Izabela Trojanowska, VIVA! 18/2020
Fot. Filip Zwierzchowski/DAS Agency
TYLKO W VIVIE!

Izabela Trojanowska szczerze o relacji z córką: „Nie mamy dla siebie za dużo czasu. Ciężko to znoszę”

„Nie podoba jej się takie życie, jakie wiodę”

Gabriela Czernecka 20 września 2020 09:48
Izabela Trojanowska, VIVA! 18/2020
Fot. Filip Zwierzchowski/DAS Agency

Po 40 latach na scenie tryska energią. Niebawem będzie miała okazję sprawdzić się w roli jurorki The Voice Senior 2. I choć Izabela Trojanowska wciąż jest na szczycie, a jej kariera kwitnie, to ona mówi wprost: „Najważniejsza jest dla mnie córka”. Co obecnie robi córka Izabeli Trojanowskiej? Dlaczego Roxanna Trojanowska nie poszła w ślady matki? Wokalistka zdradza w rozmowie z Elżbietą Pawełek w najnowszym wywiadzie dla magazynu VIVA!.

Magazyn VIVA! Izabela Trojanowska o córce

Co w życiu jest ważniejsze: miłość, macierzyństwo, kariera?

Dla mnie najważniejsza jest córka. Ale na razie Roxanna chyba nie myśli o dzieciach, bo dopiero skończyła studia prawnicze i zatrudniła się w poważnej kancelarii adwokackiej. Nie mamy dla siebie za dużo czasu. Ciężko to czasem znoszę, jak słyszę przez telefon: „Mamo, już muszę kończyć, czeka mnie mnóstwo pracy”.

Słyszałam, że Roxanna ma piękny głos. Nie chciała śpiewać?

Nie chciała, bo nie podoba jej się takie życie, jakie wiodę. To, że brak mi prywatności, że kiedy jesteśmy razem, nie możemy spokojnie przejść ulicą, aby ktoś nas nie zaczepił i nie porównał córki z mamą. Pamiętam nasz wyjazd do Jastrzębiej Góry. Zamieszkałyśmy w hotelu w lesie, a obok harcerze rozbili obóz. Jak tylko wyszli z namiotów, każdy chciał mieć mój autograf. Słyszałam szept: „A kto to jest?”. I odpowiedź: „Nieważne, bierz”. A dziecku nie można odmówić. W pewnym momencie zobaczyłam, że moja sześcioletnia córka stoi pod płotem i płacze. Trudno, ten zawód tak ma. Są gorsze. 

Dzisiaj kursujesz między Polską i Niemcami, bo Twoja córka mieszka w Berlinie, mama i bracia w Düsseldorfie. Nie doskwiera Ci samotność?

Na szczęście jej nie odczuwam, mam dużo pracy. A jak nie mam, to zawsze mogę odwiedzić rodzinę, choć obecnie epidemia ogranicza nas w kontaktach.  

Nie boisz się przemijania?

Dzięki córce dziś już nie boję się niczego. Jak dopada mnie lęk, to słyszę jej słowa: „Mamo, nie bój się żyć. Życie to piękny dar, trzeba się cieszyć każdym dniem”.

Więcej przeczytacie w najnowszym wydaniu magazynu VIVA!, który już od 17 września w sprzedaży.  

Izabela Trojanowska, VIVA! 18/2020
Fot. Filip Zwierzchowski/DAS Agency

Izabela Trojanowska, VIVA! 18/2020
Fot. Filip Zwierzchowski/DAS Agency

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.