Anna Starmach, VIVA! 6/2021; Anna Starmach, VIVA! marzec 2021
Fot. ADAM PLUCIŃSKI/MOVE
TYLKO W VIVIE!

Anna Starmach o córce: „Mam wrażenie, że kocham ją każdego dnia coraz bardziej”

„Uwielbiam odkrywać nowe cechy jej charakteru”

Beata Nowicka 24 marca 2021 15:14
Anna Starmach, VIVA! 6/2021; Anna Starmach, VIVA! marzec 2021
Fot. ADAM PLUCIŃSKI/MOVE

Anna Starmach rzadko wypowiada się na tematy prywatne, ale dla magazynu VIVA! robi wyjątek. „Miłość dla mnie jest połączeniem głodu z nasyceniem”, mówiła w 2019 roku w rozmowie z Beatą Nowicką. Od tamtej pory jej życie przewróciło się do góry nogami. Jest szczęśliwą żoną i mamą uroczej Jagienki. Niebawem jej rodzina znów się powiększy. Anna Starmach spodziewa się syna. Jak na rodzeństwo zareagowała córka? O tym, jak zmieni się układ sił w jej rodzinie opowiedziała w najnowszym wywiadzie. 

Miłość do dziecka rodzi się powoli czy natychmiast?

Pokochałam Jagnę natychmiast, a jednocześnie mam wrażenie, że kocham ją każdego dnia coraz bardziej, bo coraz lepiej ją znam, rozumiem. Uwielbiam odkrywać nowe cechy jej charakteru. Ostatnio córce rozwinęło się poczucie humoru, nie wiedziałam, że dwuletnie dzieci potrafią żartować. Jestem ogromnie ciekawa mojego synka. Zastanawiam się, jaki on będzie, do kogo będzie podobny? Córka jest blondynką, nie jest podobna ani do mnie, ani do męża. Fascynuje mnie, jak z kombinacji genów, z dwójki tych samych rodziców powstają tak różni ludzie? Czuję lekkie zniecierpliwienie, już chciałabym go mieć, a jeszcze trochę musimy poczekać. Z drugiej strony z niemowlakiem będzie nam trudniej, więc powtarzam sobie: śpiesz się, ale powoli.

Zobacz: Anna Starmach zdradza nam płeć drugiego dziecka: „Spełniło się marzenie męża”

 Zmieni się też układ sił w rodzinie.

To prawda. Kiedy pojawiła się Jagna, bardzo zmienił się mój związek z Piotrem. Ciekawi mnie, jak córka będzie traktować brata, jak ułożą się ich relacje? Na razie przytula się do brzuszka, głaszcze go, dużo rozmawiamy. Intryguje mnie, na ile ona to rozumie, bo czasami sama nie pojmuję tego cudu, że noszę w brzuchu małego człowieka. Jak to się dzieje? Co on tam sobie myśli? Teraz, kiedy z panią rozmawiam, śpi spokojnie, za to w nocy...

 …kiedy mama chciała spać, pewnie dobrze się bawił.

Tak było. Pytała mnie pani o różnice. W drugiej ciąży już nie snuję tej utopijnej wizji, że u mnie będzie inaczej niż u innych mam, że będzie lepiej: różowo i pięknie. Moje życie niewiele się zmieni, zaraz po porodzie pójdę na fitness i odzyskam świetną formę, będę miała porządek w domu, czas na gotowanie, czas dla siebie, czas na randki z mężem… Teraz już wiem, że tak nie będzie! Wiem, co znaczą nieprzespane noce. Jagna była i jest dzieckiem wymagającym. Najwspanialszym na świecie, ale wymagającym. Trochę boję się tego permanentnego zmęczenia przy dwójce dzieci. Szczególnie że prawdopodobnie dosyć szybko wrócę do pracy. Więc układam w głowie całą logistykę przyszłości.

Zobacz równieżJak Ania Starmach czuje się w ciąży? Na planie Masterchefa nie może robić jednego...

 Gotuje Pani z córką, wdraża ją do zawodu?

Zabawy z dziećmi na dywaniku to nie jest do końca mój świat. Ale uwielbiam z Jagną spędzać czas w kuchni. Na początku było przelewanie płynów, odkrywanie konsystencji kaszy czy mąki, stukanie garnkami, sprawdzanie kształtu makaronów. Teraz jesteśmy mocnym teamem. Jagna już kroi, smaży, miesza, wie, gdzie leżą różne utensylia, wszystko mi podaje. Ma dni, kiedy uwielbia to robić, i takie, kiedy komunikuje mi prosto z mostu: „Mamo, nie mam ochoty”. Lubi gotować, ale nie przepada za jedzeniem. Jest pierwszą osobą, która grymasi, gdy ja gotuję (śmiech). To jest dla mnie nowe doświadczenie. 

Anna Starmach, VIVA! 6/2021; Anna Starmach, VIVA! marzec 2021 okładka
Fot. Adam Pluciński/Move

Anna Starmach, VIVA! 6/2021; Anna Starmach, VIVA! marzec 2021
Fot. ADAM PLUCIŃSKI/MOVE

Anna Starmach, VIVA! 6/2021; Anna Starmach, VIVA! marzec 2021
Fot. ADAM PLUCIŃSKI/MOVE

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?