kapsułowa kolekcja domu mody Gucci i Coco Capitán
Fot. Kolekcja Gucci na jesień/zimę 2017/Materiały prasowe
ZE ŚWIATA MODY

Dom mody Gucci prezentuje kapsułową kolekcję stworzoną z hiszpańską artystką Coco Capitán! Czy będzie hitem?

Marcin Brzeziński 4 lipca 2017 10:15
kapsułowa kolekcja domu mody Gucci i Coco Capitán
Fot. Kolekcja Gucci na jesień/zimę 2017/Materiały prasowe

Po raz pierwszy o współpracy dyrektora kreatywnego domu mody Gucci Alessandro Michele i hiszpańskiej artystki Coco Capitán pisaliśmy w lutym przy okazji pokazu na jesień 2017. Wtedy to na wybiegu Gucci pojawiło się wiele ubrań z napisami zaprojektowanymi przez Coco. Szczególną uwagę zwracała zaś bluzka jej pomysłu z hasłem „Common sense is not that common” czyli w niedoskonałym tłumaczeniu na polski „Zdrowy rozsądek jest nie tak często spotykany”. Teraz Michele i Coco Capitán spotykają się ponownie. Do sprzedaży trafia właśnie ich wspólna kapsułowa kolekcja. Znajdują się w niej T-shirty, bluzy, płaszcze, apaszki, plecaki i torebki. Wszystkie ozdobione hasłami wymyślonymi przez Coco Capitán. Niektórych z nich trzeba będzie dobrze poszukać. Na przykład w pięknym płaszczu z kwietnym wzorem slogan został ukryty na podszewce.

 

kapsułowa kolekcja domu mody Gucci i Coco Capitán
Fot. Materiały prasowe

Płaszcz i torebki z kapsułowej kolekcji domu mody Gucci i artystki Coco Capitán.

 

Polecamy też: Czy najnowsza kampania reklamowa domu mody Gucci to plagiat?

 

Artystyczna ściana Gucciego

Kolekcja Gucci i Coco Capitán ma dość niezwykła promocję. W Nowym Jorku na ścianie budynku przy Lafayette Street pojawił się gigantyczny napis „What are we going to do with all this future?” czyli „Co zamierzamy zrobić z tą całą przyszłością?”. A na ścianie w okolicach Corso Garibaldi w Mediolanie możemy zobaczyć znane już hasło „Common sense is not that common”. Te graffiti są częścią projektu Gucci’s Art Wall, którego bohaterami byli już poprzednio graficy Jayde Fish i Angelica Hicks. Ale nawet bez spektakularnych murali kolekcja Gucci i Coco Capitán z pewnością byłaby przebojem. Bo jeśli chodzi o tworzenie modowych przedmiotów pożądania Alessandro Michele może w tym sezonie zagrozić jedynie Demna Gvasalia z Balenciagi.

 

kapsułowa kolekcja domu mody Gucci i Coco Capitán
Fot. Materiały prasowe

Graffiti na ścianach budynków w Nowym Jorku i Mediolanie są częścią projektu Gucci’s Art Wall.

 

Polecamy też: W kampanii Gucci wystąpili sami… czarnoskórzy modele! Świat mody w końcu zrozumiał swój błąd?

 

kapsułowa kolekcja domu mody Gucci i Coco Capitán
Fot. Materiały prasowe

Apaszki z kapsułowej kolekcji domu mody Gucci i artystki Coco Capitán.

 

Polecamy też: Czy najnowsza kolekcja okularów domu mody Gucci będzie przebojem sezonu?

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.