Felipe Oliveira Baptista nowym dyrektorem kreatywnym KENZO
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Były dyrektor kreatywny Lacoste przechodzi do KENZO!

Kim jest Felipe Oliveira Baptista?

Sabina Zięba 3 lipca 2019 15:30
Felipe Oliveira Baptista nowym dyrektorem kreatywnym KENZO
Fot. Getty Images

W zeszłym miesiącu media obiegła informacja, że Humberto Leon oraz Carol Lim po ośmiu latach pracy dla KENZO zrezygnowali ze swoich stanowisk. Zdążyli jeszcze zaprezentować kolekcję podczas paryskiego tygodnia mody, a już sześć dni po pokazie ich miejsce zajął Felipe Oliveira Baptista. Kim jest?

Felipe Oliveira Baptista nowym dyrektorem artystycznym KENZO

Felipe Oliveira Baptista stał się nowym dyrektorem kreatywnym KENZO z dniem 1 lipca 2019. Do końca 2018 roku kierował jeszcze marką Lacoste. Ten urodzony w Portugalii projektant, markę typowo tenisową przekształcił wówczas w bardziej sportową, dzięki czemu nawiązała ona współpracę m. in. z Supreme, Golf Wang czy Opening Ceremony.

Teraz w rozmowie z portalem WWD prezes Kenzo, Sylvie Colin, powiedział: „Kandydatura Felipe wyróżniała się na tle innych przede wszystkim jego globalnym i artystycznym podejściem do mody. Baptista posiada kompletną wizję, a do jego obowiązków będzie należało zarówno czuwanie nad kolekcjami, jak i globalna komunikacja marki”.

Myślicie, że sprawdzi się na nowym stanowisku?  

Felipe Oliveira Baptista

Felipe Oliveira Baptista nowym dyrektorem kreatywnym KENZO
Fot. ONS

TAGI #Kenzo #Lacoste

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…