NOWY NUMER

Cel Tomasz Kalita. Dlaczego internetowi hejterzy atakują chorego na raka polityka?

Krystyna Pytlakowska 2 grudnia 2016 08:15

Po tym jak Tomasz Kalita chory na raka mózgu były poseł SLD i jego żona Anna spotkali się z prezydentem Andrzejem Dudą na facebooku odezwały się nieprzychylne dla nich głosy. Anna zareagowała bardzo ostro. Opowiedzieli o tym w wywiadzie udzielonym Krystynie Pytlakowskiej.

 

- Widziałam migawki Twojej rozmowy z prezydentem Andrzejem Dudą. Jak Cię odnalazł? A może to Ania jako dziennikarka TVN-u, zadzwoniła do niego?

Tomek: To prezydent do mnie zadzwonił. Była nawet zabawna sytuacja, bo zatelefonował jeden z urzędników mówiąc, że prezydent mnie zaprasza. A ja na to, że muszę żonę zapytać, czy mogę przyjść. My z Andrzejem Dudą znamy się jeszcze z Krakowa, gdy kandydowaliśmy razem do Sejmu w 2011 roku. I zawsze - choć z różnych opcji - mieliśmy sympatyczne relacje. Prezydent powiedział, że dowiedział się w mediów o mojej chorobie i jest bardzo poruszony. Fajnie się zachował, przytulił mnie i zwracaliśmy się do siebie po imieniu. Sam mi podał argument, który teraz wykorzystuję, że skoro morfina jest dostępna na receptę, to dlaczego z marihuaną nie może być tak samo.

Zobacz co Tomasz Kalita mówi o walce z rakiem 

Ania: Od czasu tej rozmowy jesteśmy przekonani, że prezydent podpisze tę ustawę, a to już wiele. Zdenerwowałam się jednak, gdy jakiś facet na Facebooku napisał, że Tomek całe życie czekał na swoje pięć minut, które teraz dał mu rak. Zadzwoniłam do niego krzycząc, że chyba zwariował i czy potrafi spojrzeć sobie w lustrze w oczy.
 

Tomasz Kalita obiektem ataku hejterów 

Tomek: Nie chciałbym być w skórze hejterów, bo moja żona jako dziennikarka wie, co ostro powiedzieć i komu… Gdy zobaczy, że ktoś mnie krzywdzi słowem…

Ania: …to jak lwica ruszam do ataku. Dzielę teraz ludzi na takich, którzy są dobrzy dla Tomka i takich, którzy są źli. Ale ciekawe, czy by się z nim zamienili. 


Więcej o walce Tomasza Kality przeczytasz w najnowszej VIVIE 

Marina Łuczenko-Szczęsna i Wojciech Szczęsny
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Czytaj też: „Nie wstydzę się, że jestem zależny od żony”. Były rzecznik SLD Tomasz Kalita opowiada VIVIE! o walce z rakiem

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Wydanie La Dolce VIVA!, a w nim: Ania Starmach, jurorka polskich edycji MasterChef oraz MasterChef Junior, o związkach – tych rodzinnych oraz ze sztuką i kuchnią. Piotr Adamczyk naszym przewodnikiem po Rzymie. Jak to się dzieje, że Monica Bellucci z każdym rokiem staje się… piękniejsza. Włoszka Tessa Capponi-Borawska o arystokratycznych korzeniach i o tym, kto zaszczepił jej pasję gotowania.