tydzien-mody-w-paryzu-odbedzie-sie-we-wrzesniu-jakie-pokazy-zobaczymy1
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Tydzień Mody w Paryżu odbędzie się we wrześniu! Jakie pokazy zobaczymy podczas Fashion Weeku?

Branża mody wraca do gry po pandemii

Paulina Filipowicz 27 czerwca 2020 14:29
tydzien-mody-w-paryzu-odbedzie-sie-we-wrzesniu-jakie-pokazy-zobaczymy1
Fot. Getty Images

W związku z pandemią koronowirusa, branża mody musiała zwolnić, zatrzymać się i przemyśleć dotychczasowe strategie. Pokazy mody i Fashion Week zeszły na dalszy plan, a marki musiały odnaleźć się w tej nowej rzeczywistości, by przetrwać. Domy mody Gucci, Saint Laurent i Michael Kors zrezygnowały z udziału w oficjalnym kalendarzu tygodni mody, a Dior przygotowuje pokaz kolekcji Cruise 2021, który będzie mogło zobaczyć jedynie garstka osób, natomiast główny streaming odbędzie się online. Gdy kolejne marki wycofują się z tradycyjnego kalendarza, pojawia się szokująca informacja - Tydzień Mody w Paryżu wraca do gry i odbędzie się już za trzy miesiące!

Tydzień Mody w Paryżu odbędzie się we wrześniu

Nowy Jork, Londyn, Mediolan, Paryż - francuska stolica to zwykle kluczowy i finałowy punkt programu podczas maratonu tygodni mody. To właśnie tam odbywają się największe pokazy topowych domów mody, jak Chanel, Diora i Louis Vuitton. Ten rok jest jednak inny niż poprzednie. Pandemia koronawirusa zatrzymała właściwie każdą dziedzinę życia, także branżę mody. Tygodnie mody, prezentacje nowych kolekcji czy ważne gale zostały odwołane lub przełożone na inny, odległy termin. Zaczęło się od Paryża, gdy Fédération de la Haute Couture et de la Mode odwołało tamtejszy tydzień mody męskiej planowany na 23-28 czerwca tego roku oraz tydzień mody couture, który miał się odbyć w dniach 5-9 lipca. Kolejne miasta poszły w ślady stolicy mody. Jak się jednak okazuje nie wszystko stracone, gdyż z Paryża przylatują wieści o wznowieniu modowej machiny już we wrześniu.

Fédération de la Haute Couture et de la Mode podało informację, iż tydzień mody w Paryżu jednak się odbędzie! Oficjalna data wydarzenia planowana jest na 28 września do 6 października. Jaki będzie przebieg Fashion Weeku i kto się pojawi? Na razie wszelkie szczegóły są dopiero omawiane, ale plotki głoszą, że tej jesieni zobaczymy pokaz nowej kolekcji domu mody Chanel. Jak zapewniają organizatorzy, wydarzenie ma przebiegać zgodnie z zaleceniami w sprawie zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Nie ma jeszcze pewności, czy do Paryża zjadą się tysiące redaktorów, fotografów, modelek i influencerek, gdyż liczba zaproszonych gości i forma pokazów będzie zależna od łagodzenie restrykcji związanych z globalną pandemią.  

najmodniejsze-modelkina-pokazach-chanel
Fot. IMAX TREE/FREE

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.