Noszą go już siostry Hadid, Kendall Jenner czy Jessica Mercedes!

Sabina Zięba 3 marca 2018 17:00

Choć pierwsze okulary korekcyjne pojawiły się już w X wieku na Półwyspie Arabskim, te przeciwsłoneczne powstały dopiero w 1752 roku. Początkowo były bardzo drogie i często zmieniały swój kształt, w zależności od panującej mody. Przełom nastąpił w latach 20. XX wieku, kiedy zaczęto je produkować masowo. Po II wojnie światowej, gdy technologię wytwarzania ochronnych szkieł ulepszono (wprowadzono do użycia plastikowe soczewki), stały się tańsze, bardziej trwałe i powszechnie dostępne. Najmodniejsze były wówczas te spiczaste z boków. Teraz ta moda powraca!

Zanim je sobie sprawisz - zastanów się czy pasują do Twojego kształtu twarzy. Jeśli uznasz, że tak - nie wahaj się ani chwili! To, co w nich niezwykłe to fakt, że idealne zarówno do sportowych, jak i eleganckich stylizacji. Zagraniczne gwiazdy, jak siostry Hadid, Kendall Jenner czy Kaia Gerber, a także polskie, jak choćby Jessica Mercedes, na co dzień prezentują się w nich na ulicach. Zainspirujcie się ich lookami!  

1/7
Copyright @Instagram @jemerced
1/7

Jessica Mercedes w najmodniejszych okularach sezonu.

2/7
Copyright @East News
2/7

Kaia Gerber w najmodniejszych okularach sezonu.

3/7
Copyright @East News
3/7

Kourtney Kardashian w najmodniejszych okularach sezonu.

4/7
Copyright @East News
4/7

Lara Gessler w najmodniejszych okularach sezonu.

5/7
Copyright @East News
5/7

Kendall Jenner w najmodniejszych okularach sezonu.

6/7
Copyright @Instagram
6/7

Macademian Girl w najmodniejszych okularach sezonu.

7/7
Copyright @East News
7/7

Gigi Hadid w najmodniejszych okularach sezonu.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…