Jak długo służy przy Downing Street
Fot. EAST NEWS
STYL ŻYCIA

Poznajcie kota z Downing Street – od 8 lat pełni służbę w rezydencji brytyjskich premierów!

Larry to nie tylko pupil, ale i pełnoetatowy pracownik!

Marta Baran 24 lipca 2019 20:30
Jak długo służy przy Downing Street
Fot. EAST NEWS

Swoją służbę pełni 8 lat i na dobre zadomowił się w rezydencji premiera Wielkiej Brytanii na Downing Street. W 2011 roku został zatrudniony przez brytyjski rząd, aby pełnić funkcję tak zwanego „myszołapa”, a dodatkowo był ulubionym pupilem dzieci premiera Davida Camerona. Koniecznie poznajcie więcej ciekawostek o Larrym z Downing Street!

Kot z Downing Street

Kot został przyjęty do rezydencji premiera, gdy miał 4 lata, ponieważ w Downing Street walczono z… inwazją szczurów. Jak przyznali urzędnicy pracujący dla Davida Camerona na łamach BBC – miał instynkt myśliwski. Larry podczas swojej służby ma możliwość poznawania wyjątkowych gości. Został on przedstawiony między innymi Barackowi Obamie, którego przyjął dość dobrze, mimo że jest drobinę nerwowy w towarzystwie mężczyzn.

Gdy w 2016 roku premier David Cameron opuścił rezydencje brytyjskich premierów robiąc jednocześnie dla jego następczyni Theresy May nie wszyscy jego współpracownicy zakończyli swoją służbę. Na posterunku Downing Street w Londynie do dziś jest Kot Larry. Pupil jest znany na całym świecie, powstało nawet kilka nieoficjalnych kont w social mediach o Larrym. Dodatkowo napisano również publikację – Dziennik Larry’ego Downing Street wydany w formie dziennika nakreślającego pierwsze 100 dni pracy.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…