Fidan Naruzova mloda projektantka ubiera Jenner i Hadid buty
Fot. Robert Kamau/GC Images/Getty Images, BABA/East News, Fidan Naruzova mloda projektantka ubiera Jenner i Hadid
ze świata mody

Kim jest Fidan Novruzova? Jej projekty noszą Bella Hadid i Kendall Jenner!

Młoda projektantka to objawienie świata mody. Poznaj DNA jej stylu.

Barbara Łubko 9 sierpnia 2022 17:30
Fidan Naruzova mloda projektantka ubiera Jenner i Hadid buty
Fot. Robert Kamau/GC Images/Getty Images, BABA/East News, Fidan Naruzova mloda projektantka ubiera Jenner i Hadid

Oto gorące nazwisko w świecie mody! Fidan Novruzova to wychowana w Mołdawii, azerska projektantka, która wystartowała ze swoim brandem w październiku 2020 roku, wkrótce po ukończeniu studiow na prestiżowej londyńskiej uczelni Central Saint Martins. Po zaprezentowaniu kolekcji dyplomowej, początkująca projektantka szybko zyskała popularność. Szczególnie projektowane przez nią buty - marszczone botki i wsuwane mules pokochali celebryci na  całym świecie. Mottem Novruzovej jest „redefiniowanie pojęcia współczesnej nostalgii”. Wychodzi jej to doskonale. A fashionistki takie jak Bella Hadid czy Kendall Jenner doceniły już talent designerki.

ZOBACZ TAKŻE: Najgłośniejsze i najbardziej skandalizujące reklamy Calvina Kleina

„To wstydliwe, ale moje zainteresowanie modą zaczęło się od Blogspota. Pamiętam, że byłam zahipnotyzowana przez ówczesne supermodelki, jak Natasha Poly, Daria Werbowy i Abbey Lee - a potem po prostu dowiedziałam się więcej o ubraniach z internetu”, zdradziła w jednym z wywiadów designerka. Skupiając się na redefiniowaniu współczesnej nostalgii w swoich kolekcjach Novruzova czerpie inspiracje z różnych epok - głównie lat 20. i 80. XX wieku. Do tych nawiązań dodaje geometryczne, nawet futurystyczne elementy elementy. Projektowane przez nią rzeczy są charakterystyczne, nawet kontrowersyjne. Tak jak buty, które przyniosły jej sławę.
 

Odważne, zaskakujące, a przede wszystkim świeże - takie są projekty Novruzovej. Tego po prostu jeszcze nie było. Designerka potrafi zadziwić, a to coraz trudniejsze w pełnym najdziwniejszych pomysłów świecie współczesnej mody.

Bella Hadid i Kendall Jenner chętnie noszą rzeczy zaprojektowane przez Fidan Novruzovą.

Fidan Naruzova mloda projektantka ubiera Jenner i Hadid look
Fot. Robert Kamau/GC Images/Getty Images, BABA/East News, Fidan Naruzova mloda projektantka ubiera Jenner i Hadid

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…