NOWY NUMER

„W moim domu jest na ogół cisza”. Co zdradziła nam Anna Maria Jopek?

Sabina Zięba 27 marca 2017 07:30

Anna Maria Jopek to jedna z najbardziej uzdolnionych polskich wokalistek. W tym roku mija 20 lat od wydania jej debiutanckiego albumu "Ale jestem". Mimo tego, że 14 października 2011 roku wydała trzy płyty zapowiadające jej dłuższą nieobecność w świecie show-biznesu i przerwę w tworzeniu muzyki, fani o niej nie zapomnieli. W 2015 roku została odznaczona przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, za wybitne zasługi w pracy artystycznej oraz za popularyzowanie polskiej muzyki na świecie, a 5 lat wcześniej nominowano ją w naszym plebiscycie Viva! Najpiękniejsi w kategorii Najpiękniejsza Polka. Teraz powraca z płytą "Minione", którą nagrywała w Miami razem z Gonzalo Rubalcabą, legendarnym pianistą kubańskim. Sama wspomina: "Sesję zaczynałam o godzinie 12. Mogłam czekać na muzykę, patrząc na wschodzące słońce we wszystkich odcieniach złota i fioletu". W przeciągu tych sześciu lat nieobecności piosenkarka wiele podróżowała. Odwiedziła m. in. Edynburg, Bari czy Tokio. Aktualnie jeździ po Polsce z trasą koncertową. A tylko w naszym wideo możecie sprawdzić, jak artystka mówi o wrażliwości na dźwięk i dlaczego wydarzenia lubi przeżywać wszystkimi nerwami.

 

Polecamy też: „To byłoby nadużycie, gdybym uważała, że dobrze się spisuję jako matka". Co jeszcze Anna Maria Jopek powiedziała VIVIE!?

 

Gdzie w najbliższym czasie wystąpi Anna Maria Jopek?
28/03/2017 – WARSZAWA / Teatr Muzyczny Roma
31/03/2017 – KRAKÓW / ICE KRAKÓW
2/04/2017 – WROCŁAW / Narodowe Forum Muzyki
4/04/2017 – SZCZECIN / Filharmonia w Szczecinie
6/04/2017 – LUBLIN / Teatr Stary
7/04/2017 – LUBLIN / Teatr Stary
8/04/2017 – KATOWICE / NOSPR

 

Wywiad z artystką znajdziecie w najnowszym numerze magazynu VIVA!

Anna Maria Jopek, VIVA! marzec 2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…