O TYM SIĘ MÓWI

Łukasz Piszczek świętował urodziny w gronie najbliższych. Podzielił się pięknym zdjęciem!

Co wiemy o rodzinie piłkarza?

Konrad Szczęsny 5 czerwca 2020 19:03

Łukasz Piszczek zaczynał karierę w niemieckim klubie piłkarskim Hertha, później wypożyczono go do Zagłębia Lubin. Od lipca 2010 jest zawodnikiem Borussii Dortmund. Przez ponad dekadę grał w polskiej reprezentacji, ale w 2019 roku poinformował, że rozstaje się z kadrą narodową. Jest jednym z najbardziej tajemniczych piłkarzy, unika mediów i nie szuka skandali. Jakie są jego plany na przyszłość i co wiemy o jego bliskich?

Łukasz Piszczek kończy karierę

„Pierwsze słowa podziękowania należą się drużynie i trenerowi za to, że zapewniła sobie ona awans już dwie kolejki przed końcem eliminacji”, podkreślał Łukasz Piszczek na konferencji prasowej po ogłoszeniu swojej decyzji o odejściu z kadry. Uroczyste pożegnanie zorganizował mu prezes PZPN. „Zadzwonił do mnie Zbigniew Boniek, który złożył mi taką propozycję. Bardzo się ucieszyłem”, mówił dziennikarzom.

W wywiadzie z portalem Sport.pl z 2019 roku podkreślał, że czuje pewien niedosyt w związku z grą w reprezentacji. „Ciężko powiedzieć, czy moja kariera reprezentacyjna jest spełniona. Nie udało mi się zdobyć żadnego medalu, więc to jest pewien niedosyt. Ale to, że miałem okazję grać na czterech wielkich turniejach, zawsze będzie napawało mnie dumą. Okres eliminacji do Euro 2016 i sam turniej był bardzo udanym momentem w mojej karierze. Te pozytywne chwile z Francji zachowam w pamięci”, zapewnił.

Co Łukasz Piszczek robi po odejściu z reprezentacji?

Mimo że jego przygoda z reprezentacją Polski dobiegła końca, nie skończył kariery na boisku. W 2018 roku otrzymał stanowisko wicekapitana Borussii Dortmund. W maju przedłużył kontrakt o kolejny rok, więc pozostanie w klubie do czerwca 2021. Co będzie robił dalej?

„W czerwcu 2021 roku spakuję się i wrócę do Polski, gdzie mam swoje sprawy i plany związane z akademią piłkarską w Goczałkowicach i z lokalnym klubem piłkarskim, w którym chciałbym jeszcze trochę pograć”, zdradził w rozmowie z portalem Sport.pl.

Łukasz Piszczek: żona Ewa Piszczek. Kim jest? Ile piłkarz ma dzieci?

Ewa Piszczek poświęca się wychowywaniu trójki dzieci. Unika kontrowersji i skandali, nie bywa na salonach. Jak podkreślają koledzy Łukasza Piszczka z reprezentacji, żona jest jego ostoją, tworzą zgrany duet i świetnie się uzupełniają. Są małżeństwem od czerwca 2009 roku, wychowują razem trójkę dzieci: 9-letnią Sarę i 4-letnią Nel oraz syna Patryka, który w kwietniu skończył 2 latka.

Para ceni sobie chwile w gronie rodzinnym, z dala od medialnego zgiełku. Chociaż Łukasz Piszczek prowadzi profile na portalach społecznościowych, koncentruje się głównie na tematach związanych z piłką nożną – dlatego bardziej prywatne fotografie piłkarza robią furorę w sieci. Na dniach obchodził 35. urodziny, a dziękując fanom za życzenia, opublikował jedno z rzadkich zdjęć z najbliższymi.

Zobaczcie jak wygląda rodzina Łukasza Piszczka! ZOBACZ ZDJĘCIA

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Thank you for all the birthday wishes!💪🙏🎂

Post udostępniony przez Łukasz Piszczek Official (@lukaszpiszczek_lp26)

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.