Księżna Diana
Fot. Jayne Fincher/Getty Images
O tym się mówi!

Słynna suknia zemsty lady Diany miała być... biała!

A jednak pozostała słynną małą czarną. Skąd ta rozbieżność?

Aleksandra Frankowska 3 marca 2023 17:27
Księżna Diana
Fot. Jayne Fincher/Getty Images

Słynna czarna suknia, którą księżna Diana miała na sobie tuż po wywiadzie Karola dla BBC, miała być biała. Najnowsze informacje szokują, bo suknia zemsty jest już legendą w świecie mody i fanów księżnej. Dlaczego wybór padł jednak na małą czarną projektu Christiny Stambolian?

ZOBACZ TEŻ: Księżna Kate w nowej stylizacji inspirowanej księżną Dianą

Suknia zemsty lady Diany

Dzień po głośnym wywiadzie księcia Karola, który przyznał, że zdradzał Dianę, ta pojawiła się podczas kolacji charytatywnej publicznie. Zamiast zaszyć się w domu, skompromitowana i upokorzona, ona postanowiła zagrać mu na nosie. Pojawiła się w spektakularnej małej czarnej projektu Christiny Stambolian, okrywającej ramiona i podkreślające zjawiskową sylwetkę księżnej. Kolia z kolekcji królowej Elżbiety dodawała jej szyku i elegancji. Do dziś mówi się o tym projekcie, jako o sukni zemsty.

Księżna Diana
Fot. Jayne Fincher/Getty Images

Suknia zemsty miała być biała

Mało brakowało, a suknia, którą tego wieczora wybrała Diana, mogłaby być zupełnie inna. Czarna kreacja leżała w szafie aż trzy lata, ponieważ była niezgodna z królewskim protokołem. Członkowie rodziny królewskiej noszą czerń jedynie podczas żałoby lub na niezwykle wyrafinowane okazje. Unikają pokazywania zbyt dużej ilości ciała, a tutaj… widać było wiele. Dianie spodobał się jeszcze jeden projekt Stambolian, ale w kolorze białym. Projektantka jednak namawiała Dianę na czerń i to dzięki niej mogliśmy zobaczyć Dianę odradzającą się z popiołów.

CZYTAJ TEŻ: Makijaż był tajną bronią księżnej Diany. Zobacz, jak go używała, by wzmocnić swoją pozycję!

„Kiedy [księżna Diana] była z Karolem, nie nosiła obcasów, ponieważ nie chciała wyglądać na wyższą od niego. Ale gdy się rozeszli, mogła nosić wszystko, na co miała ochotę.” 

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

OMENAA MENSAH: Prowadzi trzy fundacje, organizuje aukcje charytatywne, a kilka razy w miesiącu… zapowiada pogodę. W jej słowniku nie ma słowa „niemożliwe”! JAN A.P. KACZMAREK: O czym marzy kompozytor i laureat Oscara? Niezwykła rozmowa! KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA i ANNA ZALESKA: Matka i córka. Dziennikarka i prawniczka. Zawsze w kontakcie, lecz jest jedno „ale”. VITO BAMBINO: O muzyce, życiu na emigracji, miłości, ukochanym synku i o tym, jak to jest żyć pomiędzy.