Ukochana kotka wiodła przy boku projektanta iście królewskie życie

Weronika Chocholska 24 lutego 2019 12:02

Choupette Lagerfeld, kotka, która może stać się dziedziczką fortuny Karla Lagerfelda. Razem z właścicielem stworzyli nierozłączny duet, który znalazł swoje miejsce nawet w popkulturze. Została okrzyknięta przez media najpopularniejszą kotką świata. Jej imię oznacza po francusku "kochanie", a historia w jaki sposób trafiła do Lagerfelda jest dosyć nietypowa...

Kiedy i jak Choupette trafiła do swojego "tatusia"? Jakie są jej zwyczaje? Zebraliśmy 7 ciekawostek o niezwykłej kotce cesarza mody. Sprawdź naszą galerię!  

1/7
Choupette, kotka Lagerfelda
Copyright @INSTAGRAM.COM
1/7

Choupette jest białym kotem syjamskim. Ma swoje własne konta na Instagramie, gdzie obserwuje ją 260 tysięcy osób i na Twitterze - jej wpisy czyta ponad 52 tysięcy ludzi. 

2/7
Choupette, kotka Lagerfelda
Copyright @INSTAGRAM.COM
2/7

Kotka trafiła pod opiekę Lagerfelda trafiła w 2011, jej ówczesny właściciel Baptiste Giabionic musiał wyjechać w podróż. Projektant podobno tak się w niej zakochał, że odmówił zwrócenia kotki właścicielowi. 

3/7
Choupette, kotka Lagerfelda
Copyright @INSTAGRAM.COM
3/7

Kotka może odziedziczyć po swoim właścicielu, niebagatelny, 200 milionowy spadek. Kreator mody tak uwielbiał swoją kotkę, że był gotowy nawet...ją poślubić!

4/7
Choupette, kotka Lagerfelda
Copyright @INSTAGRAM.COM
4/7

Kotka prowadziła u boku projektanta iście królewskie życie - miała ochroniarza, własnego kucharza i dwie opiekunki. Ich obowiązkami było szczotkowanie Choupette 6 razy dziennie i ćwiczenie...jogi! Poza tym, kotka uwielbiała się bawić i do szczęścia wystarczyła jej zabawka, kawałek drewna czy papieru. 

5/7
Kotka Lagerfelda
Copyright @INSTAGRAM.COM
5/7

Samodzielnie potrafiła korzystać z tabletu oraz miała własne konto bankowe! Była inspiracją Lagerfelda i kompanką życia codziennego.

6/7
Choupette, kotka Lagerfelda
Copyright @INSTAGRAM.COM
6/7

Sesja Choupette z Latetią Castą była zupełnie przypadkowa. Kotce obecnej na sesji tak spodobała się modelka, że postanowiono zmienić konwencję zdjęć. Choupette wystapiła u boku modelki, a rezultaty opublikowano w  V Magazine. 

7/7
Choupette, kotka Lagerfelda
Copyright @INSTAGRAM.COM
7/7

Choupette, podobnie jak właściciel, stała się ikoną popkultury. Na rzeczach sygnowanych nazwiskiem Lagerfelda pojawiał się również jej wizerunek - od butów i torebek po gadżety i kosmetyki.

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.