Kim Kardiashian z najdroższą i najbrzydszą torebką Birkin na świecie
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Kim Kardashian z najbrzydszą torebką Birkin na świecie ponownie rozgrzewa Internet!

Ten model jest też... bezcenny!

Redakcja VIVA! 4 marca 2020 16:21
Kim Kardiashian z najdroższą i najbrzydszą torebką Birkin na świecie
Fot. East News

Kim Kardiashian z „najbrzydszą torebką Birkin na świecie” znowu rozgrzewa Internet! Torebkę domu mody Hermès z dziwacznym malunkiem gwiazda dostała od Kanye Westa w roku 2013. Autorem zdobiącego (jak wolą inni - szpecącego) klasyczny model z jasnej skóry obrazka jest współczesny artysta George Condo. Kanye West poprosił go by namalował coś na torebce, którą zamierzał podarować swojej przyszłej żonie. Tak powstała jedyna w swoim rodzaju Birkin z obrazem przedstawiającym cztery nagie kobiety (choć być może jedną z nich należy raczej uznać za kosmitę). Warto w tym momencie wspomnieć również, że Kanye West i George Condo przyjaźnią się od lat. W 2020 roku muzyk zamówił u malarza ilustrację na swój album My Beautiful Dark Twisted Fantasy.

Amerykański artysta George Condo na tle swojego obrazu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#georgecondo #art #artist #artwork #visual #cubism #contemporary #contemporaryart

Post udostępniony przez @ george.condo

Kim Kardashian w Paryżu z torbą Birkin godną muzeum

O istnieniu „najbrzydszej torebki Birkin na świecie” przypomniała nam po latach sama Kim Kardashian. Właśnie pokazała się z nią podczas paryskiego Tygodnia Mody. Swoją dziwaczną torbę zestawiła tym razem z czarnym skórzanym zestawem, na który składały się spodnie plus koszula. I znowu Internet zalała fala komentarzy! Trzeba przyznać, że głównie krytycznych. Ale mało kto wie, że choć torebka Kim Kardashian może być uznana za niezbyt urodziwą, to jednocześnie jest... bezcenna. Żaden inny bowiem egzemplarz Birkin na świecie nie został ozdobiony przez artystę wstawianego w najsłynniejszych muzeach świata takich, jak Whitney Museum of American Art czy Museum of Modern Art w Nowym Jorku. Trzeba więc przyznać, że Kaye West podarował swej ukochanej coś naprawdę wyjątkowego!

Kim Kardiashian z najdroższą i najbrzydszą torebką Birkin na świecie
Fot. East News

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.