Stylizacje księżna Meghan Kate 2019
Fot. East News
O tym się mówi

Cała prawda na temat płaszcza księżnej Meghan! Krawcowa zabrała głos!

"Nie stać mnie na jedzenie, zarabiam 2,58 funta na godzinę"

Redakcja VIVA! 22 listopada 2019 19:31
Stylizacje księżna Meghan Kate 2019
Fot. East News

Księżna Meghan podczas tegorocznych obchodów Remembrance Sunday, czyli tzw. Niedzieli Pamięci, pojawiła się w płaszczu projektu Stelli McCartney, który jak się okazuje wzbudza sporo kontrowersji. Tuż po obchodach, pojawiły się wątpliwości dotyczące posta jakiego projektantka wrzuciła na swój profil na Instagramie, promując stylizację księżnej. Post pojawił się w czasie obchodów Niedzieli Pamięci, czyli dnia, w którym oddaje się cześć poległym na frontach wojennych żołnierzom Zjednoczonego Królestwa. Internauci nie ukrywali, że akurat po Stelli McCartney spodziewali się większej dyplomacji i wyczucia. Czy rzeczywiście był to odpowiedni moment na promocję własnego brandu? Brytyjskie media próbowały skontaktować się z projektantką, ta niestety nie udzieliła jeszcze komentarza żadnemu dziennikarzowi. Jednak burza wokół płaszcza nie ucichła, okazuje się że płaszcz powstał w dosyć kontrowersyjnych okolicznościach w węgierskiej fabryce, a głos w tej sprawie zabrała krawcowa, która szyła okrycie wierzchnie księżnej. Pamiętajmy, że Stella McCartney projektowała również jedną z sukni ślubnych księżnej Meghan.

Co powiedziała krawcowa na temat płaszcza księżnej Meghan?

Wełniany płaszcz Meghan Markle kosztował prawie 8 tysięcy złotych i powstawał w fabryce odzieży Beriv na Węgrzech, która szyje ubrania dla projektantki Stelli McCartney. Pracująca tam krawcowa Anne, przedstawiła dowody, że zarobiła 455 funtów za przepracowanie 176 godzin w zeszłym miesiącu. Oznacza to 2,58 funta na godzinę, czyli 13 zł. Przyznała, że nie stać jej na jedzenie i ogrzewanie domu. Oczywiście głos w tej sprawie zabrał również dyrektor fabryki Imre Matolcsi, który oświadczył że pracownicy traktowani są bardzo dobrze, a zatrudnienie i wynagrodzenie przebiega zgodnie z węgierskim prawem. Ciekawe co na to księżna Meghan? 

Wszyscy nasi pracownicy nie są w stanie się utrzymać i nie mają wystarczających środków na jedzenie lub ogrzewanie, więc musimy liczyć na pomoc przyjaciół i rodziny, aby przetrwać miesiąc. Ludzie mówią o płaszczu noszonym przez księżną, ale nie mają pojęcia, jak żyjemy, co jest rozpaczliwie smutne.

Meghan Markle, płaszcz
Fot. East News
Kate Middleton, księżna Kate, Royal Albert Hall, listopad 2019
Fot. Associated Press/East News
 

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA stara się żyć eko, ale mówi: „Popełnianie błędów to historia mojego życia. Słynny himalaista PIOTR PUSTELNIK długo wierzył, że zmiany klimatyczne są dziełem natury. Mylił się. EWA ZGRABCZYŃSKA, uratowała tygrysy, teraz ma nową misję. GRETA THUNBERG – świat wreszcie uwierzył młodej aktywistce.