Jan Nowicki, VIVA! 25/2020, grudzień 2020
Fot. Antoni Zamachowski
O tym się mówi!

To ostatnie zdjęcie Jana Nowickiego. W minioną sobotę wziął udział w ważnym wydarzeniu w Kowalu

Nic nie zwiastowało tragedii

Aleksandra Frankowska 7 grudnia 2022 20:55
Jan Nowicki, VIVA! 25/2020, grudzień 2020
Fot. Antoni Zamachowski

Dzisiejsza informacja o śmierci Jana Nowickiego zaskoczyła wszystkich. Aktor znany przede wszystkim z woli "Wielkiego Szu" zmarł 7 grudnia w swoim domu w Krzewencie. Jeszcze w minioną sobotę wziął udział w uroczystości w Kowalu, gdzie włożył strażacki mundur. Chociaż wspierał się laską, nic nie wskazywało, że to ostatnie chwile Nowickiego. 

ZOBACZ TEŻ: Jan Nowicki nie zostanie pochowany w Warszawie. Wybrał inne miejsce pochówku na długo przed śmiercią 

Jan Nowicki odszedł w wieku 83 lat

Nowicki ostatnie lata swojego życia spędził na rodzinnych kujawach, we wsi Krzewent. To tam wybudował lata temu dom, a w samym Kowalu się urodził. Na swoje zdrowie narzekał od lat, jednak nikt nie spodziewał się, że smutna nowina nadejdzie jeszcze przed Bożym Narodzeniem. W ostatnich latach towarzyszyła mu żona, Anna Kondratowicz. Nowickiego w social mediach bardzo czule pożegnała również była synowa, Halinka Mlynkova, do której zawsze mówił córeczko. Ona zaś do niego tato.

Ostatnie zdjęcie Jana Nowickiego

W minioną sobotę 3 grudnia, Jan Nowicki wziął udział w promocji książki dr. Zdzisława Jana Zasada pt. "120 lat Ochotniczej Straży Pożarnej Królestwa Miasta Kowala na Kujawach". Nowicki wraz z innymi przedstawicielami Straży Pożarnej wysłuchał koncertu i chętnie rozmawiał z obecnymi. Pojawił się w odświętnym mundurze strażackim, bowiem lata temu sam wstąpił do kowalskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Chociaż na zdjęciach wspiera się laską, nic nie wskazywało na to, że będą to ostatnie dni jego życia. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jan Nowicki i Małgorzata Potocka: wzięli ślub po 30 latach od pierwszego spotkania, ale małżeństwo nie było im pisane

Komendant Miejski PSP we Włocławku bryg. Maciej Krzemkowski odebrał tę smutną wiadomość dziś, wczesnym ranem. A jeszcze w sobotę razem przeżywali wydarzenie promujące książkę o historii strażaków z jego rodzinnego miasta. W remizie została po nim potężna gablota z zawartością pamiątek z niezwykłego życia aktora – fotografie, odznaczenia, książki... – czytamy na profilu Facebook Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. 

Jan Nowicki
Fot. Fakt.pl/Ewelina Trafisz / Urząd Miasta Kowal

Jan Nowicki
Fot. Fakt.pl/Ewelina Trafisz / Urząd Miasta Kowal

Jan Nowicki
Fot. Fakt.pl/Ewelina Trafisz / Urząd Miasta Kowal

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.