie...jogi! Poza tym, kotka uwielbiała się bawić i do szczęścia wystarczyła jej zabawka, kawałek drewna czy papieru. 

5/7
Kotka Lagerfelda
Copyright @INSTAGRAM.COM
5/7

Samodzielnie potrafiła korzystać z tableta oraz miała własne konto bankowe! Była inspiracją Lagerfelda i kompanką życia codziennego.

6/7
Choupette, kotka Lagerfelda
Copyright @INSTAGRAM.COM
6/7

Sesja Choupette z Latetią Castą była zupełnie przypadkowa. Kotce obecnej na sesji tak spodobała się modelka, że postanowiono zmienić konwencję zdjęć. Choupette wystapiła u boku modelki, a rezultaty opublikowano w  V Magazine. 

7/7
Choupette, kotka Lagerfelda
Copyright @INSTAGRAM.COM
7/7

Choupette, podobnie jak właściciel, stała się ikoną popkultury. Na rzeczach sygnowanych nazwiskiem Lagerfelda pojawiał się również jej wizerunek - od butów i torebek po gadżety i kosmetyki.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.