Felipe Oliveira Baptista nowym dyrektorem kreatywnym KENZO
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Były dyrektor kreatywny Lacoste przechodzi do KENZO!

Kim jest Felipe Oliveira Baptista?

Sabina Zięba 3 lipca 2019 15:30
Felipe Oliveira Baptista nowym dyrektorem kreatywnym KENZO
Fot. Getty Images

W zeszłym miesiącu media obiegła informacja, że Humberto Leon oraz Carol Lim po ośmiu latach pracy dla KENZO zrezygnowali ze swoich stanowisk. Zdążyli jeszcze zaprezentować kolekcję podczas paryskiego tygodnia mody, a już sześć dni po pokazie ich miejsce zajął Felipe Oliveira Baptista. Kim jest?

Felipe Oliveira Baptista nowym dyrektorem artystycznym KENZO

Felipe Oliveira Baptista stał się nowym dyrektorem kreatywnym KENZO z dniem 1 lipca 2019. Do końca 2018 roku kierował jeszcze marką Lacoste. Ten urodzony w Portugalii projektant, markę typowo tenisową przekształcił wówczas w bardziej sportową, dzięki czemu nawiązała ona współpracę m. in. z Supreme, Golf Wang czy Opening Ceremony.

Teraz w rozmowie z portalem WWD prezes Kenzo, Sylvie Colin, powiedział: „Kandydatura Felipe wyróżniała się na tle innych przede wszystkim jego globalnym i artystycznym podejściem do mody. Baptista posiada kompletną wizję, a do jego obowiązków będzie należało zarówno czuwanie nad kolekcjami, jak i globalna komunikacja marki”.

Myślicie, że sprawdzi się na nowym stanowisku?  

Felipe Oliveira Baptista

Felipe Oliveira Baptista nowym dyrektorem kreatywnym KENZO
Fot. ONS

TAGI #Kenzo #Lacoste

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?