Które z nich chcielibyście najbardziej zobaczyć?

Marcin Brzeziński 16 lutego 2018 15:50

Oto 7 domów projektantów mody, które można odwiedzić! Po co, zapytacie? Otóż tak się składa, że projektanci zwykle mają dobre wyczucie nie tylko do mody, ale też do architektury i wystroju wnętrz. Dysponują też potężnymi środkami finansowymi. Dlatego ich domy są wyjątkowe. Większość z nich pozostaje jednak niedostępna dla publiczności. Neoklasycystyczną willę pod Antwerpią Driesa Van Notena można podziwiać tylko z daleka. My wybraliśmy obiekty, które - za mniejszą lub dużo większą opłatą - są dostępne dla zwiedzających.

1/7
Domy projektantów mody, które można odwiedzić,  Willa Anny Fendi, Rzym
Copyright @Pinterest/ Villa Laetitia
1/7

Położoną nad Tybrem Villa Laetitia zaprojektował Armando Brasini, jeden z ulubionych architektów Mussoliniego. Teraz piękny budynek jest w posiadaniu jednej z pięciu sióstr Fendi, Anny. Urządziła ona w niej luksusowy hotel wypełniony po brzegi przedmiotami z kolekcji Fendi Casa.

2/7
Posiadłość Salvatore Ferragamo, Toskania
Copyright @Materiały prasowe
2/7

Posiadłość Il Boro ma historię sięgającą aż XIII wieku. Należała do Medyceuszy, a potem do księżniczki Hohenlohe-Waldenburg-Schillingsfürst z dynastii sabaudzkiej. W 1993 roku daleki potomek księżniczki sprzedał ją rodzinie Ferragamo. A ta urządziła w IL Boro luksusowy hotel i spa.
 

3/7
Domy projektantów mody, które można odwiedzić, Apartament Coco Chanel w hotelu Ritz, Paryż
Copyright @Materiały prasowe/Ritz
3/7

W paryskim Ritzu można wynająć najsłynniejszy z apartamentów, który nosi nazwę Coco Chanel. Bo w nim rezydowała wielka projektantka. Cztery lata temu apartament został wyremontowany osiągając niewyobrażalny poziom luksusu. Aby spędzić w nim noc trzeba zapłacić aż 18 tysięcy euro.

4/7
Willa Yves Saint Laurent, Marrakesz
Copyright @Pinterest/Willa Yves Saint Laurent, Marrakesz
4/7

Yves Saint Laurent pokochał Maroko już w latach 60. XX wieku. W roku 1980 on i jego partner Pierre Bergé kupili w Marrakeszu jeden z najwspanialszych ogrodów świata - Jardin Majorelle. W nim po śmierci Yves Saint Laurenta w 2008 roku zostały rozsypane prochy projektanta.

5/7
Domy projektantów mody, które można odwiedzić, Pałac Balmain, Marrakesz
Copyright @Materiały prasowe/Restauracja Dar Moha
5/7

Ten XIX wieczny pałac w Marrakeszu był dla Pierre’a Balmain taką samą inspiracją, jak Jardin Majorelle dla Yves Saint Laurent. Dziś w otwartych dziedzińcach tej marokańskiej budowli mieści się restauracja Dar Moha. Nazwa lokalu brzmi po polsku znajomo. Ale nie dajcie się zwieść! Do tanich nie należy!

6/7
Domy projektantów mody, które można odwiedzić,Dom Pierre’a Cardina, Lazurowe Wybrzeże
Copyright @Materiały prasowe/ Le Palais Bulles
6/7

Le Palais Bulles we Francji został zbudowany dla ekscentrycznego przemysłowca. Teraz kojarzony bywa z nazwiskiem swego drugiego właściciela, słynnego w latach 60. projektanta Pierre’a Cardina. Od zeszłego roku dom jest wystawiony na sprzedaż. Ktoś chętny by zapłacić 350 milionów dolarów?

7/7
Luksusowy hotel w  domu Gianniego Versace w Miami Beach
Copyright @Dzięki uprzejmości The Villa Casa Casuarina
7/7

Dom Gianniego Versace w Miami Beach stał się luksusowym hotelem! Tu przed jego wejściem 20 lat temu zginął z rąk seryjnego mordercy Versace. Projektant kupił rezydencję w 1993 roku i wydał 33 miliony dolarów na jej remont. Teraz przejęła ją sieć Victor Hotels i zyskała nazwę Villa Casa Casuarina.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.