GABRIELA CZERNECKA 1 lutego 2018 15:00
1/9
Europejskie księżniczki
Copyright @East News
1/9

Córki królowej Letycji i Króla Hiszpanii, Filipa VI podbijają Internet. Księżniczka Eleonora i księżniczka Sofia znów trafiły na łamy prasy. Zawsze eleganckie i stylowe, chętnie rozdają reporterom uśmiechy. Tym razem zrobiło się o nich głośno za sprawą ceremonii wręczenia najwyższego odznaczenia państwowego królestwa Hiszpanii, czyli Orderu Złotego Runa, które przypadło w udziale 12-letniej księżniczce Eleonorze. I tak jak można było się spodziewać, zachwyciły Hiszpanów! 

 

Zobacz również: Domniemana kochanka Brada Pitta, niedoszła żona księcia Williama i... Oto najsłynniejsze europejskie księżniczki!

 

Księżniczka Eleonora nagrodzona Orderem Złotego Runa

We wtorek Król Filip wraz z żoną Letycją oraz córkami, Eleonorą i Sofią, pojawili się w Pałacu Królewskim w Madrycie. Król wręczył 12-letniej Eleonorze Order Złotego Runa. Dziewczynka była wyraźnie wzruszona całą sytuacją. Przyznając córce order król podkreślił, że chciał podzielić z nią „osobiste i instytucjonalne oddanie Hiszpanii”. Księżniczce tego dnia towarzyszyła siostra, księżniczka Sofia oraz mama, królowa Letycja. Dziewczynki ubrane były w pastelowe sukienki. W podobnych kreacjach i z uśmiechami na twarzach podbiły serca dziennikarzy. Media zgodnie okrzyknęły ich stylizacje ponadczasowymi. 

 

Polecamy: Mówiono, że jest „najbrzydszą księżniczką”, a tymczasem właśnie się zaręczyła. Jesienią drugi ślub w brytyjskiej rodzinie królewskiej!

 

Sofia i Eleonora zmieniły oblicze monarchii 

Niektórzy Hiszpanie mówią wprost, że małe księżniczki naprawiły wizerunek ich mamy, królowej Letycji. Gdy została żoną króla FIlipa mówiono, że jest arogancka, chłodna, zbyt wyzwolona i uważa się za najmądrzejszą, a jej jedyną zaletą jest to, że jest Hiszpanką. Jej wizerunek ociepliło na świat przyjście na córki księżniczki Eleonory. Niestety całkowity przełom nastąpił w 2007 roku, przy okazji wielkiej tragedii - Letycja straciła ukochaną siostrę, która popełniła samobójstwo. Zdjęcia wychudzonej królowej, która w szóstym miesiącu ciąży płacze nad grobem siostry obiegły świat. Hiszpanie po raz pierwszy zobaczyli królową nie ukrywającą emocji i... pokochali ją. Po przyjściu na świat drugiej córki, księżniczki Sofii, mieszkańcy zachwyceni byli nie tylko tym, że rodzina królewska się powiększa, ale również tym, że według nich dopiero teraz zobaczyli, jak ich królowa i król się kochają.

 

Następczynie tronu

Eleonora jest następczynią hiszpańskiego tronu. Urodziła się 31 października 2005 roku za pomocą cesarskiego cięcia. Ważyła 3,5 kilograma i mierzyła 47 centymetrów. Kolejna do tronu jest jej młodsza siostra, Sofia. Urodziła się 29 kwietnia 2007 roku, też za pomocą cesarskiego cięcia. Miała 50 centymetrów i ważyła 3,3 kilograma. Hiszpańskie media zostały poinformowane o narodzinach obydwu dziewczynek za pomocą...SMS-a. Obie chodzą do prywatnej szkoły na przedmieściach Madrytu.

 

Król od 2014 roku

Rodzice księżniczek pobrali się 22 maja 2004 roku. Letycja jest byłą dziennikarką, Filip – hiszpańskim księciem. Został królem w czerwcu 2014 roku, gdy jego ojciec – Król Juan Carlos – zrezygnował po 39 latach panowania.

 

Zobacz naszą galerię z najbardziej uroczymi zdjęciami hiszpańskich księżniczek!

 

Polecamy też: Najsłodsze książęta świata. Jak młodzi Windsorowie zawładnęli globalną wyobraźnią​

2/9
Hiszpańskie księżniczki
Copyright @Getty Images
2/9

Na zdjęciu: Król Filip VI, Królowa Letycja, księżniczka Eleonora i księżniczka Sofia podczas zaprzysiężenia hiszpańskiego parlamentu, 2016 rok.

3/9
Hiszpańskie księżniczki
Copyright @Getty Images
3/9

Na zdjęciu: Król Filip VI, Królowa Letycja, księżniczka Eleonora i księżniczka Sofia na łódce, 2015 rok.

4/9
Hiszpańskie księżniczki
Copyright @Getty Images
4/9

Na zdjęciu: Król Filip VI, Królowa Letycja, księżniczka Eleonora i księżniczka Sofia podczas koronacji Króla Filipa, 2014 rok.

5/9
Hiszpańskie księżniczki
Copyright @Getty Images
5/9

Na zdjęciu: Król Filip VI, Królowa Letycja, księżniczka Eleonora i księżniczka Sofia na Majorce, 2014 rok.

6/9
Hiszpańskie księżniczki
Copyright @Getty Images
6/9

Na zdjęciu: Król Filip VI, Królowa Letycja, księżniczka Eleonora i księżniczka Sofia podczas 40. urodzin Królowej Letycji, 2012 rok.

7/9
Hiszpańskie księżniczki
Copyright @Getty Images
7/9

Na zdjęciu: księżniczka Eleonora i księżniczka Sofia z Pucharem Mistrzostw Europy w piłkę nożną, który wygrała hiszpańska drużyna, 2012 rok.

8/9
Hiszpańskie księżniczki
Copyright @Getty Images
8/9

Na zdjęciu: księżniczka Eleonora i księżniczka Sofia podczas mszy z okazji Wielkanocy, 2010 rok.

9/9
Hiszpańskie księżniczki
Copyright @Getty Images
9/9

Na zdjęciu: Król Filip VI, Królowa Letycja, księżniczka Eleonora i księżniczka Sofia na oficjalnym zdjęciu z okazji Bożego Narodzenia, 2009 rok.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.