Przez lata zachwycała stylizacjami i wyglądem!

Aleksandra Frankowska 28 września 2023 10:08

Ikona stylu, obiekt westchnień setek tysięcy mężczyzn na całym świecie. Jej uroda stała się legendą, która docierała do najdalszych krajów. Charakterystyczna fryzura i mocny makijaż, uśmiech i przerwa między zębami, która stała się dzięki niej modna. Wszystko to złożyło się na styl Brigitte Bardot - francuskiej muzy wielu reżyserów i projektantów i jednej z najpiękniejszych kobiet świata. Urodzona w 1934 roku od zawsze aspirowała do tego, aby zostać baletnicą. Szkoliła się nawet w tym kierunku w Paryżu, jednak mając zaledwie 15 lat zdobyła pierwszy angaż jako modelka. W 1950 roku pojawiła się na pierwszej okładce magazynu, zaś dwa lata później rozpoczęła karierę aktorki. Dziś kończy 87 lat, a my przypominamy elementy, które złożyły się na jej niepowtarzalny, wciąż naśladowany przez kobiety na całym świecie styl.

CZYTAJ TEŻ: Zrezygnowała z kariery, aby poświęcić się zwierzętom. Co robi dziś legendarna Brigitte Bardot?

 Brigitte Bardot - nonszalancko upięte włosy

Gwiazda kina zawsze wyglądała nienagannie, a jej fryzura znacznie różniła się od jej rówieśniczek. Nawet do teraz mówi się o fryzurze na Bardot, czyli niesfornie ułożonych kosmykach, natapirowanych u samej góry, lekko pofalowanych i upiętych z tyłu. Bardot uwielbiała opaski i chusty, które zawadiacko przeplatała przez włosy, tworząc niepowtarzalny look. Musiały mieć koniecznie kolor kontrastujący z jej jasnymi blond włosami. Najlepiej by były wzorzyste i zwiewne. Uwielbiała je. Bardot naśladowały kobiety na całym świecie, a ponieważ moda wraca, również i w tym sezonie możemy zaobserwować wiele inspiracji właśnie jej fryzurą.

Brigitte Bardot - mocno podkreślone oko i rozchylone usta

Brigitte Bardot jako kobieta w świecie filmu doskonale wiedziała, że urodą uda jej się osiągnąć bardzo wiele. Wielokrotnie podkreślała więc usta czerwoną, zmysłową szminką, na zdjęciach zawsze pozując z lekko rozchylonymi ustami. Wówczas rozpoczął się również trend na diastemę, która do tej pory uważana była za kompleks wielu kobiet. Teraz przerwa między dwiema jedynkami okazała się seksi! Bardot nie wychodziła również z domu bez mocno podkreślonego oka. Czarna kreska, zarówno na górze, jak i na dole tworzyła coś na styl kociego oka. Rzucając takie spojrzenie mężczyznom, Bardot wiedziała, że może absolutnie wszystko.

Brigitte Bardot - miłość do wersji „mini”

Brigitte Bardot nigdy nie ukrywała swojej pięknej figury, a tym bardziej długich, zgrabnych nóg. Emanowała ekspresją, wolnością i radością życia. Widać to było w jej stylizacjach. Zaczęła lansować więc modne w latach 50. mini-spódniczki i sukienki, które ledwo sięgały jej za pośladki. Była jednak niezwykle odważna. Wiedziała, że może pochwalić się swoimi kształtami i absolutnie się ich nie wstydziła. Nic dziwnego, że została okrzyknięta symbolem seksu. Z okazji swoich 40. urodzin wzięła udział w sesji okładkowej do włoskiego magazynu Playboy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ulubione buty Brigitte Bardot zostały uznane za dzieło sztuki! 

Duże okulary w stylu Brigitte Bardot

Bardot często widywana była w dużych okularach o różnych kształtach. Okrągłe, kwadratowe, prostokątne, byle duże. Był to trend, który zapoczątkowała w latach 60., idealnie dopasowując go do swoich stylizacji. Stawiała zarówno na czarne, jak i kontrastujące, białe oprawki z czarnymi szkłami. Okulary pozwalały jej zachować odrobinę tajemniczości i prywatności.

