Łukasz Jemioł
Fot. East News
Polscy projektanci

Zdradzamy sekrety najnowszego pokazu Łukasza Jemioła! Projektant nawiązał zaskakującą współpracę z…

Marcin Brzeziński 23 czerwca 2016 09:09
Łukasz Jemioł
Fot. East News

Najnowsza kolekcja mody Łukasza Jemioła, której pokaz odbędzie się dzisiaj (23.06) wieczorem owiana jest jeszcze tajemnicą. Udało nam się jednak dowiedzieć, że zarówno w kolekcji, jak i oprawie pokazu, pojawią się motywy nawiązujące do przeżywającego wielki renesans w architekturze, designie czy kinie stylu lat 60. Będą to między innymi hafty i printy z motywami pochodzącymi z najlepszych polskich filmów z tego okresu, a także elementy inspirowane… najnowszym aparatem fotograficznym Olympus PEN-F. Co ma wspólnego najnowszy model Olympusa z latami 60., zapytacie? Jego stylistyka nawiązuje bezpośrednio do kulowego modelu tej marki z 1963 roku.

 

Łukasz Jemioł nawiązał współpracę z marką Olympus
Fot. Materiały prasowe

Łukasz Jemioł przy pracy nad nową kolekcją.

 

Polecamy też: Joanna Horodyńska stworzyła kolekcję dla marki SI-MI! Wybraliśmy z niej 5 rzeczy, które pokochacie!

 

Kultowy model w rękach Jemioła

To była prawdziwa legenda lat 60., marzenie ówczesnych pasjonatów świata filmu i fotografii. Model Olympusa z roku 1963 trzeba uznać z perspektywy czasu za całkowicie pionierski. Po raz pierwszy bowiem na rynku pojawił się kieszonkowy aparat z rozbudowanym systemem lustrzankowym, który miał wszystkie pożądane cechy. Był mały, szybki, łatwy w obsłudze i przystępny cenowo. Używały go takie gwiazdy jak Sophia Loren czy Clint Eastwood. Jego współczesne, cyfrowe już wersje, takie jak najnowszy Olympus PEN-F również służą zarówno amatorom, jak i sławom świata fotografii, podróżnikom oraz reporterom. Teraz, za sprawą Łukasza Jemioła, ten kultowy aparat stanie się też częścią świata mody. Czekamy na rezultaty tej współpracy!

 

Plakat do filmu Pociąg
Fot. Zdjęcie plakatu udostępnione przez Muzeum Kinematografii w Łodzi

Plakat z filmu „Pociąg" Jerzego Kawalerowicza. Jedna z inspiracji Łukasza Jemioła.

 

Polecamy też: Jak sen! Artysta Christo zaprasza na spacer… po włoskim jeziorze Iseo. Jak on to zrobił?

 

Łukasz Jemioł nawiązał współpracę z marką Olympus
Fot. Materiały prasowe

Najnowszy Olympus PEN-F, następca kultowego modelu z 1963 roku.

 

Polecamy też: Wyobrażacie sobie, jak będą wyglądały samochody za sto lat? Rolls-Royce już to wie!

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.