Sabina Zięba 24 października 2017 20:30
1/6
Copyright @Pinterest
1/6

Mówi się, że najlepszą modową inwestycją są torebki, bo klasyczne modele zamiast tracić na wartości, są w butikach wielkich marek coraz droższe. Choć co sezon na rynku pojawia się setki nowych egzemplarzy, tylko nieliczne z nich mają szansę stać się prawdziwymi przebojami, o których śnić będą fashionistki na całym świecie. Czasami jednak projektanci decydują się stworzyć nie kolekcję toreb dla ogółu, lecz pojedyncze okazy dostępne wyłącznie dla nielicznych. Oczywiście za kwoty, które dla zwykłych śmiertelników są niewyobrażalne...

Polecamy też: Nerki są najmodniejszymi torbami tego sezonu! Zobaczcie 10 najlepszych propozycji ze sklepów
 

Najdroższą torebkę świata już można kupić! 

Diamentowa Torebka z 1001 nocy trafiła właśnie na aukcję w firmie Christie's. Ten egzemplarz, określony przez Księgę Rekordów Guinnessa „najdroższą torbą w historii”, w 2010 roku sprzedano do prywatnej kolekcji za... 2,9 miliona funtów, czyli prawie 14 milionów złotych! Zaprojektował ją jubiler Robert Mouawad (twórca najdroższego diamentowego biustonosza dla Victoria’s Secret) i jest ręcznie wykonana z 18-karatowego złota oraz dokładnie 4517 diamentów (w tym 105 żółtych i 56 różowych). Mouawad 1001 Nights Diamond Purse jest w kształcie serca, a jej stworzenie zajęło całemu zespołowi specjalistów 8800 godzin! Torebka ma odzwierciedlać fascynację baśniami oraz podkreślać „tajemnicę, fantazję i romans”. Aktualnie znajduje się w Hong Kongu, ale wkrótce będzie można ją również podziwiać w Genewie i Londynie. A w naszej galerii możecie zobaczyć inne najdroższe torebki świata! Ich cena nie zawsze jest proporcjonalna do walorów wizualnych...


Polecamy też: Jakie torebki będą hitami tej jesieni? Przedstawiamy dziesięć gorących trendów!

2/6
Copyright @Pinterest
2/6

5 miejsce zajmuje torebka z kolekcji Marca Jacobsa. Jest jednym z najpopularniejszych akcesoriów stworzonych przez tego projektanta. Za egzemplarz z fioletowej skóry krokodyla, pikowaną, z wewnętrznymi kieszeniami i separatorami trzeba zapłacić 30 tys. dolarów, czyli około 108 tysięcy złotych.

3/6
Copyright @Instagram
3/6

Na 4 miejscu znalazła się kopertówka Cleopatra Clutch projektu Lany Marks. Ten wyjątkowy model jest ze srebrnej skóry aligatora, ozdobiony 1500 biało-czarnymi diamentami oraz 18-karatowymi złotymi ramkami. Torebka jest warta 250 tysięcy dolarów, czyli ponad 900 tysięcy złotych! 

4/6
Copyright @Instagram
4/6

3 miejsce zajmuje torba Diamond Forever Classic domu mody Chanel. Wyprodukowano ją tylko w trzynastu egzemplarzach, z których pięć znajduje się w Stanach Zjednoczonych. Torebka zawiera 3,56 karatów diamentów i białego złota, a jest warta 940 tysięcy złotych.

5/6
Copyright @Pinterest
5/6

Wyjątkowa torebka Hermes Birkin zajęła 2 miejsce. Na świecie są tylko 4 sztuki tego modelu z 2012 roku. Jest mniejszy niż inne torby Hermes, wykonany ze złota oraz tysięcy kamieni szlachetnych i spokojnie może zastępować biżuterię. Jeden egzemplarz wyceniany jest na 1,9 miliona dolarów, czyli niecałe 7 milionów złotych.

6/6
Copyright @East News
6/6

Mouawad 1001 Nights Diamond Purse zajmuje oczywiście miejsce 1. Torebkę ważącą 381,92 karatów, w 2010 kupiono za 14 milionów złotych.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.