Zimna wojna, Joanna Kulig, Tomasz Kot
Fot. Materiały prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

Zimna wojna uznana za najlepszy film dekady według popularnego aktora

Jakie produkcje także znalazły się w zestawieniu?

Sabina Zięba 20 grudnia 2019 08:00
Zimna wojna, Joanna Kulig, Tomasz Kot
Fot. Materiały prasowe

Koniec roku zawsze wiąże się z rankingami i podsumowaniami ostatnich dwunastu miesięcy. Magazyn TimeOut poszedł jednak o krok dalej i postanowił wykonać zestawienie najlepszych filmów całej dekady, a o ich wybór poprosił najbardziej cenionych aktorów, reżyserów oraz scenarzystów. Wśród wyróżnionych produkcji znalazła się Zimna wojna!

„Zimna wojna” najlepszym filmem dekady

W gronie poproszonych o zdanie osób, znaleźli się m. in. Antonio Banderas, Edgar Wright, Saoirse Ronan, Sam Mendes czy Benedict Cumberbatch. To właśnie ostatni z nich, znany z roli Doctora Strange'a w uniwersum Marvela oraz Sherlocka Holmesa w popularnym serialu, postanowił wspomnieć o filmie Pawła Pawlikowskiego.

Benedict Cumberbatch swój wybór uzasadnił słowami: „To była niezwykle szczera i bolesna historia o miłości i jej tragicznych i destrukcyjnych skutkach. Film został pięknie nakręcony, wykorzystano w nim wszystkie możliwości, jakie daje kino. Widzimy tam kadry, które przekazują treść bez słów, a kiedy te się pojawiają, są porywające, zaskakujące, nieoczekiwane. To do bólu romantyczne dzieło, bolesne. To naprawdę świetna filmowa opowieść. Całkowicie zanurzyłem się w świecie i historii o tym związku. Paweł Pawlikowski jest niesamowitym reżyserem”.

Przypomnijmy, że to kolejne z wielu wyróżnień dla produkcji, w której główne role zagrali Joanna Kulig i Tomasz Kot. Polski twórca otrzymał uprzednio nagrodę dla najlepszego reżysera na festiwalu w Cannes, pięć statuetek Europejskich Nagród Filmowych, a także trzy nominacje do Oscara 

A jakie pozostałe obrazy znalazły się na liście serwisu Time Out? Typem Antonio Banderasa został Force Majeure, Sama Mendesa The Social Network, natomiast Saoirse Ronan komedia pt. Druhny. Całe zestawienie możecie zobaczyć TUTAJ.

kadr z filmu Zimna wojna

Zimna Wojna – Fotografie
Fot. Łukasz Bąk

„Zimna wojna” Paweł Pawlikowski
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.