Marcin Brzeziński 9 czerwca 2016 15:16
1/4
Film Mit o Orfeuszu i Eurydyce promujący kolekcję Pre-Fall 2016
Copyright @Materiały prasowe
1/4

Dyrektor artystyczny domu mody Gucci, Alessandro Michele znalazł oryginalny sposób by promować swoją kolekcję Pre- Fall 2016. Jaki? Poprosił reżyserkę Gia Coppolę (jest ona wnuczką Francisa Forda Coppoli i bratanicą jego córki Sofii) by ta stworzyła film opowiadający współczesną wersję mitu o Orfeuszu i Eurydyce. Obraz został nakręcony przez trzy dni w różnych częściach Nowego Jorku. W rolę Eurydyki wcieliła się uzdolniona córka Jane Birkin, piosenkarka i modelka Lou Doillon, zaś Orfeusza zagrał wzięty fotograf i… model Marcel Castenmiller. Dwójce głównych bohaterów towarzyszy iście grecki chór, który tworzą modelki Laura Love, Tracy Antonopoulos i Julia Fleming. Rzeczywiście trudno sobie wyobrazić piękniejszą i bardziej stylową obsadę!

 

Modelki na planie filmu promującego nową kampanię Gucci Pre Fall 2016.

 

Polecamy też: Ikona stylu Jane Birkin została gwiazdą najnowszej kampanii Saint Laurent! Zobaczcie, jak teraz wygląda

 

Kostiumy z logo Gucci

Za stylizację opowieści o współczesnych Eurydyce i Orfeuszu odpowiadała nominowana do Oscara Arianne Phillips. To bardzo ciekawa postać. Znana głównie jako stylistka Madonny jest też autorką kostiumów do takich filmów jak „Spacer po linie” czy „Samotny mężczyzna”. Nie boi się żadnych wyzwań czego z pewnością dowodzi długoletnia współpraca z królową popu i liczne doświadczenia z najbardziej wymagającymi reżyserami świata. Tym jednak razem Arianne Phillips miała ułatwione zadanie, bo do jej dyspozycji była… cała kolekcja Pre- Fall 2016 domu Gucci. Słynna kostiumografka nie szczędziła jej słów uznania: „Wiecie, Alessandro zanim został projektantem marzył o karierze w filmie. Może dlatego każdy jego strój świetnie wypada przed kamerą. Bardzo podobało mi się, że mogłam spojrzeć na świat kina jego oczami”. My jesteśmy równie entuzjastycznie nastawieni do twórczości Alessandro Michele. A jego filmowy sposób promowania mody bardzo przypadł do gustu. Ciekawi nas jednak wasze zdanie. Zobaczcie, jak mit o miłości, która jest w stanie pokonać nawet śmierć ożywa we współczesnym Nowym Jorku. Dalsze części historii sfilmowanej przez Gię Coppolę znajdziecie w naszej galerii. Zapraszamy na seans filmowy z… logo Gucci.

 

Modelka w kreacji z kolekcji Gucci Pre Fall 2016.

 

Polecamy też: Kiedyś malował kosze na śmieci, teraz ozdabia torebki i ubrania Gucci! A jego fanką jest Madonna

 

Zobaczcie film „Mit o Orfeuszu i Eurydyce" promujący kolekcję Gucci Pre-Fall 2016 część I.

2/4
Film Mit o Orfeuszu i Eurydyce promujący kolekcję Pre-Fall 2016
Copyright @Materiały prasowe
2/4

Zobaczcie film „Mit o Orfeuszu i Eurydyce" promujący kolekcję Gucci Pre-Fall 2016 część II.

 

 

Polecamy też: Wybraliśmy perełki z pokazu Gucci Cruise 2017 w Londynie! Co was najbardziej zachwyciło?

3/4
Film Mit o Orfeuszu i Eurydyce promujący kolekcję Pre-Fall 2016
Copyright @Materiały prasowe
3/4

Zobaczcie film „Mit o Orfeuszu i Eurydyce" promujący kolekcję Gucci Pre-Fall 2016 część III.

 

 

Polecamy też: Gucci zachęca - zrób to sama. Teraz każdy może samodzielnie ozdobić torebkę tego domu mody!

4/4
Film Mit o Orfeuszu i Eurydyce promujący kolekcję Pre-Fall 2016
Copyright @Materiały prasowe
4/4

Zobaczcie film „Mit o Orfeuszu i Eurydyce" promujący kolekcję Gucci Pre-Fall 2016 część IV.

 

 

Polecamy też: Gucci stworzył specjalną kolekcję dla... znanego sklepu internetowego! Wybraliśmy najlepsze rzeczy!

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDA GESSLER o tym, jak mała Nena – „wnuczka jak z bajki”, córka Lary, odmieniła jej życie. Skandalistka PARIS HILTON – seksnagrania, narkotykowe i alkoholowe ekscesy, liczni kochankowie i… czwarte zaręczyny. ANDRZEJ KOSMALA o KRZYSZTOFIE KRAWCZYKU: „Był wojownikiem i walczył do końca”, mówi najbliższy przyjaciel i menedżer zmarłego artysty. EWELINA WOJDYŁO I JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI – „Niebezpiecznie oczytana polonistka” i autor kultowej powieści „Samotność w sieci” zdradzają kulisy swojej miłości. W cyklu EXTRA: Wizjoner street artu, antyartysta, którego prace kosztują krocie, niczym współczesny Zorro zawładnął zbiorową wyobraźnią. Jednym słowem BANKSY.