Anna Skura zdobyła szczyt
Fot. INSTAGRAM.COM
STYL ŻYCIA

Blogerka Anna Skura zdobyła kolejny szczyt! Gdzie wyruszyła tym razem?

Piramida Cartensza to najwyższy szczyt w Australii i Oceanii!

Weronika Chocholska 27 lutego 2019 19:02
Anna Skura zdobyła szczyt
Fot. INSTAGRAM.COM

Blogerka i podróżniczka Anna Skura zdobyła szczyt Punack Jaya! To kolejny górski podbój podróżniczki od czasów wyprawy na  Aconcague. Piramida Cartensza mieści się w Górach Śnieżnych w Papui-Nowej Gwinei i leży 4884 m. n.p.m! Podróżniczka pochwaliła się udaną wyprawą na Instagramie. W poście nie ukrywa wzruszenia - droga była trudna, lecz, jak mówi Skura, to był pierwszy szczyt na którym się uśmiecha. To już kolejny sukces Skury w górskich wyprawach, które odbywają się w ramach projektu Aztorin Expedition organizowanego przez firmę Apart.

Droga na szczyt

Piramida Cartensza była najtrudniejszą technicznie wyprawą podróżniczki. Planowo, wspinaczka, miała trwać dłużej niż 27 godzin, ale zmiana pogody zmusiła wyprawę do szybkiego opuszczenia namiotów. Anna Skura porównuje wspinaczkę do gry z pokonywaniem przeszkód, tylko w wersji live! Skura zdradza, że największą wagę przykłada do stabilizacji, a najbardziej boi się, że dopadnie ją choroba wysokościowa. Jak sama stwierdza - „jej organizm nie najlepiej znosi wysokość.” Kluczem do sukcesu jest opanowanie tego strachu i przezwyciężenie własnych ograniczeń. Zwraca także uwagę na przygotowanie kondycyjne - w jej przypadku jest to jej najsłabsze ogniwo, nad którym musi stale pracować. 

Projekt Aztorin Expediton

Anna Skura w wielu swoich postach pokazuje swoją miłość do gór. Projekt Aztorin Expedition rozpoczęła w 2015 roku wraz z firmą Apart. Wtedy, wraz ze swoim partnerem, zdobyła pierwszy szczyt z Korony Ziemi - Kilimandżaro. Podczas kilku lat projektu, podróżniczka zdobyła między innymi Aconcague i… Mont Blanc! Nie jest to koniec górskich podbojów Anny Skury. Jaki jest jej kolejny cel? Zapewne dowiemy się wkrótce!  

 

 

 

Just a girl who decided to go for it🧗🏼‍♀️🏔 .... “If you have a dream, fight for it. If there’s a discipline for passion and it’s not about how many times you get rejected or you fall down or you’re beaten up. It’s about how many times you keep on going and are brave”- ladygaga .... Hello z Papui!27 godzin! 27 godzin w drodze na szczyt. I jest! PUNCAK JAYA, Piramida Carstensza, najwyższy szczyt Australii i Oceanii i mój kolejny szczyt w Koronie Ziemi w ramach projektu #AztorinExpedition zdobyty 😭To są moje marzenia zmieniające się w realne cele, które udaje mi się osiągnąć. .... Miałoby być wolniej, ale nagła zmiana pogody o którą w górach nietrudno,wykurzyła nas szybciej z namiotów. Kanibale Papuasi nas niedopadli, zła pogoda podczas wspinaczki ani choroba wysokościowa też nie😅 Były za to inne trudności.Jaka była Piramida Carstensz? Wymagająca, inna niż wszystkie dotychczas, najtrudniejsza technicznie, ale zdecydowanie najpiękniejsza i najbardziej fascynująca góra na której byłam. I to pierwszy mój szczyt na którym się uśmiecham! Wspinaczka po tej górze to trochę jak uczestniczenie w grze z pokonywaniem przeszkód tylko live tu wspinaczka po pionowej ścianie,tu szczelina, tu przepaść, tu musisz przejść przez rozpięta pomiędzy skałami liną nad kilkudziesięciometrową przepaścią lub tam gdzie ich nie ma po prostu przeskoczyć 🤷🏼‍♀️🙈Stabilizacja.Dlaczego tak wielką przykładam do niej wagę? tutaj jest miejsce, gdzie ten trening niezwykle się przydaje. Wspinając się zastanawiałam się czy ja się boje? Tak,ale tylko tego,że mogłabym nie wejść, zwłaszcza po ostatniej wyprawie, sama sobie narzuciłam tą presję.Nie boje się ani przepaści, ani stromych grani.boje się, że nagle dopadnie mnie choroba wysokościowa i nie będę w stanie zrobić nic.Na szczęście udało się to opanować, technicznie też naprawdę sobie nieźle radziłam, najsłabszym moim punktem, po ostatniej przerwie, była kondycja, ciagle niestety jestem jeszcze wolna.Trochę rzucona na głęboko wodę, skompletuj sobie sprzęt proszę tu ściana,wpinaj się w poręczówkę i wdrapuj się do góry,nie ma,że boli 😜 Resztę MUSICIE zobaczyć w relacji bo kurczę to wszystko robie taaaaakie wrażenie ! #AztorinExpedition by @bizuteriaapart

Post udostępniony przez Anna Skura | Travel & BALI (@whatannawears)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?