NOWY NUMER

Cel Tomasz Kalita. Dlaczego internetowi hejterzy atakują chorego na raka polityka?

Krystyna Pytlakowska 2 grudnia 2016 08:15

Po tym jak Tomasz Kalita chory na raka mózgu były poseł SLD i jego żona Anna spotkali się z prezydentem Andrzejem Dudą na facebooku odezwały się nieprzychylne dla nich głosy. Anna zareagowała bardzo ostro. Opowiedzieli o tym w wywiadzie udzielonym Krystynie Pytlakowskiej.

 

- Widziałam migawki Twojej rozmowy z prezydentem Andrzejem Dudą. Jak Cię odnalazł? A może to Ania jako dziennikarka TVN-u, zadzwoniła do niego?

Tomek: To prezydent do mnie zadzwonił. Była nawet zabawna sytuacja, bo zatelefonował jeden z urzędników mówiąc, że prezydent mnie zaprasza. A ja na to, że muszę żonę zapytać, czy mogę przyjść. My z Andrzejem Dudą znamy się jeszcze z Krakowa, gdy kandydowaliśmy razem do Sejmu w 2011 roku. I zawsze - choć z różnych opcji - mieliśmy sympatyczne relacje. Prezydent powiedział, że dowiedział się w mediów o mojej chorobie i jest bardzo poruszony. Fajnie się zachował, przytulił mnie i zwracaliśmy się do siebie po imieniu. Sam mi podał argument, który teraz wykorzystuję, że skoro morfina jest dostępna na receptę, to dlaczego z marihuaną nie może być tak samo.

Zobacz co Tomasz Kalita mówi o walce z rakiem 

Ania: Od czasu tej rozmowy jesteśmy przekonani, że prezydent podpisze tę ustawę, a to już wiele. Zdenerwowałam się jednak, gdy jakiś facet na Facebooku napisał, że Tomek całe życie czekał na swoje pięć minut, które teraz dał mu rak. Zadzwoniłam do niego krzycząc, że chyba zwariował i czy potrafi spojrzeć sobie w lustrze w oczy.
 

Tomasz Kalita obiektem ataku hejterów 

Tomek: Nie chciałbym być w skórze hejterów, bo moja żona jako dziennikarka wie, co ostro powiedzieć i komu… Gdy zobaczy, że ktoś mnie krzywdzi słowem…

Ania: …to jak lwica ruszam do ataku. Dzielę teraz ludzi na takich, którzy są dobrzy dla Tomka i takich, którzy są źli. Ale ciekawe, czy by się z nim zamienili. 


Więcej o walce Tomasza Kality przeczytasz w najnowszej VIVIE 

Marina Łuczenko-Szczęsna i Wojciech Szczęsny
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Czytaj też: „Nie wstydzę się, że jestem zależny od żony”. Były rzecznik SLD Tomasz Kalita opowiada VIVIE! o walce z rakiem

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?