Grumpy Cat najpopularniejszy kot instagrama
Fot. Instagram
O tym się mówi!

Grumpy Cat - najpopularniejszy kot z Instagrama!

Kim była kotka i skąd jej niespotykany wyraz pyszczka?

Aleksandra Frankowska 24 października 2020 14:27
Grumpy Cat najpopularniejszy kot instagrama
Fot. Instagram

Internet pełen jest niesamowitych profili social mediowych, które przedstawiają nie tylko ludzi, ale także zwierzęta. Pisaliśmy już o piesku Boo, na punkcie którego oszalał Instagram, a także o niesamowitych zdjęciach pszczoły. W Polsce, w memach popularny jest klasyczny pieseł, a zagranicą? Tam króluje Grumpy Cat, kot którego zniesmaczona mina to wizerunek wielu zabawnych grafik!

Kim był Grumpy Cat?

Prawdziwe imię kotki to Tarder Sauce – Sos Tatarski! Jej zrzędliwy pyszczek po raz pierwszy został opublikowany w sieci w 2012 roku. Nie trzeba było długo czekać, aby niesamowity wizerunek kota rozszedł się niemal po całym świecie. Memy z wizerunkiem Grumpy Cat – bo tak została w Internecie nazwana kotka – były i są dosłownie wszędzie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Grumpy Cat (@realgrumpycat)

Przez lata kotka miała własnego managera. Występowała również w popularnych programach telewizyjnych, takich jak Today w NBC News czy Anderson. Pozowała z nią sama Jennifer Lopez czy Conan O’Brien.

Wyraz jej innego pyszczka był spowodowany kocią karłowacizną i przodozgryzem.

Błyskotliwa kariera kotki Grumpy Cat

Właścicielką kotki była Tabatha Bundesen, która wraz z rosnącą popularnością zwierzaka założyła spółkę Grumpy Cat Limited. Wielokrotnie podkreślała, że dzięki popularności swojej kotki przestała pracować jako kelnerka, a firma, którą założyła w ciągu dwóch lat przyniosła jej 100 mln dolarów dochodu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Grumpy Cat (@realgrumpycat)

Kotka Grumpy Cat odeszła w 2019 roku

Niestety w wyniku zakażenia dróg moczowych, kotka Grumpy Cat zmarła. Wciąż jest jednak bohaterką wielu memów, jej profil na Instagramie dalej działa, a jej fanów przybywa każdego dnia. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Grumpy Cat (@realgrumpycat)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Worst #WorldPuppetryDay Ever

Post udostępniony przez Grumpy Cat (@realgrumpycat)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I watched #football once. It was awful. #SuperBowl #superbowl53 #superbowlparty

Post udostępniony przez Grumpy Cat (@realgrumpycat)

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA WERNER I MICHAŁ KOŁODZIEJCZYK Dziennikarka TVN i dyrektor redakcji Canal+ Sport. Dziennikarskie DNA połączyli, pisząc razem książkę. A wcześniej... zakochali się w sobie. WOJOWNICZKI Marsz na Wersal, „długi piątek” w Islandii, protesty w wyniku zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce… Kobiety od zawsze musiały walczyć o swoje prawa. EWA WACHOWICZ – zaskakujący bilans 50-latki. PIOTR MACHALICA o dorastaniu, życiowych rebeliach, miłości i wolności. W cyklu EXTRA Słynny fotograf – Steve McCurry uchwycił w obiektywie niezwykłe relacje między zwierzętami a ludźmi.