VIVA! Tylko u nas

Weszłam w nowy etap kobiecości. Magdalena Boczarska mówi nam o roli Michaliny Wisłockiej

Marcin Marczak 1 stycznia 2017 14:15
Madgalena Boczarska
Fot. Adam Pluciński/MOVE

„To była przygoda mojego życia” mówi o głównej roli w filmie „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” Magdalena Boczarska. O tym czy łatwo było zagrać panią od seksu i skąd w ogóle wziął się pomysł na taki film aktorka opowiedziała w wywiadzie dla VIVY! 

 

Podobno pomysł na film producentowi Piotrowi Woźniakowi Starakowi Agnieszka Szulim. Magda Boczarska była gościem na ślubie pary w sierpniu w Wenecji.

 

„Zobacz, nie tylko powstał ten film, ale oni są już małżeństwem, magia Wisłockiej działa. (…) To jest prawdziwe szczęście, że mogłam grać w filmie, który nie tylko będzie ważny dla mnie zawodowo, ale też zostaną mi po nim znajomości i przyjaźnie na lata”.

 

Magdalena Boczarska o roli Wisłockiej 

 

Praca nad rolą była dla Magdaleny Boczarskiej trudna ale też niezwykle satysfakcjonująca.

 

„Już na etapie przygotowań wiedziałam, że zmierzę się z niesamowitą postacią. Teraz, po zakończeniu zdjęć, mogę powiedzieć, że to była przygoda mojego życia. Wiedziałam, że muszę dowiedzieć się o Michalinie jak najwięcej. Przygotowując się do roli spotykałam się z jej córką, Krystyną, z jej przyjacielem, profesorem Izdebskim. Dla mnie jej życiorys, niezależnie od tego, że był bardzo barwny, był przede wszystkim tragiczny, niełatwy. Miała tak wiele ciężkich doświadczeń,a tak bardzo pomagała innym i tak pięknie mówiła o miłości i seksie. Była ekspertem, choć niekoniecznie umiała tę wiedzę przełożyć na własne życie”. 

 

Tak wymagająca rola musiała wpłynąć na życie Magdaleny Boczarskiej. Jak zmieniła się po tym gdy zagrała Wisłocką? Co jej dała Michalina?

 

„W oczywisty sposób zbliżenie z postacią Wisłockiej miało na mnie ogromny wpływ. Wydaje mi się, że dzięki tej pracy weszłam w zupełnie nowy etap kobiecości. (…) Na pewno dużo bardziej dojrzały i świadomy. Przygotowując się do roli sama dorosłam, dojrzałam do pewnych decyzji. Umiem inaczej spojrzeć na siebie jako kobietę i to jest bardzo piękne uczucie.

 

Cały wywiad z Magdaleną Boczarską znajdziesz w najnowszej VIVIE! 

Agnieszka Radwańska, Viva! grudzień 2016
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

 

Polecamy też: O miłości, partnerstwie i łączeniu pracy ze wspólnym życiem w najnowszej VIVIE! opowiadają Agnieszka Radwańska i Dawid Celt

 

 

Wideo

Poznaj historię miłości Agnieszki Woźniak-Starak i jej męża Piotra!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trzy kobiety, które w najnowszym serialu Polsatu „Zawsze warto” połączyło przypadkowe dramatyczne wydarzenie: Weronika Rosati, Katarzyna Zielińska i Julia Wieniawa. Edyta Geppert o pasji śpiewania i życiowych wyborach oraz Dominika Gwit i Wojciech Dunaszewski o tym, co ślub zmienił w ich życiu.