Czy to koniec minimalizmu tej marki?

Aleksandra Trendak 20 lipca 2022 11:30

Lea Colombo to urodzona w Kapsztadzie artystka i fotografka, w której pracach widać bardzo mocne nawiązania do kultury RPA – są pełne szalonych, ciepłych kolorów i motywów kwiatowych. Dlatego ogłoszenie współpracy marki COS z artystką było dla wielu osób zaskoczeniem ze względu na to, że wcześniej firma była znana z prostych i minimalistycznych projektów oraz neutralnych kolorów tkanin. Współpraca COS x Lea Colombo to jednak nie tylko optymistyczna, limitowana kolekcja, ale też wyjątkowa wystawa fotografii, którą można zobaczyć jedynie w hybrydowym sklepie COS w Coal Drops Yard w Londynie.  

ZOBACZ TEŻ: Gucci wypuszcza nową kolekcję. Tym razem dla... zwierząt! 

Limitowana kolekcja COS x Lea Colombo 

COS to marka, która do tej pory charakteryzowała się minimalistycznymi ubraniami w stonowanych kolorach. Jednak artystka Lea Colombo postanowiła nadać im zupełnie inny, bardziej twórczy i szalony charakter. Artystka o kolekcji mówi: 

Motywy w kolekcji pochodzą z serii poświęconej kwiatom – to żywe, kolorowe obrazy, które tworzę w ciemni. Mocne, kontrastujące barwy zestawiam z delikatnymi kwiecistymi formami, co odzwierciedla moje poszukiwania dwuznaczności, równowagi i napięć. Prace powstały w Kapsztadzie, gdzie moją twórczość wzbudza niezwykłe naturalne piękno. Przeniesienie go na ubrania jest cudowną przemianą energii. 

Kolekcji towarzyszą też niezwykłe zdjęcia promocyjne autorstwa Colombo. Charakteryzują się mieszanką intensywnych, ciepłych barw z kontrastującymi chłodnymi oraz delikatnie rozmytymi miejscami konturami, co daje wrażenie lekkiego oniryzmu. W kolekcji znajdziemy trzy ekskluzywne nadruki, które bazują na pracach artystki. W skład tej linii wchodzą m.in.: koszule, T-shirty, sukienki oraz akcesoria. Dyrektorka wzornictwa COS – Karin Gustafsson tak mówi o wyjątkowej współpracy z Lea: 

W projektowaniu zawsze inspirują nas inne dziedziny twórczości. Możliwość współpracy z Leą i poznania jej unikalnych metod pomogła nam ponownie odkryć DNA naszej marki – i na nowo wyobrazić sobie jej projekty. To właśnie przez współbrzmienie sztuki i mody możemy czerpać z entuzjastycznego spojrzenia Lei na kolor, a także inspirować jej indywidualnym podejściem do stylu.  

Marka podkreśla, że wszystkie damskie stroje kąpielowe, które można znaleźć w kolekcji, są wykonane ze zrównoważonych i ekologicznych materiałów, takich jak Econyl.  

Wystawa w Coal Drops Yard w Londynie 

Razem z kolekcją ruszyła także wyjątkowa wystawa prac w sklepie COS, w przestrzeni Coal Drops Yard w Londynie. Na co dzień butik jest tętniącym życiem miejscem, w którym regularnie są prezentowane prace zdolnych i rozwijających się artystów, jak i uznanych oraz popularnych twórców. Najnowsza wystawa skupi się na motywach i barwach, które idealnie oddają stylistykę Colombo, która nie ogranicza się tylko do jednej artystycznej formy. Jej twórcza praktyka obejmuje zarówno sztuki piękne, instalacje artystyczne oraz performans. Wystawa połączona z kolekcją ubrań pokazuje niezwykłe spektrum możliwości artystki oraz jej ogromny wkład dla świata sztuki oraz mody. 

Kolekcja jest już dostępna w wybranych sklepach stacjonarnych COS oraz na stronie internetowej marki. Są to zdecydowanie projekty warte uwagi, które charakteryzują się niezwykłym połączeniem barw. Które podobają się Wam się najbardziej?  

1/6
COS x Lea Colombo
Copyright @Materiały prasowe
1/6

COS x Lea Colombo

2/6
COS x Lea Colombo
Copyright @Materiały prasowe
2/6

COS x Lea Colombo

3/6
COS x Lea Colombo
Copyright @Materiały prasowe
3/6

COS x Lea Colombo

4/6
COS x Lea Colombo
Copyright @Materiały prasowe
4/6

COS x Lea Colombo

5/6
COS x Lea Colombo
Copyright @Materiały prasowe
5/6

COS x Lea Colombo

6/6
COS x Lea Colombo
Copyright @Materiały prasowe
6/6

COS x Lea Colombo

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…