Jakie modele warto mieć teraz pod ręką?

Aleksandra Frankowska 9 maja 2022 18:27

Wiosna i lato 2022 to czas, kiedy z dna szafy wyciągamy okulary przeciwsłoneczne. Tym razem rzeczywiście warto zajrzeć do swoich starych zasobów, lub wybrać się na zakupy w poszukiwaniu nieco odświeżonych wersji tych modeli, które modne były kilka lat temu. Do łask wracają bowiem kultowe muchy, ale nie tylko!

ZOBACZ TEŻ: Trendy na wiosnę i lato 2022: jak nosić pastelowe ubrania w tym sezonie?

Najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne na wiosnę i lato 2022

W trendach na wiosnę i lato 2022 wracają przede wszystkim muchy w stylu lat 70. oraz kocie oprawki. Królować będą w najróżniejszych odcieniach, dlatego w tym sezonie stawiamy na dowolność. Ponownie modne staną się lenonki oraz geometryczne kształty. Nie zabraknie jednak również klasycznych, prostokątnych kształtów. Najnowszym hitem jest również styl narciarski i okulary w wersji dosłownie... XXL.

Jakie okulary pasują do danego kształtu twarzy?

Każda twarz jest inna, jednak wyróżniają ją pewne charakterystyczne elementy. Aby okulary pasowały do rysów twarzy, konieczne jest określenie tego, z jaką urodą mamy do czynienia. 

Twarz kwadratowa

Ma zazwyczaj dość wyraziste rysy i mocno zarysowane kości policzkowe. Szczęka i czoło są zawsze niemal tej samej szerokości. Do tego typu twarzy idealnie sprawdzą się okrągłe oprawki - lenonki lub muchy - optycznie zaokrąglą twarz i złagodzą ostre rysy. 

Twarz prostokątna

Można określić ją, jako tą znajdującą się pomiędzy twarzą kwadratową, a owalną. Zazwyczaj charakteryzuje ją wysokie czoło i prosta linia włosów na czubku głowy. Okulary, które będą idealne dla tego kształtu twarzy, mają za zadanie optycznie ją poszerzyć, w celu wyrównania proporcji. Dobrze sprawdzą się więc okulary okrągłe i owalne, ale również klasyczne pilotki. 

ZOBACZ TEŻ: Trendy na wiosnę i lato 2022: ogrodniczki w interpretacji gwiazd i projektantów

Twarz okrągła

Ma łagodne linie i zazwyczaj pełne policzki. Do tego charakterystyczne dla niej jest niskie czoło i okrągła broda. Najlepiej będą pasowały do niej okulary, które optycznie wysmuklą twarz, a więc wszystkie o kształcie kwadratowym i prostokątnym. Kanciaste oprawki będą mocno podkreślać delikatną urodę.

Twarz w kształcie serca

Inaczej zwana jest twarzą trójkątną. Wyróżnia ją szerokie czoło, mocne kości policzkowe oraz niewielki, aczkolwiek zaostrzony podbródek. To właśnie twarz w kształcie serca kocha kocie oprawki, ale również te w wersji oversize. 

W naszej galerii znajdziecie przykłady najmodniejszych w tym sezonie okularów przeciwsłonecznych. Może któreś z nich wyjątkowo Wam się spodobają? 
1/6
Okulary
Copyright @JIMMY CHOO
1/6

Jimmy Choo, 1269 zł

2/6
Okulary
Copyright @Fendi
2/6

Fendi, 639 zł

3/6
Okulary
Copyright @Hawkers
3/6

Hawkers, 49,95 zł

4/6
Okulary
Copyright @Chloe
4/6

Chloe, 1092,99 zł

5/6
Okulary
Copyright @Emporio Armani
5/6

Emporio Armani, 419,99 zł

6/6
Okulary
Copyright @Fielmann
6/6

Fielmann, 139 zł

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.