Anja Rubik, Anthony Vaccarello
Fot. East News
ZE ŚWIATA MODY

Anja Rubik szczęśliwa! Jej bliski przyjaciel został nowym dyrektorem artystycznym domu mody Saint Laurent!

Marcin Brzeziński 5 kwietnia 2016 12:36
Anja Rubik, Anthony Vaccarello
Fot. East News

Karuzela stanowisk w świecie mody rozkręciła się na dobre! Heidi Slimane pożegnał dom mody Saint Laurent. A Anthony Vaccarello opuścił Versus Versace i… zajął miejsce po Slimanie. Losy tego ostatniego nie są na razie znale, ale możemy być pewni, że wkrótce się odnajdzie. W oczekiwaniu na wieści o Slimanie zajmijmy się jednak dokładniej utalentowanym panem Vaccarello.

 

Młody,  zdolny, Vaccarello

Anthony Vaccarello urodził się w roku 1982 w Brukseli. Tam studiował rzeźbę i jednocześnie stawiał pierwsze kroki w świecie mody. W 2006 roku zdobył nagrodę w konkursie Hyères International Festival of Fashion and Photography swoją kolekcją inspirowaną… włoską gwiazdą porno Ciccioliną. Zwrócił nią uwagę samego Karla Lagerfelda, który zatrudnił go w Fendi. Tam Anthony Vaccarello szybko zyskał rozgłos projektując spektakularną linię futer. Nie zamierzał jednak pracować wyłącznie na cudze nazwisko. Już 2009 roku pokazał swoją pierwszą autorską kolekcję redy-to-wear w paryskim butiku Maria Luisa i wzbudził entuzjazm całego modowego światka. Pod niebiosa wychwalała go m.in. piękna córka Jane Birkin, Lou Doillon. Wtedy ukształtował się styl Vaccarello, który bywa określany za pomocą trzech przymiotników jako erotyczny, współczesny i minimalistyczny.

 

Donatella Versace, Anthony Vaccarello
Fot. East News

Anthony Vaccarello i Donatella Versace w finale pokazu Versus Versace na wiosnę-lato 2016.

 

Zobaczcie też: Ikona stylu Jane Birkin została gwiazdą najnowszej kampanii Saint Laurent! Zobaczcie, jak teraz wygląda

 

Jak Anja Rubik pomogła mu w karierze

Bardzo interesujący jest polski wątek w karierze Anthony’ego Vaccarello. Zdolny Belg zawdzięcza bowiem bardzo wiele… Anji Rubik. Nasza top modelka, tak opowiedziała o tym Beacie Nowickiej w najnowszym numerze VIVY! MODY: „Poznałam go przez wspólnego znajomego. Nie miał jeszcze swojego studia, więc poszłam się z nim przywitać u niego w domu. Pokazał mi kilka swoich projektów, które bardzo mi się spodobały. Zaczęliśmy rozmawiać, zaskoczyło mnie, że tak młoda osoba ma tak jasno ukształtowaną wizję mody. Tego, co i jak chce w tej modzie osiągnąć. On miał już gotowe DNA swojej marki. Bardzo rzadko ludzie w tym wieku potrafią zdecydować, co lubią, a czego nie, co jest jego, a co nie jest. A on wiedział. Powiedziałam mu wtedy: Powinieneś zrobić swój pokaz. Jesteś gotowy. Odpowiedział, że myślał o tym, ale nie ma budżetu. Obiecałam, że pogadam z paroma osobami i zobaczymy, jak można mu pomóc. Skontaktowałam go z Alexem de Betak, który jest producentem pokazów mody. On również uwierzył w Anthony'ego i wspólnymi siłami doprowadziliśmy do tego, że ten pokaz się odbył. Namówiłam kilka ważnych w branży modelek, żeby zaczęły go wspierać”.

 

Anja Rubik, Anthony Vaccarello
Fot. East News

Anja Rubik i Anthony Vaccarello na Met Gala w 2013 roku.

 

Polecamy też: Ekskluzywny wywiad z Anją Rubik w nowym magazynie VIVA! MODA. Poznaj sekrety kariery naszej top modelki!

Anja dobra na wszystko

Karl Lagerfeld, Anja Rubik… Projektant miał szczęście i na swej drodze spotykał naprawdę wpływowych ludzi świata mody. Co więcej ludzi, którzy byli w stanie dostrzec jego niekłamany talent i podać mu pomocną dłoń. Jak sobie poradzi w legendarnym domu Saint Laurent? Trudno powiedzieć! Ze swojej strony możemy mu poradzić jedno. Sesja reklamowa z Anją Rubik jeszcze nikomu nie zaszkodziła!

 

Anja Rubik, Anthony Vaccarello
Fot. Instagram Anji Rubik

Jedną z pierwszych osób, która pogratulowała Anthony Vaccarello przejścia do Saint Laurent była oczywiście... Anja Rubik!

 

Polecamy też: Syn Pameli Anderson muzą Saint Laurent. "Oto nowy łamacz serc".

 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.