VIVA! Tylko u nas

Łukasz Piszczek kończy karierę! Co wiemy o jego rodzinie?

Żona, dzieci, kariera... Co planuje robić po odejściu z reprezentacji?

Konrad Szczęsny 19 listopada 2019 19:50

Mecz ze Słowenią będzie jego ostatnim, 66. w barwach polskiej reprezentacji. Łukasz Piszczek poinformował, że kończy karierę. Był ostoją i filarem biało-czerwonych przez ponad dekadę. „Pierwsze słowa podziękowania należą się drużynie i trenerowi za to, że zapewniła sobie ona awans już dwie kolejki przed końcem eliminacji”, podkreślił na poniedziałkowej konferencji prasowej. Co planuje robić po zejściu z boiska? Co wiemy o jego bliskich?

Łukasz Piszczek kończy karierę

Co prawda o tym, że 34-letni sportowiec zamierza rozstać się z kadrą narodową, było wiadomo już po Mundialu 2018 w Rosji, jednak dopiero teraz nadarzyła się okazja, by zorganizować mu uroczyste pożegnanie. Jak zdradził na konferencji prasowej w poniedziałek, był to pomysł samego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej!

„Zadzwonił do mnie Zbigniew Boniek, który złożył mi taką propozycję. Bardzo się ucieszyłem”, powiedział w poniedziałek dziennikarzom Łukasz Piszczek (cytat za sport.pl).

Wiadomo już, że we wtorkowym spotkaniu ze Słowenią na Stadionie Narodowym Łukasz Piszczek zagra w pierwszym składzie przez około 30 minut. Następnie zejdzie z murawy. Jak można się domyślać, kibice zgromadzeni na trybunach nagrodzą go gromkimi brawami.

„Nie wiem, jak to będzie wyglądało. Będę przygotowywał się tak, jak do normalnego meczu. Trudno powiedzieć, co się wydarzy jak dostanę zmianę, ale mam nadzieję, że będę mógł zejść z boiska z uśmiechem na ustach”, przyznał obrońca w drużynie biało-czerwonych.

Zapewnił jednocześnie, że do całej sytuacji stara się mieć dystans i jest przyzwyczajony do tego, jaka atmosfera panuje w reprezentacji.

„Z trenerem znamy się nie od dzisiaj, więc nie czuję się tutaj obco. Mam nadzieję, że we wtorek będę w stanie wejść w swój „tunel meczowy” i zagrać fajne spotkanie”, zadeklarował.

Łukasz Piszczek o grze w reprezentacji. Czy czuje się spełniony?

Jednocześnie podkreślił, że czuje pewien niedosyt w związku z grą w reprezentacji. Przede wszystkim liczył, że w ciągu 11 lat gry w niej uda się zdobyć w mistrzostwach choć jeden medal.

„Ciężko powiedzieć, czy moja kariera reprezentacyjna jest spełniona. Nie udało mi się zdobyć żadnego medalu, więc to jest pewien niedosyt. Ale to, że miałem okazję grać na czterech wielkich turniejach, zawsze będzie napawało mnie dumą. Okres eliminacji do Euro 2016 i sam turniej był bardzo udanym momentem w mojej karierze. Te pozytywne chwile z Francji zachowam w pamięci”, zapewnił.

Co Łukasz Piszczek będzie robił po odejściu z reprezentacji?

Mimo że jego przygoda z reprezentacją Polski dobiega końca, nie zamierza kończyć kariery klubowej. Jednak jak na razie nikt nie wie, co tak naprawdę 34-latek planuje. Według jednego z kolegów z Borussii Dortmund, sprawdziłby się doskonale w roli trenera!

„On będzie jednym z lepszych polskich trenerów. Ma charyzmę, analityczne spojrzenie, szybko rozpoznaje sytuacje wymagające skorygowania”, podkreśla Artur Płatek, skaut niemieckiej drużyny i wcześniej trener wielu zespołów.

Wiadomo, że wraz z rodziną Łukasz Piszczek chce wrócić do Polski. Do tej pory mieszkali w Niemczech.

Łukasz Piszczek: żona Ewa Piszczek. Kim jest? Ile piłkarz ma dzieci?

Unika kontrowersji i skandali. Trzyma się z boku, nie bywa na salonach. Ewa Piszczek poświęca się wychowywaniu trójki dzieci. Jak podkreślają koledzy Łukasza Piszczka z reprezentacji, żona jest jego ostoją, tworzą zgrany duet i świetnie się uzupełniają. Są małżeństwem od czerwca 2009 roku, wychowują razem trójkę dzieci: 8-letnią Sarę i 3-letnią Nel oraz urodzonego 11 kwietnia 2018 roku syna Patryka.

Cenią sobie chwile w gronie rodzinnym, z dala od medialnego zgiełku. W tym roku po raz pierwszy piłkarz zdecydował się pokazać urocze rodzinne zdjęcie, na którym pozuje ze wszystkimi jej członkami. Wykonano je na wakacjach w Miami.

Łukasz Piszczek: rodzice, rodzeństwo

34-latek jest synem Kazimierza i Haliny Piszczków. To właśnie ojcu zawdzięcza, jak często podkreśla, miłość do piłki nożnej. Zaprowadził on po raz pierwszy syna na boisko. Przyszły obrońca reprezentacji Polski miał wówczas siedem lat.

Łukasz Piszczek ma dwóch braci: Adama i Marka.

W galerii możesz zobaczyć rodzinne zdjęcia Łukasza Piszczka  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Macierzyństwo dało mi poczucie sensu. Teraz patrzę na synka i myślę: Gośka, przecież to on jest twoją przyszłością”, mówi MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA. GOŁDA TENCER i DAWID SZURMIEJ. Matka i syn. Co jest podstawą ich wyjątkowej relacji i historycznej misji? CATHERINE DENEUVE – gwiazda, która zawsze była sobą. STAN BORYS i ANNA MALEADY – wszystko, co robią „z powodu miłości” do siebie.