Świat mody pożegnał Karla Lagerfelda w Grand Palais w Paryżu
Fot. East News
ZE ŚWIATA MODY

Świat mody pożegnał Karla Lagerfelda!

Kto pojawił się na niezwykłym widowisku w Grand Palais?

Marcin Brzeziński 24 czerwca 2019 13:30
Świat mody pożegnał Karla Lagerfelda w Grand Palais w Paryżu
Fot. East News

Świat mody nie miał do tej pory okazji pożegnać należycie zmarłego w lutym tego roku Karla Lagerfelda. Cesarz mody nie życzył sobie bowiem oficjalnym uroczystości pogrzebowych („Pogrzeb? Po moim trupie!”, powtarzał). 20 czerwca domy Chanel i Fendi oraz marka Karl Lagerfeld zorganizowały w paryskim Grand Palais uroczystość upamiętniającą wielkiego projektanta noszącą tytuł Karl For Ever. Reżyserem wydarzenia był znany twórca operowy Robert Carsen. A na widowni zasiedli tego wieczoru - i jest w tym tylko odrobina przesady - wszyscy, którzy liczą się we współczesnym świecie mody.

Modowy alfabet towarzyski

Byli bowiem w Grand Palais właściciele wielkich koncernów i marek: właściciel grupy Kering François-Henri Pinault, prezes LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton Bernard Arnault i współwaściciel Chanel Alain Wertheimer. Byli projektanci: Stella McCartney, Ralph Lauren, Valentino Garavani, Alber Elbaz, Silvia Venturini Fendi, Kenzo Takada, Jonathan Anderson, Tommy Hilfiger, Haider Ackermann, Pierpaolo Piccioli i Alessandro Michele. Były muzy i modelki wielu pokoleń: Carole Bouquet, Carla Bruni-Sarcozy, Inès de la Fressange, Claudia Schiffer, Caroline de Maigret, Carine Roitfeld, Kimora Lee Simmons, Gigi Hadid i Anja Rubik. Na widowni nie zabrakło też Anny Wintour, księżniczki Karoliny z Hanoveru oraz Pierwszej Damy Francji Brigitte Macron. Naprawdę, wszystko co „wielkie i piękne” pojawiło się tego dnia w Grand Palais.

Karl na zawsze

W multimedialnym widowisku Karl For Ever wystąpili m.in. Pharrell Williams, pianista Lang Lang, Helen Mirren, Charlie Siem, Tilda Swinton, Cara Delevingne, tancerz Charles „Lil Buck” Riley i Fanny Ardant. Tilda Swinton odczytała na przykład fragment ukochanej powieści Lagerfelda Orlando Virginii Woolf („Ubrania noszą nas, a nie my je”, przekonywała aktorka). Lang Lang zagrał walca Chopina na zaprojektowanym przez Lagerfelda fortepianie Steinway’a, Pharrell Williams zaśpiewał utwór Gust of Wind, a Cara Delevingne wyrecytowała wiersz o kotach autorstwa Colette. Częścią widowiska były filmy dokumentalne i wspomnienia. Na ekranie pojawili się m.in. Maria Grazia Chiuri, Nicolas Ghesquière, Simon Porte Jacquemus, Kris Van Assche i Clare Waight Keller. Ostatnie słowo zaś należało do następczyni Karla Lagerfelda Virginie Viard: „To on był chyba osobą z którą spędziłam w życiu najwięcej czasu. Mam nadzieję, że nowe kolekcje mu się spodobają”. A co sam Karl Lagerfeld powiedziałby o widowisku Karl For Ever? Zdaniem Carine Roitfeld byłby z pewnością zniesmaczony jego podniosłym charakterem, ale po pewnym czasie być może dałby się jakoś do niego przekonać…

Karl Lagerfeld nie żyje
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.