NOWY NUMER

Roma Gąsiorowska i Michał Żurawski w VIVIE!: Między nami jest więcej różnic niż rzeczy, które łączą

Piotr Wojtasik 11 stycznia 2017 13:15

Roma Gąsiorowska i Michał Żurawski -  rozmowa z nimi to wyzwanie. I przyjemność płynąca z tego, że ich odpowiedzi są mocne, szczere i niekonwencjonalne.

Żartują, że są nudni i przewidywalni. Nic bardziej mylnego! Łączy ich wybuchowy temperament, silna osobowość i poczucie humoru. Mieliśmy się o tym okazję przekonać, przygotowując okładkę najnowszej VIVY! Wywiadowi, którego udzielili nam Roma Gąsiorowska  i Michał Żurawski towarzyszy sesja zdjęciowa, autorstwa Mateusza Stankiewicza, której kulisy prezentujemy już dziś. Podobnie jak fragmenty rozmowy. 

 

Michał autoironicznie podsumowuje ich pierwsze spotkanie: „Nie przypominam sobie, żeby romantyczny piorun trafił mnie w serce”, ale pięć lat temu zostali małżeństwem. Jak przystało na młodą, nowoczesną i niezależną kobietę Roma oświadczyła się mężczyźnie swojego życia: „Może weźmiemy ślub” powiedziała raczej niż zapytała. „Dobrze” - zgodził się Michał.

 

Pomimo ślubu nadal są jednostkami odrębnymi. Nie cenzurują wzajemnie swoich zawodowych decyzji i zostawiają sobie przestrzeń na to, żeby mieć własne zdanie. Zdarza się, że te „własne zdania” wybuchają i wtedy lecą iskry. Roma komentuje to z rozbrajającym wdziękiem: „Po prostu ja jestem samicą alfa, Michał jest samcem alfa, cały czas trochę siłujemy się na rękę”.

 

- Kłócicie się?

 

Michał: No jasne, że tak. Przecież ja jestem facetem, Roma jest kobietą.

 

Roma: Michał uważa, że kobieta z mężczyzną nigdy się nie dogada.

 

Michał: Nie, że nigdy i na żaden temat. Ale myślę, że generalnie między nami jest więcej różnic niż rzeczy, które nas łączą.

 

Roma. Ja uważam, że kobieta i mężczyzna mogą się porozumieć.

 

Michał: Dwieście tysięcy lat ewolucji homo sapiens temu przeczy. Nasz gatunek tysiące lat podróżował, kobieta była odpowiedzialna za to, żeby siedzieć w jaskini i wychowywać dzieci. W tym czasie ojciec przez tydzień polował i miał zapewnić rodzinie jedzenie.

 

- Dlatego powiedziałeś w programie Azja Expres: „Baby są do rodzenia dzieci, stania przy garach i bycia posłusznym”?

 

Michał: Zdanie wyrwane z kontekstu i zmontowane, bo cała wypowiedź dotyczyła tego, o czym teraz mówię. Przez ostatnie sto lat trwa rewolucja, walczycie o to, żeby być traktowane na równi z mężczyznami...

 

Roma: ... ja nie jestem feministką, nie podłączam się do walki o równość z mężczyznami. No, może jeśli chodzi o płace, to chciałabym, żebyśmy były traktowane na równi.

 

Michał: Ale tolerancja dotyczy obydwu obozów. Nie rozumiem jednej rzeczy, skoro domagacie się równych praw, to dlaczego wymagacie, żeby faceci was przepuszczali pierwsze, podawali płaszcz, przynosili kwiaty, otwierali drzwi i robili tysiące podobnych pierdół?

 

Roma: Drzwi i kwiaty to stereotyp. Chodzi o pracę i wynagrodzenie, o to głównie kobiety walczą od lat, choć w obecnej sytuacji politycznej to już o wiele więcej.

 

Michał: Kiedy konkuruję z dziewczyną i ona wygrywa, mnie to wkurza. Tak mam zakodowane w genach, że dotyka mnie to bardziej niż gdybym przegrał z facetem. 99 proc. mężczyzn na świecie czuje to samo. Czy to świadczy o chamstwie? No, to jestem chamem.

 

Roma: My na szczęście jesteśmy w tym podobni, oboje nie odpuszczamy. Jestem samicą alfa, ty jesteś samcem alfa, cały czas trochę siłujemy się na rękę. Ja mam dosyć duży problem z zaufaniem. Jestem trochę takim psem ze schroniska, typem maksymalnie opancerzonym. Michał też jest opancerzony. Dlatego jesteśmy do siebie bardzo podobni, tak samo potrzebujemy miłości i tak samo nie potrafimy jej tak po prostu przyjąć. Najpierw się spinamy, potem odpuszczamy i tak w kółko.

 

- Teraz bardziej rozumiem dlaczego to Ty oświadczyłaś się Michałowi, a on ochoczo się zgodził.

 

Roma: To była taka sytuacja, że wyczuliśmy się. Spotkaliśmy tę energię, o którą chodzi…

Co tak przewracasz oczami?

 

Michał: Bo sobie przypominam jaki to był fajny okres w naszym życiu.

 

Roma: Nie było dzieci, byliśmy sami, wolni. Teraz Michał jest totalnie rozczarowany, wszystko się zmieniło, jestem inną kobietą. Naprawdę jesteś bardzo nieszczęśliwy ze mną?

 

Michał: Nie, spoko.

 

Roma: Myślisz, że byłoby ci lepiej z kimś innym? To może zastanów się? Jesteś przystojny, teraz w sile wieku, bardzo popularny. Wiesz ile dziewczyn by cię chciało?

 

Michał: Mam ciebie, ty mi wystarczysz.

 

Cały wywiad Beaty Nowickiej z Romą Gąsiorowską i Michałem Żurawskim znajdziesz w najnowszej VIVIE, która do sprzedaży trafi w czwartek 12 stycznia. 

 

 

Polecamy też: Oto nowa dziewczyna Cristiano Ronaldo. Kim jest Georgina Rodriguez?

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.