Stylizacje księżna Meghan Kate 2019
Fot. East News
O tym się mówi

Cała prawda na temat płaszcza księżnej Meghan! Krawcowa zabrała głos!

"Nie stać mnie na jedzenie, zarabiam 2,58 funta na godzinę"

Agata Zych 22 listopada 2019 19:31
Stylizacje księżna Meghan Kate 2019
Fot. East News

Księżna Meghan podczas tegorocznych obchodów Remembrance Sunday, czyli tzw. Niedzieli Pamięci, pojawiła się w płaszczu projektu Stelli McCartney, który jak się okazuje wzbudza sporo kontrowersji. Tuż po obchodach, pojawiły się wątpliwości dotyczące posta jakiego projektantka wrzuciła na swój profil na Instagramie, promując stylizację księżnej. Post pojawił się w czasie obchodów Niedzieli Pamięci, czyli dnia, w którym oddaje się cześć poległym na frontach wojennych żołnierzom Zjednoczonego Królestwa. Internauci nie ukrywali, że akurat po Stelli McCartney spodziewali się większej dyplomacji i wyczucia.

Znasz najmodniejsze trendy tego sezonu? Zobacz na Modago.pl nasze płaszcze damskie.

Czy rzeczywiście był to odpowiedni moment na promocję własnego brandu? Brytyjskie media próbowały skontaktować się z projektantką, ta niestety nie udzieliła jeszcze komentarza żadnemu dziennikarzowi. Jednak burza wokół płaszcza nie ucichła, okazuje się że płaszcz powstał w dosyć kontrowersyjnych okolicznościach w węgierskiej fabryce, a głos w tej sprawie zabrała krawcowa, która szyła okrycie wierzchnie księżnej. Pamiętajmy, że Stella McCartney projektowała również jedną z sukni ślubnych księżnej Meghan.

Co powiedziała krawcowa na temat płaszcza księżnej Meghan?

Wełniany płaszcz Meghan Markle kosztował prawie 8 tysięcy złotych i powstawał w fabryce odzieży Beriv na Węgrzech, która szyje ubrania dla projektantki Stelli McCartney. Pracująca tam krawcowa Anne, przedstawiła dowody, że zarobiła 455 funtów za przepracowanie 176 godzin w zeszłym miesiącu. Oznacza to 2,58 funta na godzinę, czyli 13 zł. Przyznała, że nie stać jej na jedzenie i ogrzewanie domu. Oczywiście głos w tej sprawie zabrał również dyrektor fabryki Imre Matolcsi, który oświadczył że pracownicy traktowani są bardzo dobrze, a zatrudnienie i wynagrodzenie przebiega zgodnie z węgierskim prawem. Ciekawe co na to księżna Meghan? 

Wszyscy nasi pracownicy nie są w stanie się utrzymać i nie mają wystarczających środków na jedzenie lub ogrzewanie, więc musimy liczyć na pomoc przyjaciół i rodziny, aby przetrwać miesiąc. Ludzie mówią o płaszczu noszonym przez księżną, ale nie mają pojęcia, jak żyjemy, co jest rozpaczliwie smutne.

Meghan Markle, płaszcz
Fot. East News
Kate Middleton, księżna Kate, Royal Albert Hall, listopad 2019
Fot. Associated Press/East News
 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.