Galerie handlowe w Europie mn
Fot. Adobe Stock
Podróże

Oto najpiękniejsze galerie handlowe w Europie. Dlaczego warto je odwiedzić?

Poznaj pięć miejsc, w których zrobisz zakupy w niezwykłym stylu! 

Aleksandra Trendak 30 września 2023 17:30
Galerie handlowe w Europie mn
Fot. Adobe Stock

Galeria handlowa zazwyczaj kojarzy się jedynie z zakupami, rozrywką i jedzeniem. Jednak niektóre z nich pełnią dodatkową funkcję – stają się miejscami kultury, bo poza zakupami można w nich wziąć w koncertach, spektaklach, wernisażach lub innych eventach organizowanych przez marki. Tak jak w starożytności na forum, tak teraz w galeriach ludzie spotykają się, aby wymienić się myślami i podziwiać ciekawą architekturę. Oto pięć najpiękniejszych i najciekawszych galerii handlowych w Europie! 

ZOBACZ TEŻ: Najciekawsze sklepy w Seulu - niezwykłe witryny i rzeczy, które zachwycają

Najpiękniejsze galerie handlowe w Europie - Harrods (Londyn) 

Harrodsa nikomu nie trzeba przedstawiać – to jeden z najbardziej znanych domów towarowych na świecie, który w obecnej formie funkcjonuje od 1905 roku. Harrods, który mieści się w najdroższej dzielnicy Londynu – Kinghtsbridgeto, to symbol luksusu i elegancji, który przyciąga najbogatszych ludzi z całego świata, gwiazdy, a także setki tysięcy turystów marzących o tym, by choć przez chwilę pobyć w tym wyjątkowym domu towarowym. W końcu to tam księżna Diana robiła zakupy!

Jego powierzchnia sprawia, że obiekt jest jednym z największych w Europie. Znajduje się w nim ponad 300 sklepów, które oferują klientom z całego świata szeroki i różnorodny asortyment. Co ciekawe, właśnie w tej galerii uruchomiono pierwsze w Wielkiej Brytanii schody ruchome. W galerii można znaleźć nie tylko najdroższe ubrania i dodatki od największych projektantów, ale też świetne pamiątki, takie jak kawy i herbaty zamknięte w ozdobnych puszkach, tradycyjne herbatniki podawane w Wielkiej Brytanii do herbaty oraz stylowe plecaki, piórniki i notesy z wizerunkiem rodziny królewskiej. 

Galerie handlowe w Europie Londyn
Fot. Adobe Stock

Najpiękniejsze galerie handlowe w Europie - Browary Warszawskie (Warszawa)

Miejsce z niezwykłą historią. Od zdewastowanych i opustoszałych terenów dawnych Browarów Warszawskich, po niezwykle nowoczesny i rozbudowany kompleks ulokowany między ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną. O dawnej świetności tego miejsca przypominają zrewitalizowane zabudowania dawnego browaru - zabytkowa Wierzelnia, Laboratorium, Willa Schiele oraz 170-letnie piwnice Leżakowni. Browary Warszawskie to przede wszystkim miejsce dla miłośników świetnej kuchni, ponieważ można tu znaleźć rewelacyjne restauracje serwujące dania z całego dnia. Jedną z najbardziej znanych jest NINE's, czyli restauracja Roberta Lewandowskiego. W kompleksie można też znaleźć wiele kawiarni i barów z rzemieślniczym piwem. Dla osób ceniących sobie wysoką jakość produktów w Browarach Warszawskich można też znaleźć delikatesy, w których można zaopatrzyć się w najlepsze składniki między innymi z dalekiej Azji. Browary Warszawskie to obowiązkowy punkt do odwiedzenia na mapie stolicy.

Browary warszawskie
Fot. Materiały prasowe

Najpiękniejsze galerie handlowe w Europie - Lafayette (Paryż) 

Galeria Lafayette początkowo była malutką pasmanterią zlokalizowaną na rogu ulic. Jej popularność wśród Paryżan sprawiła, że właściciele zdecydowali się na kupno sąsiednich domów, które ostatecznie połączyli niezwykłym szklanym dachem. To zapoczątkowało powstanie jednej z najpopularniejszych i największych galerii w Paryżu. Ma ona aż 10 pięter i można podobo znaleźć w niej około 3 mln produktów! Nie tylko od najlepszych projektantów...

Barokowe zdobienia i zjawiskowy szklany dach z witrażami naprawdę są warte zobaczenia nawet, jeśli nie planujecie robić tam zakupów. Na najwyższym piętrze Galerie Lafayette znajduje się część restauracyjna, w której można zjeść francuskie smakołyki i nacieszyć oko niezwykłą architekturą. 

Galerie handlowe w Europie Paryż
Fot. Adobe Stock

Najpiękniejsze galerie handlowe w Europie - Westgate i Arena Centar (Zagrzeb) 

Westgate Shopping City jest największym w Chorwacji centrum handlowym, ponieważ jego powierzchnia wynosi aż 226 000 metrów kwadratowych. Jest to też druga największa galeria handlowa w całej Europie! Posiada aż 260 sklepów, 30 barów i restauracji, które klienci mogą odwiedzać. Środek galerii zachwyca nowoczesnym wyglądem pełnym egzotycznej roślinności i niezwykłą przestrzenią.

Będąc z Zagrzebiu można zainteresować się też drugą, popularną galerią handlową nazwaną Arena Centar, która oferuje niezwykłe doznania kulinarne, handlowe i rozrywkowe. 

Galerie handlowe w Europie Zagrzeb
Fot. Materiały prasowe

Najpiękniejsze galerie handlowe w Europie - Das Schloss (Berlin) 

Das Schloss to niezwykła galeria handlowa, w której odwiedzający mogą zobaczyć niezwykły przepych, palmy, rzeźby i projekcje świateł. Motywem przewodnim tego centrum handlowego są głębiny oceanu, co doskonale widać obserwując fantastyczne animacje wyświetlane na suficie, które przedstawiają podwodne głębiny. Co ciekawe, zmieniają się one w zależności od pory roku. Zakupy w tym miejscu to niezwykłe przeżycie także dlatego, że można można w nim poczuć morską bryzę i... usłyszeć pieśń wielorybów.

W galerii znajdziemy wiele sklepów odzieżowych, z elektroniką oraz szeroką ofertę gastronomiczną, w którą wchodzą między innymi świetne kawiarnie i piekarnie. Odwiedzając Berlin zdecydowanie warto wybrać się do galerii Das Schloss na zakupy w ciekawej scenerii. 

Galerie handlowe w Europie Berlin
Fot. Materiały prasowe

Jeśli poszukujecie niezwykłych galerii handlowych, aby zrobić zakupy, spotkać się z przyjaciółmi lub po prostu zachwycić się niezwykłą architekturą takiego miejsca, zdecydowanie warto odwiedzić powyższe propozycje. Najpiękniejszą w powyższym zestawieniu jest zdecydowanie galeria Lafayette, której niezwykły styl zachwyca turystów od kilku dekad i trwale zapisała się na liście obowiązkowych punktów zwiedzania w Paryżu. Którą galerię najchętniej odwiedzisz?   

Galerie w Europie
Fot. Adobes Stock

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.