Brigitte Bardot - Bez kapelusza? Ani rusz!

Brigitte Bardot uwielbiała nakrycia głowy. W jej szafie z pewnością można było znaleźć kilkaset kapeluszy, zwłaszcza tych z dużym rondem, pod którym mieścił się jej zawadiacko upięty kok. Uważała, że są nonszalanckie, poza tym kochała akcesoria i dodatki, które świetnie uzupełniały jej wyszukane stylizacje. Uwielbiała wyróżniać się z tłumu, a kapelusze zawsze poznawały jej czuć się wyjątkowo.

Brigitte Bardot - dekolty i rozkloszowane sukienki

Kobiecość podkreślała za każdym razem. Uwielbiała bluzki i sukienki z głębokimi wycięciami, które pozwalały jej oddychać. Wybierała zarówno odważne kolory, jak i te stonowane, idealnie pasujące do jej jasnych włosów. Na wielu wydarzeniach pojawiała się również w podkreślających talię rozkloszowanych sukienkach. Nie zabrakło jednak również tych ołówkowych, a jej styl zmieniał się wraz z upływem lat. Do końca została jednak ikoną, której uroda nigdy nie przeminęła. 

1/10
Brigitte Bardot
Copyright @AGF/Universal Images Group via Getty Images
1/10

Ulubiona fryzura zaczesana do tyłu oraz mini sukienka eksponująca długie, zgrabne nogi. Rzym, 1965.

2/10
Brigitte Bardot
Copyright @Marceau-Cocinor/Les Films Concordia/ Georges de Beauregard/ Carlo Ponti/ Collection Sunset Boulevard/Corbis via Getty Images
2/10

Jedna z setek chust, które Bardot uwielbiała nosić. Zakładała je chętnie jadąc autem bez dachu, wówczas włosy nie zasłaniały jej oczu, a jedynie nonszalancko powiewały z tyłu. 

3/10
Brigitte Bardot
Copyright @Pathé/Metro-Goldwyn-Mayer Pictures/Sunset Boulevard/Corbis via Getty Images
3/10

Kapelusze były jej ogromną miłością. Małe i duże ronda, zawadiackie, eleganckie i casualowe. Czuła się w nich wyjątkowo.

4/10
Brigitte Bardot
Copyright @unset Boulevard/Corbis via Getty Images
4/10

Do dziś kobiety wybierając fryzury mówią "poproszę w stylu Brigitte Bardot". To jedna z jej kultowych fryzur - wysoko natapirowane włosy, spięte z tyłu, koniecznie z grzywką. 

5/10
Brigitte Bardot
Copyright @Archive Photos/Getty Images
5/10

Duży dekolt i rozkloszowane sukienki. To cała Bardot, kobieta i nonszalancka.

6/10
Brigitte Bardot
Copyright @Hulton Archive/Getty Images
6/10

Rozchylone usta, znak rozpoznawczy Brigitte Bardot. Pozując do zdjęć zawsze dodawała ten chwytliwy, bardzo sensualny trik, który sprawiał, że jej zdjęcia chciał oglądać każdy. 

7/10
Brigitte Bardot
Copyright @IPC Magazines/Picture Post/Hulton Archive/Getty Images
7/10

Charakterystyczny makijaż - oko mocno podkreślone czarną kreską oraz czerwone usta. To właśnie ten look kradł spojrzenia wszystkich mężczyzn!

8/10
Brigitte Bardot
Copyright @Sunset Boulevard/Corbis via Getty Images
8/10

Kolejna stylizacja w wersji mini, tym razem na planie filmu "La Femme et le Pantin".

9/10
Brigitte Bardot
Copyright @Sunset Boulevard/Corbis via Getty Images
9/10

Dekolty i misternie upięte włosy. Piękno samo w sobie.

10/10
Brigitte Bardot
Copyright @Foc Kan/WireImage
10/10

Brigitte Bardot zakończyła karierę poświęcając się pomocy dla zwierząt. Nie zrezygnowała jednak nigdy ze swojego stylu - tutaj w ulubionych dużych okularach.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.