Jak długo służy przy Downing Street
Fot. EAST NEWS
STYL ŻYCIA

Poznajcie kota z Downing Street – od 8 lat pełni służbę w rezydencji brytyjskich premierów!

Larry to nie tylko pupil, ale i pełnoetatowy pracownik!

Marta Baran 24 lipca 2019 20:30
Jak długo służy przy Downing Street
Fot. EAST NEWS

Swoją służbę pełni 8 lat i na dobre zadomowił się w rezydencji premiera Wielkiej Brytanii na Downing Street. W 2011 roku został zatrudniony przez brytyjski rząd, aby pełnić funkcję tak zwanego „myszołapa”, a dodatkowo był ulubionym pupilem dzieci premiera Davida Camerona. Koniecznie poznajcie więcej ciekawostek o Larrym z Downing Street!

Kot z Downing Street

Kot został przyjęty do rezydencji premiera, gdy miał 4 lata, ponieważ w Downing Street walczono z… inwazją szczurów. Jak przyznali urzędnicy pracujący dla Davida Camerona na łamach BBC – miał instynkt myśliwski. Larry podczas swojej służby ma możliwość poznawania wyjątkowych gości. Został on przedstawiony między innymi Barackowi Obamie, którego przyjął dość dobrze, mimo że jest drobinę nerwowy w towarzystwie mężczyzn.

Gdy w 2016 roku premier David Cameron opuścił rezydencje brytyjskich premierów robiąc jednocześnie dla jego następczyni Theresy May nie wszyscy jego współpracownicy zakończyli swoją służbę. Na posterunku Downing Street w Londynie do dziś jest Kot Larry. Pupil jest znany na całym świecie, powstało nawet kilka nieoficjalnych kont w social mediach o Larrym. Dodatkowo napisano również publikację – Dziennik Larry’ego Downing Street wydany w formie dziennika nakreślającego pierwsze 100 dni pracy.

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.